Kandida (Candida – Albicansdan) Mantarından Kurtulan Kişilerin Yorumları Nelerdir?

Bağırsak Mantarı Olarak Bilinen Kandidan Kurtulanların Tavsiyeleri

Kandida ya da candida mantarı, bilimsel bir isimdir ama bizler ona genelde bağırsak mantarı deriz. Birçok kişide görülebilmektedir. Bu mantar; bitkinlik, depresif hal, cıvık dışkılama ya da dışkı yapmada zorlanma, aşırı gaz, mide rahatsızlıkları ve ağız kokusu semptomları ile kendini gösterebilir. Kandida için tedavi yöntemi arayanlara kurtulanların yorumlarını derledik.

Kandida
Kandida (Candida – Albicansdan) Mantarından Kurtulan Kişilerin Yorumları Nelerdir?

Kandida Yani Bağırsak Mantarından Evde Kurtulanların Yorumları Önerileri

Hindistan cevizi yağı, sağlığa faydaları ile bilinir ve kandida için de birebirdir. Sabahları kahvaltıdan önce bir çay kaşığı sayesinde bağırsak mantarını vücudunuzdan atabilirsiniz. Bu bitkisel yağın doğal olduğundan emin olun. Ben birkaç gün uyguladım ve mantardan kurtuldum.

Kandida mantarından ben de şikayetçiydim. Bir doktorun yazısını görünce merak edip tamamını okudum. Kronik rahatsızlıkların temelinde bu bağırsak mantarının yatabileceğini söylüyordu. Aşırı kilosundan şikayetçi, canı her zaman tatlı isteyen, hamur işi yemeden duramaya kişilerde bu gibi belirtiler görülür. Bağırsaktaki bu mantar zamanında tedavi edilmezse yayılmaya başlar. Bundan kurtulmak için de bitkisel bir çay var. Aynısefa, diğer adı portakal nergisidir. Bir su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşı kadar atın ve on dakika boyunca demlemeye bırakın. Kaynayan suyun içinde olmayacak, kaynamış suyun içinde bekleyecek. Aynı miktarda çörek otu yağı da atabilirsiniz. Yatağa girmeden iki saat evvel için.

Eğer bende kandida var mı diye merak ediyorsanız size mükemmel bir yol söyleyeceğim. Biraz garip gelebilir ama denemenizi tavsiye ederim. Bir bardak suya tükürün ve 15 dk süresince gözlemleyin. Tükürüğün yukarıda durması gerekir, dibe doğru giderse mantar riski var demektir. Kandidaya iyi gelen bitkisel ürünlerden biri de zencefildir. Ben yoğurtların içerisine katarak tüketiyorum.

Bağırsak mantarı beni de çok olumsuz etkiledi. Ben farklı bir tedavi sayesinde kurtuldum. Bir bardak su içine bir yemek kaşığı üzüm sirkesi atıp düzenli tüketiyorum. Bu işe yaradı ama bu mantar için bir yol daha var. Bir su bardağı süte orta boy limonun yarısını sıkarak ilave ettim ve buzdolabında beklettim. 5 saat geçti ve oda sıcaklığında biraz dinlendirerek tükettim. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Kandida mantarından şikayetçi olanlar, size en güzel önerim; un ve şeker içeren besinleri bu dönemde bırakın. Türkiye’de üretilmiş bir küçük diş sarımsak yiyin. Doğal olarak yaptığınız sirke de kandidayı yok eder. Yemeklerinize ekleyip tüketmeniz de fayda sağlayacaktır.

Ben bir hapla 6 ayda iyileştim ama isim vermek istemiyorum. Bunun dışında karbonatlı su tükettim. Bir bardak suya yarım tatlı kaşığı karbonat karıştırıp içtim.  Bağırsak mantarı illet bir rahatsızlıktır ama şükür kurtuldum.

Bağırsak mantarı sonrası ekmeği ve şekeri bıraktım, siz de bırakın. Mevsim meyve ve sebzeleri burada imdadınıza yetişecektir. Yemeklerinize limon sıkmayı ihmal etmeyin. Hatta zeytinyağlı yemeklere geçin. Ben probiyotik de tükettim. 7 ay gibi bir sürede geçti.

Candidadan kurtulmak istiyorsanız defne tohumunu mutlaka deneyin. Yemeklerden evvel sabah ve akşam iki adet yutun ve yarım litre su tüketin. Eğer düzenli olarak yaparsanız kurtulursunuz. Bu süre zarfında ben süt ve süt içeren içeceklerden uzak durdum. Zaten ekmek, şeker bıraktım.

Kandida, bağırsak mantarından kurtulabilir miyim? Tedavisi nasıldır? Herkesin merak ettiklerine ben de bir yorum yapmak istiyorum. Eğer bu mantar sizde de tespit edildiyse şekeri ve glüteni hayatınızdan çıkaracaksınız. Aslında her zaman doğal besinler tüketmek gerek ama bu dönemde ayrı bir önem vermek lazım. Prebiyotik içeren gıdalara yer verin.

 • Tahıl
 • Kurubaklagil
 • Fındık
 • Ceviz
 • Badem
 • Domates
 • Kereviz
 • Soğan
 • Hardal
 • Sarımsak
 • Elma
 • Çilek
 • Üzüm tüketmeye çalışın.

Uyanır uyanmaz dişlerinizi güzelce fırçalayın ve kahvaltıdan evvel iki adet defne tohumunu çiğneyin. Öğlen olduğundan yemek sonrası doğal Hindistan cevizi yağını 6-7 dakika gargara yapın. Akşam da bir bardak su içine 4 tane kuru defne yaprağını atın ve demlenmesini bekleyin. Yatmadan önce dişlerinizi güzelce fırçalayın ve zeytinyağı ile 7-8 dakika gargara deneyin. Burada amaç, ağız içinde ve boğazda biriken kandida mantarlarının temizlenmesini sağlamaktır. Eğer üşenmeden uygulayabilirsiniz siz de bağırsak mantarından kurtulabilirsiniz.

bfChnYWw

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir