Zeliş İsminin Anlamı

Zeliş İsmi

Zeliş İsminin Anlamı Bebeklere isim verilirken anlamlarına bakılmaktadır. İnanışımıza göre isim insanların karakterini belli etmektedir. Yani bebeklere verilen isim onların geleceğini şekillendirmekte, nasıl insanlar olacağına dair ipuçları vermektedir. Zeliş ismi de verildiği çocuğa çeşitli özellikler katmaktadır. 

Zeliş isminin anlamı incelendiği zaman ilk göze çarpan “su perisi” olmaktadır. İsmin kaderi belirlediğini söyleyenler su perisi isminin ise anlam bakımından iyi olduğunu belirtmektedirler. Dini açıdan bakıldığında bu ismin bebeklere verilmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Anlamının kötü olmaması sebebiyle bebeklere gönül rahatlığı ile verilebilir. Ancak bu, ismin Kur’an’da geçtiği anlamına gelmemektedir. 

Kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim içerisinde çeşitli isimler yer alır. Dini açıdan inanışa sahip olan kişiler bu isimlerden vermek isterler. Ancak Zeliş ismi Kur’an-ı Kerim’de yer alan bir isim değildir. Buna rağmen bebeklere koyulması caizdir.

Zeliş isminin kişisel özellikleri incelendiğinde güzel konuşma yeteneğine sahip oldukları görülür. Bu da hitabet sanatında oldukça yetenekli olduklarının bir göstergesidir. Zeliş ismi kişisel özellikleri bakımından etrafındaki kişileri çabucak etkiler. Özellikle birinin ikna edilmesi konusunda Zeliş ismindeki kişilerden yardım alabilirsiniz.

Diğer kişisel özelliklerine bakıldığında söylemesi gerektiği şeyi içinde tutmaz, onu söylemesi gerekiyorsa mutlaka söyler. Ayrıca hareketli etkinlikleri çok sever. Özellikle adrenalin konusunda bir tutkusu vardır. Herkesin heyecanlandığı ve yapmaktan korktuğu etkinlikleri Zeliş isimli kişiler heyecanlansa da büyük bir mutlulukla yaparlar.

Yaşamayı çok severler, bunun için de büyük bir mutluluk kaynağı arayışında değillerdir. Onlar için ufacık detaylar dahi büyük mutluluklar verebilir. Yaşamanın tadını çıkarırlar ve anı anında yaşamayı tercih ederler. Düne takılıp yarının kaygısı içinde değillerdir. Yaşadıkları benzer durumlarda gösterdikleri tepkiler de benzerdir. Değişken bir kişiliğe sahip değillerdir.

Zeliş isminin karakter analizi incelendiğinde dikkat edilen bir başka özelliği ise karşıdaki insanı incitmekten çok korkmalarıdır. Bunun için de söylediklerine ve yaptıklarına çok dikkat ederler. Aynı şekilde sadece karşıdakini korkutmaktan değil kendileri de incinmekten çekinirler. Bunun için de Zeliş isminde biriyle konuşurken söylenilen sözlere dikkat edilmesi gerekir.

Başarılı olmak ve doğru yolu bulmak Zeliş ismindeki kişilerin hedeflerindendir. Başarmak için her yolu denerler ve yaparlar. Uygulamak istediklerini ve hedeflerini planlarlar, bunu gerçekleştirmek için ise büyük çaba sarf ederler.

Bir başka kişisel özelliği ise cömert olmasıdır. Dışarıya karşı oldukça eli açıktır. Aldıklarını sadece kendisini düşünerek değil yakın çevresini de düşünerek alır. Sevecen yapılı olan bu isim sahipleri kibirli davranışlardan kaçınırlar. Bunu karşıdaki kişiyi kıracağı için ve kendilerine yakıştırmadıkları için yapmazlar.

Zeliş ismine sahip kişi sayısı Türkiye içerisinde 151.550’dir. Istatistiklere bakıldığında oldukça yoğun bir kullanıma sahiptir. İsmin harf analizine bakıldığında Z harfi uyumlu olduğunun göstergesidir. Bulunduğu her ortama kısa sürede uyum gösterir. E harfi ise güvenilir bir kişilik yapısına sahip olduğunu ifade eder. Çevresindeki insanlar her zaman Zeliş ismindeki kişilere güvenir. L harfi ise gücünü simgeler. Kafasına koyduğunu yapması ve asla pes etmemesi güçlü kişiliğinin bir yansımasıdır. İ harfi ise planlı hareketlerini ifade eder. Her zaman planlı hareket eder ve kısa sürede de yapmak istediklerini başarır. Ş harfi ise kültürlü kişiliğini gösterir.

Zeliş ismindeki ünlüler ise şu şekildedir: Zeliş Şenol- Caz şarkıcısı

Zeliş ismine uygun diğer isimler ise şunlardır: Zerafet, Zernişan, Zennişan, Zeliha, Zelal, Zenan, Zara, Zerefşan.

Zeliş isminin uğurlu sayısı 1’dir. İsmin numarolojisine bakıldığında Z harfi 29, E harfi 6, L harfi 15, İ harfi 12, Ş harfi de 23 olmaktadır. Toplamlarına bakıldığında da numerolojik değerin 85 olduğu görülmektedir.

zelis-isminin-anlami-30529
Zeliş İsminin Anlamı

Zeliş isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Beyaz Çalı, Paraya Bağlı, Para İle İlgili, Parası Olan Zengin
  • 2 – İçe Doğan Şey, Bir Şeyi Yaratmaya Yönelten Güzel Duygu; Tatlı Tatlı Esen Yel, Esinti
  • 3 – Zeliha isminin kısaltılmış versiyonu. Bkz. Zeliha
  • 4 – Su perisi.
  • 5 – [Bakınız: Züleyha]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Zeliş ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zeliş ismini kullanan 576 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Zeliş ismini kullanan 62 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Zeliş ismini kullanan 39 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Zeliş ismini kullanan 29 kişi bulunmaktadır.

Zeliş isminin Türkiye sıralaması

Zeliş en çok kullanılan 3564. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1592. isimdir.

Zeliş ismini kullananların sayısı, son bir yılda 20 kişi artmıştır.

Zeliş isminin Harf Analizi

Kişiye Zeliş ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

Zeliş İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zeliş ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zeliş isminin anlamını gözden geçirin!

Zeliş İsminin Numerolojisi

Zeliş isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
E: altı
L: on beş
İ: on iki
Ş: yirmi üç
TOPLAM: 85

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap