Arif İsminin Anlamı

Arif İsminin Anlamı 

Arif İsminin Anlamı Erkek çocuklara koyulmak üzere pek çok isim seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler içerisinde ebeveynler anlamı en güzel olan ve çocuklarına en güzel şekilde uyumlu olacak ismi araştırmaktadır. Günümüzde sık tercih edilen erkek isimleri arasında Arif ismi de bulunmaktadır. Çocuklarına isim arayışı içinde olan ailelerin bu isimle karşılaşması halinde Arif isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırdığı görülmektedir.

Araştırma sonuçlarında Arif isminin anlamı ilim, irfan sahibi olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu ismin daha farklı anlamları da bulunmaktadır. Örneğin; Arif isminin eski devirlerde sıbyan mektebinde ki hocaları veya kalfaları ifade etmek için kullanıldığı da görülmektedir. Bu ismin Türk Dil Kurumu’na göre anlamı çok anlayışlı olan ve sezgileri güçlü olan kişi şeklindedir. 

Arif ismi ile ilgili pek çok konu merak ediliyor olsa da en sık araştırılan sorulardan bir tanesi Arif ismi Kuran’da geçer mi, sorusudur. Bu sorunun cevabı hayır şeklindedir. Arif, Kuran’da geçen isimler arasında yer almamaktadır. Bu sebebe bağlı olarak da Arif ismi caiz mi, sorusu akıllarda oluşmaktadır. Arif ismi ile ilgili olarak caiz değildir gibi bir ibare bulunmamaktadır. Fakat yine de ailelerin bu ismi çocuklarına vermeden önce ismin analizlerini ve anlamlarını araştırması gerekmektedir.

Arif ismi araştırılırken bu ismin kökeninin de sıklıkla merak edildiği görülür. Bu bağlamda bakıldığında  Arif isminin kökeni Farsça ve Arapça olarak belirlenmiştir. Kökeni Arapçaya dayanıyor olsa da bu ismin Kuran’da yer almadığı bilinir. Fakat yine de bu ismin hem Türk kültüründe hem de Arap kültüründe erkek çocuklara sıklıkla verildiği görülmektedir.

Bu kadar sık bir şekilde kullanılan Arif isminin karakteristik özellikleri de sıklıkla araştırılmaktadır. Bu isme sahip kişilerin genellikle pozitif, olgun ve cesur oldukları görülür. Arif ismindeki kişiler; kendilerine güvenen, rekabetten kaçınmayan, enerjik kişilerdir. Aynı zamanda girişimci ruhları ve cömertlikleri ile de Arif ismindeki kişiler öne çıkmaktadır. Her isimde olduğu gibi Arif isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır.

Bu isme sahip kişilerin pozitiflik değerinin yanı sıra bazı koşullar altında son derece karamsar olabilmeleri, çok çabuk etki altında kalabilmeleri ve kolay bir şekilde manipüle edilebiliyor olmaları onların olumsuz yönleridir. Aynı zamanda Arif ismindeki kişilerin son derece kırılgan olmaları ve genellikle zor karşısında pes eden kişiler olmaları da bu ismin yansıttığı negatif özellikler arasındadır.

Karakteristik özelliklerini incelenmesinin yanında Arif isminin fiziksel özellikleri de sıklıkla merak edilmektedir. Bu isme sahip kişilerin genellikle uzun, atletik bir vücut yapısına sahip oldukları görülür. Aynı zamanda Arif ismindeki kişilerin yüz hatlarının keskin olduğu, iri gözlerinin bulunduğu ve çenelerinin hem geniş hem de çukurlu olduğu görülür. İnce dudaklar, geniş bir alın ve gür saçlar da Arif ismindeki kişilerin öne çıkan fiziksel özellikleri arasında yer alır.

İsmin özellikleri araştırılırken isminin harf analizi de ebeveyn adayları tarafından dikkate alınır. Bu ismin başında bulunan A harfi enerjikliği, R harfi tereddüdü, İ harfi hassasiyeti ve F harfi ise uysallığı, güvenilirliği temsil eder. Genel bir inceleme yapıldığında Arif isminin harf analizinin son derece olumlu olduğu görülür.

Ülkemizde Arif isminin 85 bini aşkın kullanıcısı bulunur. Bu isme sahip kişilerin oldukça fazla olması sebebiyle Arif ismindeki ünlüler araması da sıklıkla yapılır. Bu isimdeki ünlülere en güzel örneklerden birisi ünlü şair Arif Nihat Asya olmaktadır. Ünlü ressam Arif Dino ve bir diğer ünlü şair Arif Damar da bu isme sahip olan ünlüler arasında yer alır. Pek çok ünlü isim barındıran Arif isminin asıl öne çıktığı yapımlardan bir tanesi de Cem Yılmaz’a ait olan Arif V 216’dır. Bu yapım sayesinde Arif ismi büyük bir yankı uyandırarak yaygınlaşmıştır.

arif-isminin-anlami-56886
Arif İsminin Anlamı

Arif isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İlim, İrfan Sahibi. Tevhid Bilgi Ve Şuuruna Sahip, Üstün Görüş Sahibi.
  • 2 – Meşhur, Çok Tanınmış, Mütearif.
  • 3 – Sıbyan Mektebi Hocası Veya Kalfası.
  • 4 – Çok anlayışlı ve sezgili kimse.
  • 5 – Bilgi sahibi, bilen, bilgili, irfan sahibi.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Arif ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Arif ismini kullanan 85.790 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Arif ismini kullanan 13.112 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Arif ismini kullanan 6.551 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Arif ismini kullanan 4.521 kişi bulunmaktadır.

Arif isminin Türkiye sıralaması

Arif en çok kullanılan 168. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 86. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Arif isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Arif isminin Harf Analizi

Kişiye Arif ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

Arif İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Arif ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Arif isminin anlamını gözden geçirin!

Arif İsminin Numerolojisi

Arif isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
İ: on iki
F: yedi
TOPLAM: 41

Arif ismi Türkçe kökenli bir isimdir ve Türkiye’de sıkça kullanılmaktadır. İşte Arif ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Arif Sağ: Türk halk müziği sanatçısı. Türk halk müziği alanında tanınmış bir isimdir ve birçok sevilen şarkısı bulunmaktadır.
  2. Arif Erdem: Eski Türk millî futbolcu. Galatasaray ve Türkiye millî takımında uzun yıllar boyunca oynamış ve başarılar elde etmiştir.
  3. Arif Mardin: Türk-Amerikalı müzik yapımcısı ve aranjör. Dünya çapında birçok ünlü müzisyene prodüksiyon ve düzenleme çalışmaları yapmıştır.
  4. Arif Şirin: Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Birçok tiyatro oyununda ve televizyon dizisinde rol almıştır.
61707