Tek Seferde Nasıl Gebe Kalınır? En Hızlı Hamile Kalma Yolları

Tek Seferde Hamile kalabilmek için bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Öncelikle bebek düşünüyorsanız erkeğin de kadının da alanındaki uzmanlara görülmesi gerekir. Çünkü gebelikte bebeğin ihtiyacı olduğu vitaminler hamilelikten önce alınmaya başlanır. Erkekler de sperm kalitesini ölçtürmeli ve eğer eksik bir şeyler varsa doktorunun yönergesine uymalıdır. Aynı şekilde kadınlar da yumurtalık, rahim durumu gibi gebeliğe engel bir durum olup olmadığını kontrol ettirmelidir.

İlk Cinsel İlişkide Hamile Kalabilme Oranı Kaçtı?

Tek seferde hamile kalma oranı düşük gibi görünse de ihtimaller yaşlara göre de farklılıklar gösterebilir. Bilimsel çalışmalar ilk seferde gebeliğin yüzde 30 oranında olduğunu ortaya koymuştur. Kadınlar için de gebelikte risk yaşı 35 ve üstüdür. Tabii, bu durum genetik faktörlere göre de değişir. Ama bilimsel olarak yumurta sayılarının azalması ve eskisi kadar dirençli olmaması nedeniyle gebe kalma oranı düşmektedir.

Tek Seferde Nasıl Gebe Kalınır? En Hızlı Hamile Kalma Yolları
Tek Seferde Nasıl Gebe Kalınır? En Hızlı Hamile Kalma Yolları

300’ü aşkın kadın üstündeki bilimsel veriler şunları göstermektedir:

 • 30 günlük, belirli aralıklarla yaşanan ilişkiden sonra gebelik ihtimali yüzde 38,
 • 90 günlük ilişki sonrası bu ihtimal yükselir ve yüzde 68 olur,
 • 180 gün ardından bu oran yüzde 81’e yükselmektedir,
 • 1 yıl civarı denemelerde kadınların yüzde 92’si gebe kalmıştır,
 • Sadece yüzde 10’luk bir bölümü hamile olamamıştır.   

Tek Seferlik İlişkide En Hızlı Nasıl Hamile Kalırım?

Tek seferde hamile kalabilmenin püf noktası, ilişki öncesinde mutlaka bir uzmana görünmektir. Çünkü olası bir sağlık sorunu varsa denemeler boşa gidecek ve bu da sizin moralinizin bozulmasına neden olacaktır. Aşağıda sıralayacağımız önerileri dikkate alırsanız ilk ilişkide hamile kalma oranınız artacaktır.

Yumurtlama Zamanınızı Mutlaka Bilin

Birçok aile çocuk veya çocuklara sahip olmak ister. Bunun hızlı şekilde olabilmesi için kadınların yumurtlama zamanını bilmek önemlidir. Yumurtlama döneminde çok önce ilişkiye girmek boşa kürek çekmek gibidir.

Yumurtlamanın tam zamanını bilmek çok zordur. Bunun için yumurtlamaya birkaç gün önceden cinsel ilişki başlar ve sonraki adet tarihine kadar düzenli aralıklarla devam eder. Gün aşırı ilişki veya 3 günde bir ilişki sperm kalitesi açısından da önemlidir.

Ovulasyon zamanını bilmek için çeşitli kitler kullanılabilir. Bu kitler gebelik testi ile aynıdır. Çift çizgi belirmeye başladıysa yumurtlama zamanınız gelmiş demektir. Tarih olarak baktığımızda; genellikle kadınlarda yumurtlama zamanı adet gelmeden 2 hafta öncedir. Bu kişilere göre farklılık gösterse de büyük kesimde bu aralık geçerlidir. Onun için eğer ki kadının adet zamanı geldiyse bunun üzerinden 10-12 gün geçtikten sonra ilişki tek seferde hamile kalma ihtimalini artırır. Burada dikkat etmeniz gereken regl bittikten sonra değil, başladığı andan itibaren 12 gün saymaktır. Yine en doğru bilgiyi kadın doğum doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Folik Asit Kullanmayı İhmal Etmeyin

Folik asit alımının gebelikte ne kadar önemli olduğu artık her noktada bahsedilmektedir. Sadece vitamin eksikliği için değil, hızlı hamile kalmanın da en etkili yöntemlerinden biridir. Nöral tüp defekti ihtimalini de yüzde 80 düşürmektedir. Hamile kalmayı planlamadan 30 gün evvel folik asit alımı başlamalıdır.

Bitkisel Yöntem Soğan Kürü

Bitkisel yöntemlerle tek seferde hamile kalma isteyenler, Profesör Doktor Saraçoğlu’nun soğan kürünü de denemelidir. Birçok soğan türü var ama biz burada geleneksel olan soğanı kullanacağız.

 1. Dışı kahve içi bembeyaz soğanımızı 1 adet alıyoruz,
 2. Geniş ama ufak bir tencereye iki bardak su ilave ediyoruz,
 3. Soğanımızı 5-6 parçaya böldükten sonra suyum için atıyoruz,
 4. Beş dakika boyunca sıcak suda kaynatıyoruz,
 5. Öğlen – akşam yemelerini tüketmeden evvel birer bardak için.
 6. Kürü uygulamak için regl zamanı tamamlandıktan 1 hafta sonrayı bekleyin.
 7. 30 gün boyunca düzenli olarak tüketin. Hızlı gebe kalmanın bitkisel yolunu deneyip sonuçları bizimle paylaşabilirsiniz.

Cinsel İlişki Sırasında Pozisyonlara Önem Gösterin

Tek seferde ve hemen gebe kalmak için ilişkinin pozisyonu da çok önemlidir. Hamile kalabilmek için ilişki sırasında kadının yatar vaziyette olması daha uygundur. İlişki bitince erkek bir süre beklemeli ve spermlerin tamamı boşalmalıdır. Kadın da hemen kalkmamalı, ayaklarını yüksek bir noktaya kaldırıp bir süre beklemelidir. Böylece spermin rahme ulaşması hızlanacak ve gebelik şansı artacaktır.

Zeytinyağlı Doğal İncir Kürü ile Hızlı Hamile Kalın

Gebeliğin en hızlı ve hemen olabilmesi için uygulanacak doğal yöntemlerden biri de incir kürüdür. Sağlık deposu bu kür için ilk olarak bir kavanoza ihtiyacınız olacak. Ardından üç çorba kaşığı zeytinyağını ve iki adet kurutulmuş inciri ilave edip sonra da 24 saat boyunca dinlenmeye bırakacağız.

24 saatin ardından zeytinyağını bandırılmış incirleri yemeklerden önce yemelisiniz. 30 gün boyunca düzenli her sabah yaparsanız gebelik ihtimaliniz artacaktır.

Kolay Gebeliğin Sırrı İdeal Kiloda Saklı

Herkesin olması gereken bir kilosu vardır. Buna ideal kilo denir. Karı koca ikisinin de bu kiloda olması önemlidir. Gebelik düşünmeden önce eşler zayıflayarak ideal kilosuna ulaşmalıdır. Genel sağlık için de bunun uygulanması gerekmektedir. Hızlı ve bir sefer hamile kalmak için kilo verin.

70635

3 yorum

Kader demir  -  Şubat 12, 2023 / 8:54 pm

Merhaba

Merhaba sizinde çocuğunuz olmuyorsa doğal yollardan tedavisiz yüzde yüz çözüm

Merhaba ben 2sene önce kürtaj oldum sonra hamile kalamiyorum bir türlü doktor tedaviside gorduk

Yorumlar kapalı.