Rüyada silah görmek ne anlama gelir

SİLAHBir kimsenin rüyada silah görmesi, düşmana karşı zafer bulmaya, kuvvete,
İzzete ve hastalıklardan şifaya işaret eder. Rüyada Silah kuşandığını görmek, ilme, fakirlik ve şiddetten kurtaracak mala ve düşmanı kahretmeye, korktuğu kimseye galip gelmeye tabir olunur.
Rüyada soyularak silahının elinden alındığını görmek, devlet ve saltanatının zayıf olmasına işaret eder. Rüyada ok, kalkan, kılıç, süngü gibi harp aletleri görmek, izzete, şerefe, yüksek rütbeye, zafere ve müjdeye delalet eder. Rüyada silah kuşanmak, kendisiyle hastalık ve dertlerin giderildiği ilaca, şeytanın şerrinden kendisini muhafaza eden zevceye, üzüntü ve kederden kurtuluşa işaret eder.

Rüyada silah görmek ne anlama gelir
Rüyada silah görmek ne anlama gelir

Rüyada Silah Görmek

Rüyada silah görmek, rüyada görülen silahın şekline göre farklı anlamlar taşır. Örneğin rüyada silahı saklayabilir, silahla ateş edebilir veya silahın size doğrultulmuş olduğunu görebilirsiniz. Bazen bir rüyada vurulduğunuzu veya birinin silahtan ateş ettiğini görebilirsiniz. Rüyada silah görmek ile ilgili silahın doğrultulduğunu, silahın çekildiğini, birinin size ateş ettiğini, birinin silahtan ateş ettiğini de görebilirsiniz.

Rüyada görülen silah genellikle güç, büyüklük, şeref ve zenginlik olarak yorumlanır. Rüyada görülen silahın önemi, hayırseverlik, liderlik, devlet, güvenliktir. Rüyada silah görmek prestij ve prestij kazanmak anlamına gelir. Bu rüya uğurlu olarak yorumlanır. Rüyada silah gören bir kimse için namusun kazanılacağına, sıkıntıların ve üzüntülerin çözüleceğine ve mutluluğa yükseleceğine işarettir.

Rüyada Silah Bulmak

Bir rüyada silah bulmak gücün artacağını ve düşman ya da rakiplere karşı zaferi, gücü ve hastalıktan kurtuluşu gösterir. Rüyada iyi bir silah bulmak mutluluk demektir. Rüyada bulunan silahın anlamı; konum, güç, zafer, yükseliş, prestij, başarı, rütbe. Rüyada herhangi bir yerde silah bulması insana çok iyi haberlerin geleceğini de gösterir.

Bu, rüya gören kişinin tüm sağlık sorunlarından, sıkıntılarından ve dertlerinden kurtulacağı anlamına gelir. Bir kimse, üzerinde silah olduğunu görür ve silahı olmayan bir topluluktan biri olduğunu görürse o topluluğun başkanı ya da yöneticisi olacağı anlamlarını taşır. Rüyada silah görmek, bir yerin başkanı olmak demektir. Hasta bir kişi rüyasında tüm silahları taşıdığını görürse iyileşir. Bir şeyden korkuyorsa o korkudan kurtulur. Gezgin ise kesinlikle kendi yoluna gider ve sağ salim döner.

Rüyada Silah Taşımak

Rüyada silah görmek genellikle güçlü olmaya ve yapılan işte başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyada silah taşımak ise sorunlardan, kazalardan korunmaya ve tehlikelerden uzaklaşmaya işaret eder. Rüyada silah taşıyan kişi eğer bir sağlık sorunu yaşayan biri ise şifa bulacağına işarettir.

Uykunda silah taşımak, kişinin güvende olacağı ve olası kaza tehlikesinden korunacağı anlamına gelir. Bir adam, silahlı olduğu halde kendisine bakanları görürse, halk o kişi hakkında dedikodu yapıyor anlamı çıkar. Ancak bunu izleyenler yaşlı kimselerse o kişinin dostu ve tanıdıklarıdır. Bakanların genç olması, o kişi için kötülük isteyen düşmanlarının bir işaretidir.

Rüyada Üzerinde Silah Görmek

Rüyada üzerinde bir silah görmek ve o silahı kullanma gücüne sahip olduğunu görmek, mükemmel bir kimse olarak yorumlanır. Bu rüyayı gören kişinin dileğini ve arzusunu yerine getireceği söylenir. Elinde kılıç veya silah olması, rüya gören kişinin yapmak istediği iş dolayısıyla ün kazanacağına delalettir. Silahlar bilgiye, doğru haberlere ve dini hayatın güzelliğine atıfta bulunur.

Bazen bu rüya imanda doğruluğun bir işaretidir. Rüyayı gören kimse korkar ve hastalanırsa, Yüce Allah (c.c.) şifa verir. Eğer bir gezginse ve uzun bir yolculuktaysa, kesinlikle ailesinin yanına dönecektir.

Rüyada büyük silah görmek, güce, düşmanlara karşı zafere ve zafere işarettir. Satın aldığı silahı uykusunda kullanamıyorsa olgunluğuna ve arzusuna ulaştığı şeklinde yorumlanır. Bir adam, silahının hırsızlıkla alındığını görürse, devletin, hükümetinin ve halkının zayıflığından bıkar. Rüyada silah görmek, bilgisi yüksek bir insan olmak istediğinize, rüyada silah takmak ise uyuyan kişinin yoksulluktan ve şiddetten kurtulacağına işaret etmektedir. Silah taşıdığını görmek, ilaç almak ve kendini şeytanın şerrinden korumak demektir.

Rüyada Silaha Nişan Almak

Rüyada birinin silah doğrulttuğunu görmek, güvende olacaklarına, iş hayatında meydana gelen kötü olaylardan kaynaklanan zararların geri döneceğine, huzurlu ve mutlu günler yaşayacaklarına işarettir. Aynı zamanda silah doğrultmak, yeni iş fırsatları elde edeceğiniz anlamına gelir.

 Rüyada silah taşımak hastalık ve dertlerden kurtulacağına, kendini şeytanın şerrinden koruyan kadının keder ve kederden kurtulacağına delalettir. Rüyada silah görmek, düşmana karşı zafer, güç, haysiyet ve hastalıktan şifa anlamına gelir. Rüyada ok, kalkan, kılıç, süngü gibi savaş alet ve silahlarını görmek, şerefe, şana, yüksek rütbeye, zafere ve müjdeye işaret eder.

Rüyada silah görmek, mevcut düşmanlara karşı zafer kazanılacağına, kem gözlü kişilerin çevresinden uzaklaştırılacağına, güç ve prestij sahibi olacağına işarettir. Uykunuzda silah atmak aynı zamanda güç kazanmak veya itibar kazanmak istediğiniz bir konuma gelmek istediğinizi de gösterir. Bir başka yoruma göre, rüyasında silah atan bir kimse, haksız yere bir başkasına iftira eder ve onu zor durumda bırakır. Yalan ve kötü söz anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi elindeki silahtan ateş etmezse çevresinde gördüğü her türlü olumsuzluğa veya çirkin sözlere karşı kendini savunacağına ve söyleyecek çok şeyi olduğu halde kimseye zarar vermek istemediği için konuşmayacağına yorumlanır.

Güç, mevki ve prestij anlamlarına geldiği gibi, kişinin onurlu bir hayat yaşayacağına, kendisinin ve ailesinin her zaman güvende olacağına, yetkili bir göreve atanacağına veya devlette daha üst kademelere çıkacağına delalet eder. Rüyada silah atmak ve rüyada silah taşırken hasta olduğunu görmek, şifa bulacağına yorumlanır. Sıkıntı ve korku içinde yaşayanlar için tüm sorun ve endişelerin duracağı ve kişinin eski hayatına döneceği söylenmektedir.

1 Yorum

Bekir Atalay  -  Kasım 8, 2023 / 12:26 am

Rüyada tanımadım birine silah sıkıyorum gözüne denk geliyor ama o kişi ölmüyor elimde haşlanmış yumurta var onları teker teker o şahsa atıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap