Polikistik Over Sendronu Nasıl Tedavi Edilir? Prof. Saraçoğlu’ndan Bitkisel Tedavi Tarifler

Polikistik over sendromu

Polikistik over sendromu, birçok kadında görülebilen sağlık problemidir. Doğurganlık çağında sıkça yaşanır ve hormondaki sıkıntılardan kaynaklanır. Kadın bedeninde androjen adlı erkeklik hormonu ile kendini gösterir. Çok yaygın olsa da sebebi kesin olarak bilinmez. Genelde ailesel yatkınlığa bağlanır. Polikistik over sendromu bazı rahatsızlıklara neden olabilir; regl zamanında farklılık yaşanması, bedende kılların artması, şişmanlamaya başlama, akne, cildin normalinden yağlı olması, saçların kalınlığını yitirmesi, dökülmenin artması, pelvik bölgedeki acı, ağrı sendromun bazı semptomları arasındadır. 

Bu içerikte ve Polikistik Over Sendromu Tedavi Prof. Saraçoğlu Bitkisel Tedavi Tedavi Tarifler Saraçoğlu’nun Tarif konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Polikistik
Polikistik Over Sendronu Nasıl Tedavi Edilir? Prof. Saraçoğlu’ndan Bitkisel Tedavi Tarifler

Polikistik over sendromu ve diğer hastalıklar için ilk olarak doktora görünmeniz gerekir. Hepsinin bitkisel yolla tedavi edilmesi mümkün olmayabilir. Prof. Dr. Saraçoğlu, bu sendromu tedavi etmek için bitkisel kür verdi, biz de bunu paylaşacağız. 

Polikistik Over Sendorumu için Bitkisel Tarifler

Profesör Doktor İbrahim Saraoğlu Soğan Kürü Tarifi (POS için)

Soğan kürü için ihtiyacınız olan suyun iyi su, yani klor içermemesi önemlidir. Kaynayınca hepsi gider diye düşünmeyin, işe yaraması için doğru suyu kullanın. Yemeklerde kullanılan standart bir soğanı temizledikten sonra 4 parçaya ayırıyoruz ve yarım litreye yakın 400 milim civarı suyu kaynatıp içine ilave ediyoruz. Tencerenin kapalı olması önemli, 4 dakika sonra kenara alıyoruz ve biraz soğumasını bekliyoruz. Parçaları bize lazım değil, öğlen ve akşam yemeğini tüketmeden 10 dakika evvel 1 bardak içiyoruz. 15 gün içilmesi yeterlidir, ondan sonra 5-7 gün içmiyoruz ve tekrar 15 gün tüketiyoruz. 

Tarçın ile Polikistik Over Sendromu Tedavisi

Tarçının Polikistik over sendromuna iyi geldiği, ABD’de yer alan bir üniversitede yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Kür için; önceden kaynattığımız 1 bardak suya 2 çay kaşığı toz tarçın ilave ediyoruz. Ilık şekilde her gün 1 bardak içiyoruz ve 2 ay devam ediyoruz. Tarçına alerjiniz varsa içmeyiniz, kronik rahatsızlığı olanlar da doktora başvurmalıdır. Gıda takviyesi olarak da hekim tavsiyesi ile kullanabilirsiniz. Tarçından yararlanmak için bazı yemeklerinizin üzerine de ekebilirsiniz. Kan şekerini düzenlediği için açlık hissini baskılar ve diyetiniz için yardımcıdır. 

Tarçının günlük tüketim miktarı silme bir yemek kaşığıdır, aşırı tüketilmez. Diyabetli kişilerde de yan etkilere neden olabilir, o yüzden hekim onayı olmadan kesinlikle içilmemesi gerekir. 

Keten Tohumu Kürü

Erkeklik hormonunun fazla olması kadınlarda POS rahatsızlığına neden olur. Keten tohumu da bu hormonun baskını önler, düşürmeye yardımcıdır. Keten tohumunun yeni, taze olması önemlidir. Bir bardak su içine isteğe göre 1-2 yemek kaşığı atılarak tüketilir. Aynı şekilde 1-2 ay devam edilebilir. Suyla hoşunuza gitmezse çorbaya ekleyebilirsiniz. Salata içinde de lezzetli olur. Kilo vermek isteyenlerin de en büyük yardımcısıdır, ayrıca demir eksikliğine de iyi gelir. 

Nane Çayı ile POS Tedavisi

Kış hastalıkları için düzenli tüketilen nane çayı, POS’a da iyi gelir. Kaynamış su içerisine taze olarak kuruttuğunuz 2 çay kaşığı nane yaprağını suya ekleyin. Bu şekilde de 7-8 dakika kaynamaya devam etsin. Sabah ve akşam 2 bardak içilmesi yeterlidir, 7 günü aşmamaya çalışın. 

Elma Sirkesiyle Polikistik Over Sendromuna iyi gelir mi?

Kan şekerini düzenleyen bitkisel ürünlerden biri de elma sirkesidir. Aşırı insülin üretimi önlenir ve POS’a da yararı vardır. 1 yemek kaşığı doğal yapılmış elma sirkesini su içine ekledikten sonra her sabah kahvaltı öncesi tüketin. 2-3 hafta içilebilir. Ayrıca kilo vermeye de yardımcıdır. Günde 2 sefer de içilebilir ya da tek seferde 2 çorba kaşığı da içilebilir. 

Çemen Tohumu Nasıl Kullanılır?

İnsülin direnci yükseldikçe, hormonlar düzelmeye başlar. 2 yemek kaşığı silme çemen tohumunu gece yatmadan suya ekleyin. Uyandığınızda hiçbir şey yemeden 2 çay kaşığı kadarını yiyin. Tadını sevmezseniz bal ile tüketebilirsiniz. Diğer öğünlerde de aynı miktarda yiyin. 2-3 hafta POS tedavi eidlene kadar tüketebilirsiniz. 

Hayıt Bitkisi Kürü

Hormonlarda yaşanan sorunlar Polikistik over sendromuna neden olduğu gibi gebe kalma durumunu da olumsuz etkiler. Hayıt bitkisi sayesinde bu problemlerden kurtuabilirsiniz. Büyük kahve fincanı kadar kaynar su içine 2 çay kaşığı hayıt ilave edin. 8-10 dakika dinlensin. 2-3 hafta her gün bir bardak yeterlidir. Doktor kontrolü sonrası sonuçlar öğrenebilirsiniz. 

Balık Yağı ve POS ilişkisi

Balık yağı, birçok rahatsızlığı iyileştirir, boy uzamaya yardımcı olur ayrıca erkek hormonunun da baskılar. Mevsiminde balık tüketmek de fayda sağlasa da hekiminizin reçete ettiği balık yağı takviyelerini verdiği dozda kullanabilirsiniz. 

Meyankökü ile polikistik over sendromuna son!

İtalya’da yapılan bilimsel çalışmalar, meyan kökü tüketen kadınlarda erkeklik hormonunun düşüş gösterdiğini ortaya koymuştur. Kaynamış su içerisine 2 çay kaşığı meyan kökü ilave edin. 8-10 dk daha kısık ateşte kaynamaya devam etsin. Her gün iki bardak 2-3 hafta içilebilir. 

Bitkiler her ne kadar yararlı olsa da bazı kişilerde yan etkileye neden olabilir. Bu durumda içmeyi bırakmak gerekir. Kronik hastaların hekim tavsiyesi alması elzemdir. Meyan kökü; tansiyon hastaları, böbrek problemleri ve karaciğer sorunu olanlara önerilmez. Glukozda da değişimlere sebep olabilir. 

k5YuHcd5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir