Merak Edilen Sorular Arasından 10 Tane Seçtik

Merak Edilen Sorular Arasından 10 Tane Seçtik. Milyonlarda insanın tereddüt oluşturarak aklını kurcalayan, uykularını kaçıran soruların neler olduğunu sizler için araştırdık. Uzman bilgiler ışığında gelin bu sorulara, birlikte göz gezdirelim;

Yeterince Seks Yapıyor Muyum?

Yeterince Seks Yapıyor Muyum?

Hayatta belki de yapabileceğiniz en zevkli şeydir seks. Peki fazlası olur mu? Cevabımız maalesef evet…

Çok Fazla: Ayda 20 Defa

İlerleyen senelerde prostat kanserine yakalanmak istemiyorsanız; lütfen biraz frene basmayı deneyin. Her şeyde olduğu gibi seksinde fazlası zarar!

İdeal: Ayda 8-15 Defa

Seks, bağışıklık sistemini üç kat fazla güçlendiren bir durumdur. Hem zevk almak, hem de sağlığınızı korumak için harika bir yol!

Çok Az: Ayda Bir Defa

Bu durum kalp krizi riskini iki katına çıkarabilir niteliktedir. Daha fazla seks yaparak sağlığınızı korumalı, fiziksel ve mental mutluluğa ulaşmalısınız.

Türkiye’de erkekler bir haftada ortalama üç defa seks yapmayı ideal buluyor. Ancak bu sayı yeteri kadar değil.

Çok fazla antrenman yapmak libidonuzu yerlerde süründürebilir, kendinizi çok fazla yormamalı, enerjinizin tamamını antrenman ile yok etmemelisiniz.

Yoganın hem erkeklerde, hem de kadınlarda cinsel dürtüleri arttırdığına dair kanıtlar bulunuyor. Denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Merak Edilen Soru Telefona Bağımlı Mıyım?

Merak Edilen Soru Telefona Bağımlı Mıyım?

Uzmanlar, insanlığın yüzde 25’inin akıllı telefonlara bağımlı yaşadığını vurguluyor. Öyle ki ABD’de yapılan bir çalışma, her 10 ABD’linin cinsel ilişki sırasında dahi telefonunu kullandığını ortaya çıkardı. (Hayır, porno amaçlı değil!)

Peki bu alışkanlıktan nasıl kurtulabiliriz?

Öncelikle telefonunuzun titreşimini kapatmak ile başlamalısınız. Uzmanlar, her bildirimin sizi bu batağa daha fazla sürüklediğini iddia ediyor. Hayati öneme sahip olmayan uygulamaların anında bildirim seçeneğini de kapatmanız en iyisi olacaktır. Her adımınızda elinizde telefon olmamalıdır. Bir çalar saat alabilirsiniz. Çünkü telefonunuzun saatini kurmak, yatağa da o telefonla gireceksiniz demekten başka bir anlama gelmiyor. En önemlisi de her adımınızı ve yemeğinizi lütfen Instagram’da paylaşmayı sonlandırmanızdır! Bunun hem ahlaki, hem de sosyal olarak berbat bir durum! olduğunu unutmamalısınız.

Oyun Oynamak Canavara Mı Dönüştürüyor?

Şayet video oyunlarında yeterince iyi değilseniz, bazı gerçekler ile yüzleşmeniz gerekiyor olabilir. Amerika’da yapılan araştırmalar, şiddet içerikli oyunların oyuncular üzerinde negatif etkileri olduğunu, başarısız olunan bölümlerin agresiflik düzeyini arttırmaya neden olduğunu savunuyor. Bu konudaki tavsiyemiz olan araba yarışlarını deneyebilirsiniz.

Merak Edilen Konu Çince Öğrenebilir Miyim?

Merak Edilen Konu Çince Öğrenebilir Miyim?

Çince belki de dünyanın öğrenilmesi en zor dillerinden biridir. Amerika’daki bir araştırmaya göre, Çince öğrenmesi 2200 saat sürüyor; o da sadece ana dili Çince olan bir ülkede yaşayarak olabiliyor! Çin’de yaşama gibi bir ihtimaliniz bulunmuyor ise Çince öğrenmek pek de akıl kârı bir iş gibi görünmüyor. Elbette yeni diller öğrenme fikri kulağa hoş geliyor ancak  Evsensel gücü yüksek olan İngilizce, İspanyolca ya da Fransızca gibi diller ideal diller arasında gösteriliyor.

Herkes Merak Ediyor! Çocuk Sahibi Olmak Çok Mu Maliyetli?

Herkes Merak Ediyor! Çocuk Sahibi Olmak Çok Mu Maliyetli?

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından hazırlanan “Türkiye’de Eğitim Harcamaları ve Ailelere Maliyeti” raporuna göre, çocuk sahibi olmanın ve yetiştirmenin maliyeti oldukça yüksek olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Anaokulundan başlayarak üniversiteyi bitirene kadar bir çocuk için, ailelerin yaptığı harcama dar gelirlide ortalama 4 bin 500 lira olurken, üst gelir grubunda 668 bin lirayı geçebilen seviyelerdedir. Doğum, bakım, kreş, sağlık, giyim, ulaştırma ve gıda giderleri de hesaba katıldığında, dar gelirli aile 22 yılda 80 bin lira, zengin aileler ise 1 milyon liranın üzerinde para harcamasına neden oluyor.

Erkeklerin Merakı Futbolcu Olmak İçin Çok Mu Geç?

Erkeklerin Merakı Futbolcu Olmak İçin Çok Mu Geç?

Ergenlik yıllarınızı geçtiyseniz, maalesef cevabımız evet olacak. Elbette ki futbol dünyasında başka işler yapamayacağınız anlamına gelmemektedir. Mesela hakem olmaya ne dersiniz? Cristiano Ronaldo gibi bir servetiniz olmaz ama hakemler de gayet iyi paralar kazanabiliyor olmak ile yetinebilirsiniz. Futbol hakemliği başvurusu için tff.org sitesine girerek adım atabilirsiniz. Herkes için Hakemlik (HİF) bölümünden başvuru yapın. Başvurduğunuz şehirde hakem ihtiyacı olduğunda TFF hakem kursu düzenliyor ve davet edilerek yeni bir yaşama geçiş yapıyorsunuz. 10 günlük bu kurslara günde iki saat katılmanız ise zorunlu olacaktır. Başarıyla tamamladığınızda hakem olmanız için bir engel bulunmuyor.

En Çok Merak Edilen Soru "İçimden Gelene" İnanmalı Mıyım?

En Çok Merak Edilen Soru “İçimden Gelene” İnanmalı Mıyım?

Uzman psikologlar, bu sorunun cevabına “Asla!

“Sezgilerimiz kusursuz değildirler ve bizi çok yanlış durumlara sürükleyebilirler” şeklinde bahsediliyor. Beyniniz siz farkında olmadan kendi kendine ipuçları toplar, eski tecrübelerinizle birlikte değerlendirir ve bir çözümler sunarlar. Bir spor müsabakasında işe yarayabilir ya da iyi bir elektrik almadığınız biriyle birlikte iş yapmak istememeniz normaldir. Bunlar olabilir durumlardır. Yine de sezgilerinizden tamamen vazgeçmemeye çalışın. Kararlarınızı ve içinizden geleni bir arada değerlendirmeye çalışın ve o iç sesin nedenlerini araştırarak yorumlayın. İç sesinizi dinleyin ama sadece ona sakın güvenmeyi seçmeyin!

Kısa Sorular Kısa Cevaplar

Bisiklet Mi Koşu Bandı Mı?

Yüzme

Ne Zaman Gece Hayatını Bırakmalıyım?

“Eskiden ortamlar daha güzeldi” dediğiniz gün.

E-Sigaralar Daha Sağlıklı Mı?

Hayır. Her türlüsü zararlı.

Şekeri Nasıl Kesebilirim?

İradenizi ortaya koyun ve meditasyon yapın.

Karaciğerimi Ne Kadar Süre Dinlendirmeliyim?

Haftada en az üç gün.

Üçgen Vücudum Olacak Mı?

Verdiğimiz programlar sayesinde, evet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap