Kaynak Alan Göz İçin Bitkisel Tedavi Yolları

Kaynakçılık

Kaynakçılık mesleğinin en riskli taraflarından biri de gözü kaynak almasıdır. Bu tip durumlar ne yazık ki bu mesleği yapan kişilerin sık karşılaştığı durumlardan biri haline dönüşebiliyor. Kaynak sonrasında gözlerinizde bir yaşarma varsa hangi yollara başvurmanız gerektiğini de sorgulamaya başlayabilirsiniz. Gözünüz kaynak aldıysa bitkisel tedavi yolları ile çözüme kavuşturmaya başlamanız mümkün olacak. Bitkisel tedavi yolları nelerdir diyenler içinde işte detayları.

Bu yazıda ve Kaynak Alan Göz Bitkisel Tedavi Göz Hastalıkları Göz Tedavisi Bitkisel Göz Tedavisi Kaynak Alan Gö detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kaynak
Kaynak Alan Göz İçin Bitkisel Tedavi Yolları

Kaynak Alan Göze Tedaviler

Buz Küpü İle Tedavi

Gözü kaynak alması durumunda buz küpü ile tedavi yapabilmeniz mümkündür.  Bu tür sorunlarla karşılaşanların gözünde dayanılmaz bir ağrı durumu söz konusu olabiliyor. Böyle durumda buzdolabından çıkartacağınız buz küplerini gözünüzde tutarak ağrının dinmesini sağlayabilirsiniz.  Sadece ağrı değil, yanma ve kızarıklığın giderilmesi konusunda da etkili olacaktır.

  Kaynak Alan Göz İçin Patates

Patates, kaynak alan göz için en ideal çözüm yollarından biridir. Gözün kaynak almasına bağlı olarak gözünde ağrı ve yanmalar varsa patates son derece iyi gelir. Patatesin bu konuda etkin ve sorunsuz kesin çözümlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.  Göz iltihabının giderilmesini sağlar ve kaynaktan dolayı şişen gözlerin şişliği almaya yardımcıdır.                     

Poşet Çay Tedavisi

Poşet çayda kaynak alan göz için alternatif çözüm yollarından biridir. Antioksidan içeriğine sahip olmasından dolayı göz şişliğine iyi gelir ve ağrıyı da yok etmeye yardımcıdır. Kaynak alan gözdeki iltihaplanmaların yok edilmesine yardımcı olur. Bir bardak su içerisine 2 adet poşet çayları atarak suyun süzülmesini sağlayabilirsiniz. Yaklaşık olarak poşet çayları gözünüzde yarım saat kadar tutmanız yeterlidir.

Salatalık İle Çözüm

Bitkisel bir tedavi yolu arayanlar için salatalık en iyi çözüm yollarından biridir. Salatalık su açısından son derece zengin bir besin türü olduğundan dolayı kaynak alan göz açısından ideal olduğunu söyleyebiliriz.  Patates gibi salatalığı da dilimleyerek göz üzerinde 30 dakika kadar tutmak yeterli olacaktır. Yahut bir başka çözüm yollarından biri ise rendelenmiş olan salatalığı göz kapaklarınız üzerinde tutmak olacaktır.

Kaynak Alan Göz için Süt Kullanmak

Kaynak işiyle uğraşanlar için bir başka çareler içerisinde ise süt yer alır. Yapmanız gerekecek en basit yollardan biri ise hemen kaynak alan göz için süte pamuk batırıp sürmektir. Süte bulanan gözünüz hem rahatlamış olacak hem de yanma hissiyatının kaybolmasını da sağlamış olacaksınız.

Gül Suyuyla Tedavi

Gül suyunun içerisinde ağrıyı hafifletmeyi sağlayacak içerikler yer alır. Bir pamuk alarak üzerine bir miktar gül suyu dökebilirsiniz. Gül suyunun içerdiği pamuğu gözünüze sürdükten sonra ise gözdeki hararetin dinmesini sağlayacaksınız.

Yoğurt Kullanın

Göz yanması, ağrı gibi problemler için yoğurt birebir diyebiliriz. Kaynak ağrısının en iyi şekilde geçmesine yardımcı olur. Buzdolabınızdaki yoğurttan bir kaşık sağ ve sol gözünüze sürerek ağrı ve yanmanın geçmesini de sağlayabilirsiniz.

Ağrı Kesici İle Kaynak Alan Göze Çare

Kaynak alan göze ağrı kesici alabilmeniz için öncelikle doktor veya eczacınızın uygun bulması gerekiyor. Aksi taktirde sağlığınız açısından çok faydalı olmayabilir. Onay sonrası kaynak alan göz için kullanabilirsiniz.

IOPK7BvB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir