Instagram’da Başkasının Hikâyesini Nasıl Paylaşırım?

Instagram

Instagram en interaktif sosyal ağlar arasında yer almaktadır. Kendiniz Story özelliğini kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda başkalarının hikâyelerini de kendi hikâyenize ekleyebilir, gönderilerini hikâye olarak paylaşabilirsiniz. Kendi hikâyelerinizde yapacağınız etiketlerle başkalarının paylaşmasını sağlayabilir ya da etiket olmasa dahi başkasının hikâyesini kendiniz paylaşabilirsiniz. Bunların hepsi birkaç ufak adımdan ibarettir.

İçeriğimizde ve Instagram Hikâye paylaşımı Başkasının hikâyesini paylaşma Instagram hikâye paylaşma Instagram’da başkas detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Instagram'da
Instagram’da Başkasının Hikâyesini Nasıl Paylaşırım?

Instagram’da Başkasının Hikâyesini Hikâyeme Nasıl Eklerim?

Instagram’da başka birisinin paylaştığı hikâyeyi kendi hikâyenizde paylaşmak istiyorsanız izlemeniz gereken yol şu şekildedir.

  • Bir kullanıcı sizin kullanıcı adınızı da etiketleyerek hikâye paylaştığında Instagram otomatik bir DM gönderir ve bu DM’de bir kullanıcının hikâyesinde sizden bahsettiğini bildirir.
  • DM olarak gelen bu bildirimde aynı zamanda ‘’Bunu hikâyene ekle’’ seçeneğini hemen görebilirsiniz.
  • Bunu hikâyene ekle dediğinizde kendi Story pencereniz açılır ve arkadaşınızın hikâyesini kendi hikâyenizde paylaşmak için paylaş demeniz yeterlidir.
  • Story kısmında gördüğünüz ve etiketinizin olduğu bir hikâyenin de alt kısmında ‘’Bunu hikâyene ekle’’ ifadesine rastlayabilirsiniz.

Instagram’da Etiketlenmediğim Bir Hikâyeyi Paylaşabilir Miyim?

Instagram hikâyeye ekleme özelliğini başkalarının hikâyesi için mümkün kılmıştır. Fakat bunu etiket ile sınırlamıştır. Yani etiketlendiğiniz bir hikâyeyi direkt olarak paylaşma yetkiniz vardır. Sizin etiketlenmediğiniz bir hikâyeyi paylaşmak ise karşı hesabın gizlilik ayarlarına bağlı bir durumdur. Eğer hikâyeyi paylaşan hesap bu paylaşıma izin vermişse hikâyenin alt kısmındaki gönder kısmına tıklayıp buradan hikâye kısmını seçerek kendi hikâyenizde paylaşabilirsiniz.

Eğer ki hikâyeyi paylaşan hesap gizlilik ayarlarında bu şekilde paylaşımı kısıtladıysa bu hikâyeyi normal şartlarda Story kısmına eklemeniz mümkün değildir. Yine de ekran görüntüsü alarak paylaşmanız mümkündür. Ekran görüntüsü almadan önce ekrandaki hikâyeyi parmağınızla basılı tutmanız önerilebilir. Bu sayede diğer hikâyelerin zaman çizelgesi kaybolacağı gibi bir hikâyeyi görüntülerken altta çıkan yorum yap, emoji gönder gibi seçenekler de kaybolur. Dolayısıyla salt bir görüntüyle bunu hikâyenize ekleme şansınız olacaktır.

Başkasının Gönderisini Kendi Hikâyemde Nasıl Paylaşırım?

Hikâyeler başlı başına bir paylaşım aracı olmakla beraber etkileşim oranı da çok yüksektir. Bu yüzden farklı gönderileri de hikâyelerde paylaşmak size yeni etkileşimler kazandırabilir. Bir başkasının gönderisini hikâyenizde paylaşmak istiyorsanız öncelikle gönderinin sahibi olan hesabın gizlilik ayarlarını bilmeniz gerek. Çünkü gizli yani kilitli hesapların gönderileri hikâyelere eklenemez.

Fakat herkese açık olan ve gizlilik açısından bir kısıtlaması bulunmayan hesapların gönderilerinin yanında bir gönder butonu göreceksiniz. Bu gönder butonuna tıklayarak gönderiyi istediğiniz arkadaşınıza DM yoluyla aktarabilirsiniz. Tam bu aşamada gönderiyi hikâyene ekle demeniz durumunda Story penceresi açılacak ve burada yapacağınız ayarlamalarla beraber gönderiyi kolayca hikâyenizde paylaşabileceksiniz. Hikâyenizde gönderi paylaştığınızda gönderi hangi hesaptan paylaşıldıysa ismi gözükecek ve gönderi kalıbı çıkacaktır. Yani hikâyenizi gören birisinin tıklayarak kaynak sayfaya ulaşması mümkün hale gelecektir. Instagram kapalı profillerin gönderileri yalnızca o sayfayı takip eden kullanıcılara DM yoluyla iletilebilir ve hikâyeye eklenemez.

aYQjS6OR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir