Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı

Instagram hesabını dondurmak isteyen kişilerin en merak ettiği noktaların başında bu işlemin nasıl yapıldığı var. Çünkü Android ya da iOS mobil işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde Instagram uygulaması üzerinde hesap dondurma ile ilgili herhangi bir ifadeye rastlanmamaktadır. Aksine hesabı dondurmak için tarayıcı girişi şarttır.

Bu içerikte ve Instagram Hesap dondurma Instagram hesabı dondurma Instagram hesabı nasıl dondurulur Instagram dondurma adımları Instagram konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Instagram
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Dolayısıyla masaüstü cihazınızla giriş yaptığınızda hesap dondurma seçeneğini aramakla uğraşmamak için kullanıcılar Instagram hesap dondurma linki kullanmayı tercih ederler. Ki bu sayede mobil cihazınızla da kolayca hesabınızı dondurabilmeniz mümkün olur. Link sizi Instagram resmi web sitesinin hesap ayarları kısmına aktarır. Burada birkaç adımda hesabınızı dondurmanız mümkün hale gelir.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusunun yanıtını vermeden önce hesabınızı kapatmak yerine dondurmanın ne gibi avantajları olduğundan söz edelim. Hesabı dondurmak fotoğrafları, videoları, hikâyeleri, arşivi, Direkt mesajları, yorumları, beğenileri tamamıyla gizli konuma getirir. Kimse bu ayrıntılara ulaşamaz fakat aynı zamanda bu veriler silinmez. Dilediğiniz zaman hesabınızı tekrardan kullanmaya devam ederek kaldığınız yerden hesabınıza erişebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma linki mobil cihazlarda kullanılırken de tarayıcı üzerinden açılmalıdır. Eğer linke tıkladıktan sonra hangi uygulamayla devam edilsin seçeneği çıkıyorsa Instagram uygulaması değil Chrome ya da bir başka tarayıcı seçeneğiyle devam ediniz.

  • Instagram dondurma linki üzerine tıklayın ve karşınızda açılan sayfada yer alan boşlukları doldurun.
  • Burada hesabınızın geçici olarak dondurulması için sizden güncel şifreniz talep edilir. Eğer güncel şifrenizi bilmiyorsanız dondurma işlemini yapmanız mümkün değildir.
  • Ayrıca Instagram hesabınızı neden dondurmak istediğinize dair bir sebep paylaşabilir, yorum yazabilirsiniz. Bu seçenek opsiyon olarak sunulmuştur. Boş bırakarak devam edebilirsiniz.
  • Tüm bu aşamaların ardından Hesabı geçici olarak dondur demeniz ile beraber dondurma işlemi başlayacaktır.
  • Ortalama 24 ile 48 saat arasında hesabınız tamamıyla gizli konuma geçmiş olacaktır.

Instagram Hesap Dondurmayla İlgili Merak Edilenler

Instagram hesap dondurma ile ilgili sık sorulan sorular vardır. Bunlar genellikle hesabın akıbeti ve tekrardan aktif hale getirme ile ilgilidir.

Instagram Hesabının Geçici Olarak Kapatılması Ne Anlama Geliyor?

Instagram hesabını kapatmak ile Instagram hesabını geçici olarak kapatmak yani dondurmak arasında çok net bir fark vardır. Geçici olarak kapatılan hesaplarda var olan tüm veriler saklanır. Gönderilerinizden hikâye arşivinize, mesajlarınızdan beğeni ve yorumlarınıza kadar her veriniz korunur. Ta ki siz bir kez daha Instagram hesabınıza giriş yapana kadar tüm bu veriler gizlenir. Ancak giriş yapmanızla beraber hesabınızı hiç dondurmamışsınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Kaç Günde Bir Dondurabilirim?

Instagram hesabını dondurmak ile ilgili tek bir sınırlama vardır. Bu sınır ise haftada bir kez olarak işleme alınmaktadır. Eğer dondurduğunuz bir Instagram hesabını açarsanız ve sonrasında tekrardan dondurmak isterseniz 7 gün beklemek zorunda kalırsınız.

Dondurduğum Instagram Hesabımı Tekrardan Nasıl Açarım?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra yeniden sosyal medyaya geri dönmek istediğinizde giriş yapmanız yeterlidir. Instagram uygulamasını Android ya da iOS tabanlı bir mobil cihazdan kullanabilir ya da tarayıcı üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınız an itibariyle hesap dondurma deaktif konuma geçecektir.

Dondurduğum Instagram Hesabı Silinir Mi?

Instagram dondurulan hesapların verilerini her zaman korur. Dilediğiniz zaman giriş yapana kadar bu veriler saklanır. Herhangi bir kalıcı olarak silinme dondurma işlemlerinde söz konusu değildir.

Instagram Hesabımı Dondurduğumda Kendiliğinden Açılabilir Mi?

Instagram hesap dondurma süresi ile ilgili bir süreç belirlememiştir. Siz hesabınızı dondurduktan sonra sizin kontrolünüzde bir geçiş süreci yaşanır. Eğer tekrardan hesabınıza giriş yaparsanız aktif konuma geçer. Giriş yapmamanız durumunda kendiliğinden dondurulan hesapların açılması söz konusu değildir.

Instagram Hesabını Dondurduğumda Direkt Mesajlarıma Ne Olur?

Direkt mesajlar üzerinde yer alan konuşmalarınız karşı tarafta ‘’Instagram Kullanıcısı’’ olarak gözükür. Fakat mesaj içerikleri varlığını korur. Dolayısıyla mesajlar tamamıyla silinmez. Siz tekrardan aktif ettiğinizde ise normal şekilde kullanımı devam eder.

Instagram Hesabımı Dondurduktan Sonra Arayanlar Bulabilir Mi?

Dondurduğunuz bir Instagram hesabı yapılan aramalarda sonuç olarak çıkmaz. Aynı zamanda hesabınız bulunamayacağı gibi diğer sayfalarda yaptığınız gönderi yorumları, beğeniler, paylaşımlar da yer almamaktadır. Etiketleriniz de gizleneceğinden dolayı tamamıyla görünmez olursunuz.

Instagram Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatabilir Miyim?

Instagram hesabını kapatmak istediğiniz takdirde dondurma dışında silme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Tabii ki dondurulan hesaplarda tüm verileriniz saklanırken, silinen hesaplarda bütün verilerinizi kaybedersiniz. Dolayısıyla Instagram hesap silme kısmını aktif etmeden önce geri dönüşü olmayan bir veri kaybı yaşanacağını unutmayın.

peetAFDw

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir