Dondurulmuş Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram

Instagram hesabını donduran ya da dondurmayı düşünen pek çok kişi bazı soru işaretleriyle karşı karşıya kalıyor. Özellikle de günümüzde sosyal medyaya ara vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu yöntem Instagram hesaplarını dondurmak. Fakat bunun belli bir noktadan sonra hesabı geri açma adımıyla devam edeceği aşikâr. Dolayısıyla dondurduğum Instagram hesabımı tekrar nasıl açarım diye merak edenlerin sayısı oldukça fazla.

Bu makalede ve Dondurulmuş Instagram Hesabı Instagram Hesabı Açma Instagram Hesabı Dondurma Dondurulmuş Hesabı Aç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dondurulmuş
Dondurulmuş Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Aynı zamanda hesabını dondurup çeşitli sorunlarla karşılaşanlara da rastlamak mümkün olabiliyor. Örneğin Instagram hesabını dondurup şifresini unutanlar bunlar arasında en dikkat çekenler.

Dondurulan Instagram Hesabını Açmak

Instagram hesabı dondurulduktan sonra nasıl açılır diyenlere verilebilecek tek yanıt giriş yapmaktır. Sosyal medya devi bir süre ara veren kullanıcıların tekrardan geri dönmesi için yapması gerekenleri oldukça pratikleştirmiş durumda. Uygulamayı açtıktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yaptığınızda hesap dondurma işlemi sona ermiş oluyor. Açılan hesapların tekrardan dondurulması için 7 gün beklemesi gerektiğini unutmayın.

Dondurduğum Instagram Hesabı Ne Zaman Aktif Olur?

Instagram hesabını dondurduktan sonra geri açanların bir diğer merak ettiği soru ise hesabın ne zaman aktif olacağıdır. Aslında bu aşamada herhangi bir süre sınırı bulunmuyor. Ortalama olarak 3saatlik bir süreç sonunda aktif olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ki geçmişe bakıldığında 48 saat süren dondurma süreleri mevcuttu. Zamanla bu 24 saate düştü ve sonrasında da azalarak günümüzde söz konusu olan 2-3 saat aralığına kadar geriledi.

Bu yüzden Instagram hesabını dondurduktan sonra aktif edenler bir süre daha kullanıcı bulunamadı hatasıyla karşı karşıya kalabilir. Bu süreç zarfında verileriniz tekrardan aktif konuma getirilecek ve ortalama 2-3 saatlik sürecin sonunda etkin hale gelecektir. Dolayısıyla aktif kullanım için bir süre beklemek daha sağlıklı.

Instagram Hesabı Dondurulduktan Sonra Şifre Unutulursa Ne Olur?

Dondurulan Instagram hesabının şifresini unutmak en çok rastlanan durumlar arasında gözlemleniyor. Böyle bir durum yaşanması halinde ise şifremi unuttum ya da şifre sıfırlama gibi alanlara ulaşmak mümkün olmuyor. Keza hesap dondurulmuş olduğu için hali hazırda zaten kullanıcı bulunamadı uyarısı almanız mümkün.

Böyle bir durumla karşılaşıldığı anda çözüm yolu ise Instagram ile bağlantıya geçmek. Ancak uyarmak gerekiyor ki bu iletişim süreci birkaç gün boyunca sürebilir.

  • İlk adım olarak buraya tıklayarak resmi Instagram giriş sayfasından giriş yapmayı deneyin ve giriş sorunu yaşadığınızı beyan edebileceğiniz sayfaya ulaşın.
  • Burada Giriş Yaparken Sorun Mu Yaşıyorsunuz yazan kısma tıkladığınızda ‘’Giriş Bağlantısı Gönder’’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu seçeneği seçmeniz durumunda Instagram sizin kayıtlı olan mail adresinize bir bağlantı gönderiyor. Bu bağlantı üzerinden de Instagram tarafından istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde yazarak gerçek kullanıcı olduğumuzu teyit etmemiz gerekiyor.
  • Verdiğimiz kişisel bilgilerimizin hesap bilgileriyle örtüşmesi şart.
  • Aynı zamanda Instagram hesabımıza yüklenmiş bir görselin orijinal halini de bu aşamada göndermemiz gerekiyor. Bu görselde herhangi bir efekt, photoshop, montaj veya kırpma uygulanmaması onay için çok önemli.
  • Gönderdiğimiz bilgilerin incelenmesi ve Instagram tarafından bize geri dönülmesi ortalama 1-2 günü buluyor.
  • Eğer olumlu bir değerlendirme söz konusu olursa şifrenizi sıfırlayabilmeniz için size bir bağlantı gönderiliyor.

Dondurduğum Instagram Hesabım Ne Zaman Silinir?

Instagram hesap dondurma sınırı ile ilgili herhangi bir üst limit bulunmuyor. Yani dondurmuş olduğunuz hesabın silinmesi, kendi kendini imha etmesi gibi bir durum söz konusu değil. Eğer hesabı sil seçeneğini tercih ederseniz ve 6 ay boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız bu durum yaşanabilir. Hesap dondurma aşamasında ise hiçbir zaman hesabınız kalıcı olarak silinmez. Tatil modu gibi düşünün, sonradan açabilirsiniz.

WyUOxrit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir