İmplantasyon Yerleşme Üstüne Görme Kanaması Olup Hamile Kalanların Yorumları

Üstüne Görme Yerleşme Kanaması Yaşayanların Belirtileri

Cinsel ilişki ardından döllenme başarı ile gerçekleşirse embriyo oluşur. Bu oluşum sırasında farklı renklerde akıntılar meydana gelebilir. Bazen pembemsi bazen de kahverengi renkte olabilir. Yerleşme, üstüne görme, implamantasyon kanam olarak üç farklı isimde adlandırılır. Aslında gebeliğin de bir semptomudur. Bu akıntılar çok kısa da sürebilir birkaç günde görülebilir. Kesin hamilelik belirtisi sayılmaz, normal zamanda da gelebilir.

Bu içerikte ve İmplantasyon Yerleşme Görme Kanaması Hamile Kalanlar Yorumlar Hamilelik İmplant hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İmplantasyon
İmplantasyon Yerleşme Üstüne Görme Kanaması Olup Hamile Kalanların Yorumları

İmplantasyon Yerleşme Üstüne Görme Kanaması Yorumları

Merhaba kızlar, ben de kısa bir süre önce kanama yaşadım. Doktorum bunun üstüne görme kanaması olduğunu söylüyor. Embriyonun yerleşmesi sonrası bazı damarların çatlaması sonrası oluşuyor. İlk zamanlar damla şeklinde geldi, sonraki gün kanama gelmedi, üçüncü gün de yine damla şeklinde kanadı. Kan testi sonrası bebeğim olacağını öğrendim.

İlk gebeliğimde oğlum olduğunu öğrenmiştim ve onda yerleşme kanaması gelmişti. Kan gibi de değildi, çok koyuydu. 72 saat boyunca sürdü. Art arda olunca çok telaşlandım ve hemen kadın doğum uzmanına gittim. Hekimimim öncelikle kist ihtimali üzerinde durdu. Ultrason kontrolü sonrası keseden bahsetti. Tahliller sonrası hamile olduğumu öğrendim ve şu bebeğim 3 yaşına geldi.

10 gün evvel implantasyon kanaması geçirdim ve hastanede test yapıldı, hamilelikten dolayı üstüne görme kanaması olmuş. İlk başlarda adet zamanındaki gibi bele bir ağrı vurdu ve ardından akıntılar başladı. 72-96 saatlik bir sürede azar azar kanamalar oldu, hamilelikten dolayı olabiliyormuş. 

Bundan beş gün önce kahverengi akıntı geldi ve epey devam etti. Tabii gebelik hiç aklıma gelmemişti, regl zamanından dolayı diye tahmin ettim ama doktorum üstüne görme kanaması dedi. Ultrasyon sonucuna göre 1.5 aylık gebeydim. Hekimim bazen pembe olarak da akıntılar görülebilir dedi. Sadece bir sefer yaşanabileceği gibi birkaç gün de devam edebiliyormuş. Normal kan renginde olması ise ender görülüyormuş.

Her ay düzenli adet oluyorum. Tam regl zamanım geldi ama bu sefer farklı renkte lekeler aktı. 48 saat sürdü ve sonra kesildi. Daha önce hiç bu tonlarda bir kanama yaşamamıştım. Bir kızım var, o gebeliğimde problem olmamıştı. Kan testi ardından ikinci çocuğumun olacağını öğrendim.

Regl zamanım yaklaştı, tahminimce cumartesi gelmesi gerekiyordu. Düşündüğüm günde lekelenme yaşandı. Pazartesi günü dahil lekelenme sürdü. Azar azar geldiği için korkmamıştım ama sürekli hale gelince doktora muayene oldum. Üstüne görme kanaması ihtimali üzerinde durdu ve tahlil yapıldı. Hamile olmadığımı öğrenince şaşırdım, normal zamanda da olabiliyormuş.

Bir gün uyandım, iç çamaşırımda lekeler gördüm. Çok az diye takılmadım, ertesi gün yine sabah benzer şekilde lekelenme oldu. Regl zamanı geldiğini düşündüm ama 1 haftalık bir gecikme yaşandı. Kendim test yaptım, hamile değildim, hastanedeki tahlil sonrası da gebe olmadığımı anladım.

Takvimime göre 4 Ocak tarihinde adet olmam gerekiyordu ama 3 gün önceden pembemsi şekilde lekeler geldi. Sonrasında koyulaşmaya başladı. Çocuk sahibi olmak istiyorduk, birkaç sefer uğraştık ama henüz olmadı. Lekeler ben adet kanaması sandım ama üstüne görme kanamasıymış. Yapılan testler ve ultrason kontrolü sonrası şükür hamilelik haberini aldım.

Adet tarihim hiç sekmez. Takvime baktım, gelmesine 24 saat kalan pembe tonlarda akıntılar gelmeye başladı, ertesin gün de devam etti. Herhalde dedim bu sefer adetim bir gün önce geldi. Kanamanın devam etmesi lazımdı ama düşündüğüm gibi olmadı. Kadın doğum uzmanına gittim ve test yaptırdım. Şu an hamileyim ve bebeğim tam 1 aylık oldu.

4GuZCX1q

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir