Hızlı Yağ Yakımı için En Etkili Besin Takviyeleri

Hızlı Yağ Yakımı için En Etkili Besin Takviyeleri. Beslenme programınızı belirlediğiniz kilo verme sürecinizde yeni bir antrenman sistemi oluşturduktan sonra, yapmanız gereken tek şey, en iyi sonucu almak için besin takviyelerini belirlemektir.

Karşınıza pek çok seçeneğin çıkacağı araştırma sürecinde; internetten ya da antrenör tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz. Ancak farkı görüşler arasında kendinizi kaybolmuş hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Bilmemiz gerekenler yağ yakıcı takviyeler nasıl kullanılır? Sizin için en iyi yağ yakıcı hangisidir? En önemlisi de, bu takviyeleri ne sıklıkta kullanmanız gerektiği konusu olacaktır.

Yağ Yakıcılar

Yağ Yakıcılar

Yağ yakıcıların esas amacı; vücudun yağ yakmasına yardımcı olmak, yani kilo kaybetmektir. Yağ yakıcılar, tıpkı diğer supplementler gibi ilaç değil, gıda takviye maddeleridir. Bu nedenle içeriğinde besin maddeleri bulunur. Supplementler en popüler yağ yakıcı sporcu gıdalarının başında geliyor. Yağ yakıcılar, temel olarak vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlayan besin takviyeleridir de diyebiliriz.

Kilo vermenin en temel mantığı ise vücudunuza aldığınız kalorilerin harcadığınız kalorilerden az olması esasına dayanır. Metabolizmayı ve kalori yakımını hızlandıran etkenler bu süreçte size destek sağlamak için üretilmişlerdir.

Ancak bilmelisiniz ki, en iyi yağ yakıcı antrenmandır! Şayet siz antrenman yapmadan bu supplementleri kullanmayı denerseniz, maalesef sonuç hayal kırıklığından öteye geçemeyecektir. Yağ yakıcılardan bulunan yeşil çay ve asetil karnitin gibi maddeler, vücudunuzun yağı yakıt olarak kullanmasına destek sağlamaktadır.

Yağ yakma ve kilo verme amacınıza uygun olarak uyguladığınız düşük kalorili diyetlerle sonucu olarak, vücudunuzun çalışması için artık daha az yakıtı vardır ve bu size yorgunluk olarak geri dönecektir. Tam bu noktada yağ yakıcılar devreye girerek, enerjinizi size geri kazandırmak için kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm yağ yakıcıların içeriğinde, sinir sistemini uyararak enerjiyi arttıran bileşenler mevcut. Uyarıcı bileşenlere sahip yağ yakıcılar, ihtiyacınız olan enerji için size kafein takviyesi veriyor.

Ancak kafein almayı tercih etmiyorum diyorsanız, sorun yok. Gün içerisinde uygun miktarda vitamin ve antioksidana sahip ve uyarıcı etkisi olmayan yağ yakıcılarla da, enerjinizi yükseltmeniz de mümkün.

Vücudunuz yağ yakıcılardaki uyarıcıların etkilerine alışmamalı ki her zaman verimli olabilsinler. Yağ yakıcıları, belirli bir plan dahilinde dönüşümlü olarak kullanmalısınız. Yani asla aylarca kullanmamak gerekiyor.

BCAA

BCAA                                                       

BCAA, protein sentezini tetikleyerek, kas yıkımını önleyen amino asitlerden meydana gelir. Hedefiniz kas kütlenizi korurken yağ yakmaksa, en iyi seçeneklerinizden biri de BCAA (Dallı zincirli amino asitler) takviyeleri kullanmak olacaktır.

Vücudunuz düşük kalorili bir diyet yaparken, kas yıkımına (katabolik) çok müsait olacaktır. Yani azalan kas kütlesi demek, daha yavaş bir metabolizma ile aynı anlama gelmektedir. Doğal olarak da yağ yakımı yavaşlar ve kendinizi oldukça kötü hissetmenize neden olur. Ancak unutmayın ki: esas hedefiniz ne olursa olsun, kaslarınızı korumak bir numaralı kural olmaya devam etmelidir!

10 hafta boyunca İngiltere’de yapılan bir araştırmada, ağırlık antrenmanı yapanlar üzerinde bir gözlem yapıldı. BCAA kullanan ve ağırlık antrenmanı yapan grup, BCAA olmadan sadece whey proteini kullananlara göre yaklaşık iki kat daha fazla yağ yaktı. Üstelik düşük karbonhidratlı diyetlerde BCAA kullanmanın, düşük kalori alımı sonucu ortaya çıkan yorgunlukla başa çıkmaya yardımcı olduğu saptanmıştır.

BCAA’lar ; kas yıkımını önlediği ve düşük kalorili bir enerji kaynağı olduğundan, yağ yakma sürecinde kullanabileceğiniz harika bir besin takviyeleridir diyebiliriz.

Whey Protein

Whey Protein

Amacını ister kilo almak, isterse kilo vermek olsun; beslenme planınızda proteini eksik etmemelisiniz. Özellikle yağ yakmak istiyorsanız, whey proteinden daha iyi bir seçenek olmadığı bir gerçek!

Whey proteini, piyasada bulunan en kaliteli proteindir. Birçok izole whey protein, sıfır yağ ve sıfır karbonhidrat içerir. Bu yüzden yüzde 100 saf protein alırsınız ki bu kas kütlenizi korumak ve yağ yakmak için tam da aradığınız şey.

Antrenman öncesinde ya da sonrasında içeceğiniz whey protein karışımındaki amino asitler, doğrudan kas dokunuzu beslemeye yardımcı olacaktır. Whey protein, en hızlı ve en kolay sindirilen protein takviyesidir diyebiliriz. Whey protein içeriğindeki amino asitlerden lösin, kas dokusunu onarıyor ve gelişmesine destek oluyor.

Kilo verme programınıza whey proteini eklemek, amacınıza daha hızlı ulaşmanızda yardımcı olabilir. Tüm bunların beraberinde whey protein, özellikle karın bölgesinde toplanan yağları yakmada oldukça etkili bir seçenek olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap