Whey Protein Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar

Whey Protein Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar. Whey Protein, peynir altı suyundan elde edilen, hemen hemen her sporcunun beslenme programlarında yer alan nitelikte bir besin maddesidir diyerek özetleyebiliriz. Whey proteinin kas gelişimine olan katkıları oldukça fazla olduğunu da bilmenizde yarar var. Dilerseniz whey protein ile ilgili belki de daha önce hiç duymadığınız ilginç bilgilere birlikte göz atalım;

Eksiksiz Bir Protein Kaynağı

Eksiksiz Bir Protein Kaynağı

Whey proteinin amino asit bakımından eksiksiz bir protein kaynağı olduğunu hatırlatalım. İçerisinde bulundurduğu izolösin, lösin ve valin gibi birçok önemli amino asit ile sporcuların sıkça tercih ettiği takviyeler grubunda yer alıyor.

Whey Protein Kalori Harcatır

Whey Protein Kalori Harcatır

Whey protein hakkında bilmeniz gereken: Sindirimi esnasında vücudunuzun daha çok kalori harcadığı yapılan çalışmalar ile tespit edilmiştir. Ağır ve yorucu bir antrenmanın akabinde alınan whey protein, yıpranan kaslarınızı onarıp yenilerken aynı anda vücut yağlarınızı yakmanıza yardımcı olduğundan oldukça değerlidir.

Her Yerde Bulunur

Her Yerde Bulunur

Whey proteini birçok besinde bulunuyor; Yoğurt, süt, peynir… Yani özetlememiz gerekirse tüm süt ve süt ürünlerinde whey protein bulunduğunu söyleyebiliriz.

Çok Amaçlı Kullanım

Çok Amaçlı Kullanım

Whey protein takviyesi sporcular için elbette önemlidir, evet ancak whey proteinin sadece bu amaçla kullanılmadığını belirtelim.

Whey proteinin içerisindeki laktoz galakto oligosakkaridlere dönüşerek bağırsaklarınızdaki yararlı bakterilerce kullanılmaktadır. Besinlerin daha iyi sindirilmelerine yardımcı olduğu da bir diğer gerçek. Whey protein serotonin salınımını da arttırdığı için psikolojik açıdan pozitif etki yaptığında tavsiye edilebilir bir niteliktedir.

Kolay Sindirim

Kolay Sindirim

Whey proteinin moleküler yapısı, insan protein yapısına aşırı benzerlik gösterdiğinden dolayı whey protein, diğer protein kaynakları arasında en güzel sindirilen protein kaynağı olduğunu da kanıtlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap