Ereksiyon Olamama Nedenleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ereksiyon Olamama Nedenleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler. Günlük yaşamda karşılaştığınız birçok farklı sebep, yatakta boynunuzu bükük bırakma potansiyeline sahiptir.

Ereksiyon olma hali tamamen kan akışıyla bağlantılı bir durumdur. Tabiri caizse dimdik olmak, mükemmel çalışan bir kalbe bağlı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aşırı kilolu olmak ya da sigara tiryakiliği gibi ereksiyonu baltalayan faktörler, penisinizin kontrolünü kaybetmenize neden olan ayrıntılardır. İyi bir ereksiyonun diğer faktörü ise testosteron olduğunu hatırlatalım. Testosteron üretimini doğrudan etkileyen birbirinden ilginç şeyleri sizler için toparladık;

Kapalı Ortamda Çok Zaman Harcamak

D vitamini, testosteron yani erkeklik hormonu üretiminde başrol oynadığını duymuş muydunuz? Yapılan araştırmalara doğrultusunda, güneşten ya da besinlerden yeterli miktarda D vitamini alınmadığında, vücuttaki testosteron seviyesi yüzde 20’den daha fazla düşüyor diyebiliriz. Fakat bunun yanında, sadece kol ve bacaklarınız bile güneş ışığını 15 dakika aldığında, günlük D vitamini ihtiyacınızı karşılayabileceğinizi de hatırlatalım.

Şekerli Gıdalar Ereksiyon Düşmanı

Şekerli Gıdalar Ereksiyon Düşmanı

Şeker içeren besinler (Bir dilim pasta veya bir şişe kola fark etmez) tüketmek vücudunuzdaki glikoz seviyesinin tavan yapmasını ve insülin hormonu salgılanmasını arttırıyor. Araştırmacılara göre, bu durum testosteron üretimini sekteye uğratıyor. Doğal olarak da ereksiyon olmak bir hayli zorlaşıyor olduğunu belirtelim. Şeker, insülin ve testosteron arasındaki bağlantıyı, uykunuzda saatlerce bir şey yememiş olmanıza rağmen sabahları testosteron seviyenizin nasıl yükseldiğini ve penisinizin ereksiyon halinde olmasından da kolayca anlamanız mümkün görünüyor.

İçki

İçki, ereksiyonun en büyük düşmanlarını arasında bulunuyor. Amerika’da yapılan bir çalışma, erkeklik hormonunu sekteye uğratan östrojen maddelerle (biradaki şerbetçiotu vb.) süslenmiş bir içki, ereksiyona büyük engel teşkil ederek sorun yaşamanıza neden oluyor.

Yeterince Uyumamak Ereksiyonu Engeller

Yeterince Uyumamak Ereksiyonu Engeller

Konuya açıklık getirmek adına yapılan bir çalışma; sağlıklı genç erkeklerden oluşan bir grup insan üzerinde gözlemleniyor, üst üste birkaç gece 5 saat veya daha az uyuyanların testosteron düzeylerinde düşüş yaşandığı kanıtlanıyor. Uyku, testosteron üretiminde kilit bir role sahip olduğu bir gerçek! Yeteri kadar uyuyup, uykunuzu alamadığınızda, penisiniz de gözleriniz gibi küçülmeye başlarsa şaşırmamalı ve sebebini tahmin etmelisiniz. 7-8 saat olan ideal uyku süresine uymaya özen göstererek, bu gibi sorunların yaşanmasını engelleyebilirsiniz.

Yatak Odanızda Uyuyan Bebek

Yeni doğan bebeğiniz ile birlikte uyuyorsanız, bu kısmı dikkatle okumalısınız. Yapılan bir araştırma, yeni doğan bebeğinizin beşiğini yatak odanıza koymanın testosteron üretimini yüzde 10’a yakın düşürdüğünü gösteriyor. Büyük ihtimalle bebeğinizi zar zor uyuttunuz ve uykusunu bölmek istemiyorsunuz, bu yüzden de seks hayatınızın sönük geçmesine razı oluyorsunuz. Malesef bu konudaki araştırmalar, geceyi bebeğinizin yanında geçirmenin, testosteron hormonunuzun seviyesinde düşeşlere neden olduğunu kanıtlar nitelikte.

Çok Fazla Koşmak Ereksiyonu Olumsuz Etkiler

Uzmanlar tarafından yapılan bir açıklama, haftada 70 km ve daha fazla koşmanın testosteron üretimini yüzde 20 oranında düşürdüğünü belirtiyor. Normalin üzerinde, çok fazla koşmanın salgı bezleri ile beyin arasındaki bağlantıyı kesmesi, sıkı koşucuların testosteron seviyelerinin neden azaldığını kanıtlamış durumdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap