Testosteron Yükselten Antrenman Hareketlerini Deneyin

Testosteron Yükselten Antrenman Hareketlerini Deneyin. Testosteron; yaygın olarak erkek cinsellik hormonu olarak bilinse de, vücudun kas oluşumundan sorumlu en önemli hormondur. Sinir sistemi ile de koordineli olarak, güç desteği sağlamaktadır. Vücudunuzun kas oranını arttırmak ve antrenmanlardaki performansınızı yükseltmek için testosteron oldukça önemlidir.

İçeriğimizde ve Testosteron Yükselten Antrenman Hareketler Deneyin Testosteron yükseltme Antrenman hare detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kanınızda bulunan testosteron seviyesini arttırmak için bu amaçla hazırlanan beslenme programları uygulayabilir ve testosteron arttıran antrenman çalışmaları yapabilirsiniz. Bu grupta yer alan antrenman programlarını uygulayarak, kaslarınızın yenilenme hızını da maksimum seviyelere çıkarabilirsiniz.

Testosteron Arttıran 5 Antrenman Hareketi

Testosteron Arttıran 5 Antrenman Hareketi

1. Clean and Press… Ayakta dik bir sırt duruşuna sahipken, omuz hizasında ayaklarınızı açarak ilk pozisyonu almalısınız. Bu çalışmada halter kullanılmalıdır. Avuç içleriniz bedeninize bakar şekilde, iki elinizle halteri kavramalısınız. Bu esnada vücudunuzun yere paralel durmasına dikkat edin. Bacaklarınız hafif bükükken kavradığınız halteri, ayaklarınızın üzerinde dikilerek köprücük kemiğinize çıkartmalısınız. Ardından diz kapaklarınızı biraz bükerek, ağırlığın belinize vurmaması için yumuşatma yapmalısınız. Derin bir nefes alarak halteri başınıza kaldırmalı ve aynı aşamaları uygulayarak, tekrar halteri yere indirin.

Testosteron arttırmaya yardımcı bu antrenman çalışması ile; bel, arka bacak, omuz ve kol kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Güçlü ve enerjik bir bedene sahip olmak için bu çalışmayı, 10 tekrarlı 3 set halinde yapabilirsiniz.

Deadlift

2. Deadlift… En büyük vücut kaslarını çalıştıran deadlift hareketi, vücuttaki testosteron üretimini tetikleyen etkili bir çalışmadır. Farklı varyasyonları bulunan deadlift çalışmasının, testosteron açısından en çok yarar sağlayanı klasik olanıdır. Kaslı bacaklar, ön kol ve sırt yapısı oluşturmada da son derece etkili bir harekettir.

Ellerinizi leğen kemiğinize yerleştirerek, ayakta dik bir şekilde durun. Kalça ve arka bacaklarınıza yüklenerek, yavaşça öne doğru eğilin. Bu esnada belinizde bel çukuru oluşumuna ve dışa bükülmediğine dikkat edin. Sırt ve boynunuzun doğal bir pozisyonda olduğundan emin olun. Kalçanızı gererek, olabildiğince geriye doğru uzatın ve eğilmeye devam edin. Duruşunuzu koruyarak arka bacağınızı kasmaya başlayın. Ardından kalçanızı sıkarak ileriye doğru itin.

3. Military Press…  Doğrudan deltoid kaslarını etkileme özelliğine sahip military press çalışması, triceps ve omuz bölgesinde yer alan diğer kasları da aktif bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Farklı isimleri de bulunan bu antrenman, testosteron hormonunu arttırmak isteyenlerin uygulaması gereken bir çalışmadır.

Ağırlıkları ucuna taktığınız barı, omuz hizası civarında rahatça alabileceğiniz bir noktaya yerleştirerek çalışmanıza başlayın. Ayaklarınız omuz hizasında açık, dizlerinizi hafif şekilde bükerek ağırlığın dizlerinize çökmesini engelleyin. Üst bedeninizin tam olarak dik pozisyonda olmasına ve çalışma süresince böyle kalmasına dikkat edin. Çene altından yavaşça barı yukarı doğru kaldırın, dirsekleriniz düz olana dek yukarıya itin. Nefesinizi barı kaldırdığını sırada almaya, barı yavaşça indirirken vermeye özen gösterin.

 Pull-Up

4. Pull-Up…  Biceps, ön kol ve karın kaslarının yanı sıra tüm kaslarınızı çalıştırmada etkili olan Pull-up, testosteron yükselmesini sağlayan bir çalışmadır. Yine bar desteği yapılan pull-up, kısa sürede etkili sonuçlar almak için önemli bir harekettir.

Omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde, bir pullup barı kavrayın. İlk pozisyonda yaklarınızın yere değmemesine ve kollarınızı bükmemeye özen gösterin. Ardından barı yavaşça, çenenizi geçene kadar kaldırın. Başınız dik, sırtınızı sıkarak, gözleriniz ileride olacak şekilde, en tepede 1 saniye bekleyin. Sonra ilk pozisyona geri dönmek için yavaşça barı indirin.

Testosteron Arttıran Bent-Over Row

5. Bent-Over Row… Orta zorluk derecesine sahip olan bu antrenman çalışması; karın ve biceps kaslarının yanı sıra temelde sırt kaslarının çalışmasını sağlayan bir harekettir. Barbell ile yapacağınız bu antrenman sayesinde, vücudunuzdaki testosteron seviyesini maksimum düzeye taşıyabileceksiniz.

Barı, bacaklarınızın önünde havada olacak şekilde kaldırarak ilk pozisyonunuzu alın. Üst bedeninizi yere paralel oluşturacak şekilde, belden öne doğru eğin. Kürek kemiklerinizi sıkarak barı karnınıza doğru çekin ve bu esnada dizlerinizi kırın. Ardından aynı aşamaları uygulayarak ilk pozisyonunuza geri dönün.

680