Elden Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

Balık çok sağlıklı bir besindir fakat balık kokusu ağır ve rahatsız edicidir. Kokusundan ziyade balık temizlemek elde kötü bir kokuya neden olur ne kadar yıkar..

Balık çok sağlıklı bir besindir fakat balık kokusu ağır ve rahatsız edicidir.

Yazımızda ve Elden Balık Kokusu Çıkarma Balık Kokusu Çıkarma El Kokusu Kokusu Nasıl Çıkarılır Balık detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Kokusundan ziyade balık temizlemek elde kötü bir kokuya neden olur ne kadar yıkarsanız yıkayın balık kokusu elde kolay gitmez.

Aynı şekilde balığı elle yemeyi sevenlerde bu problemden mustariptir.

Elden balık kokusu nasıl çıkar sorusuna en pratik cevaplar ise doğal malzemelerle yapılan işlemlerdir.

En başlıca örnek ise limondur limon içeresindeki asit ve keskin kokusu nedeniyle elinizdeki balık kokusunu hemen giderecektir.

Bir limonu ortadan ikiye kesin ve avucunuza kısın ellerinizi parmak aralarınızı iyice ovuşturun ve hemen yıkamayın en az on dakika eliniz limonlu olarak kalsın sonrasında elinizi sabun ile yıkayın balık kokusunun tamamen gittiğini göreceksiniz.

İkinci örnek ise limon kadar etkili bir yöntemdir limonlu kolonyası bu kolonyanın içindeki alkol ve limon balık kokusunu elinizden çıkaracaktır.

Bir diğer örnek ise motorinli bezdir motorinli bezle elinize çok bastırmadan silin sonrasında hemen yıkayın elinizdeki balık kokusu problemi anında geçmiş olacak son örnek ise metal kaşıktır elinizi suda ıslatın ve metal kaşıkla ovun bu sayede hem balık kokusundan hem de soğan kokusundan kolayca kurtulabilirsiniz.


Ellerinizde çatlaklar, kuruluk ya da çeşitli hastalıklar var ise bu yöntemleri denemeyin çünkü limon asidi, kolonya, motorin bezi elinizdeki çatlaklara zarar vererek daha büyük sorunlara yol açabilir bu nedenle balık ya da soğan kokusunu gidermek için elinizdeki kuruluğun çoğalmaması için ya da çatlakların.

Daha derin yaralar oluşturmaması için elinizi bol su ve sabunla yıkayın özellikle soğuk suyla yıkamanız etkili olacaktır. Çünkü sıcak su kokunun daha fazla çoğalmasını sağlar ve rahatsız edici boyuta getirebilir.

Ayrıca elinizi yıkadıktan sonra kokulu kremler kullanabilirsiniz kokulu el kremleri balık kokusunu tam olarak gidermese bile en azından azalmasını sağlayacaktır. 

Balık kokusu elden nasıl çıkar sorusuna son vereceğim örnek ise eliniz çatlak, kuru ya da başka bir hastalık olsa da kullanabileceğiniz bir yöntem balık temizledikten. 

Sonra ya da balığı elle yedikten sonra sabun ile yıkayın ardından gül suyu ile ovalayın sonrasında durulamanıza gerek yok gül suyu hem elinizdeki balık kokusunu giderecek hem de elinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

14738