Dondurma Nasıl Süslenir, Malzemeleri Nelerdir?

Dondurmayı sade görünümden kurtarmak için meyve, çerez gibi malzemeler ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca özel soslar ile lezzeti de artırabilirsiniz.

Günümüzde yiyeceklerin lezzeti kadar süslemesi ve masaya gelirken ki sunumu da çok büyük önem teşkil etmektedir. Süsleme sanatı yemeklerde ve tatlılarda adeta bir sanat şeklinde icra ediliyor. Dondurmayı ses süsleme çeşitleri neyin rahat kullanılabileceği tatlı türü olarak gösterilmektedir şimdi Dondurmayı nasıl süsleyecek siniz hakkında ve ne gibi malzemeler kullanacağınız hakkında biraz bahsedelim. Dondurma nasıl külah ve kornet olarak süs diyebileceğiniz gibi tabaklarda süsleyebilirsiniz. Süslemeye en rahat yapabileceğiniz numaracı Tabaklar olacaktır. Tabaklar süslemeye de bir alan bırakabileceğiniz için dondurmanın harika bir şekilde su servis edilebilmesini sağlar dondurmayı süsleyip sunumunu gerçekleştirirken kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır.

Hindistan cevizi

Özellikle kakaolu dondurmaların yanında görsel olarak harika bir zenginlik katan hindistan cevizli sağlık açısından da son derece faydalı olmaktadırlar. Hindistan cevizi tabakta serperek ya da külahta batırılarak rahatlıkla servisi edilebilir. Dondurmanın ağır olmaması için yalnızca dondurma topunun üst kısmında süsleme yapılmalıdır.

Çikolata parçacıkları

Çikolata parçacıkları dondurma süslenirken en çok tercih edilen araçlardan olmaktadırlar. Her şekilde dondurmanın içerisinde çikolata parçacıkları çok rahat bir şekilde kullanabilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Çocukları isterseniz dondurma topunun üst kısmına yerleştirme bileceğiniz gibi karıştırarak dondurmanın içinde de servis edebilirsiniz.

Badem fındık fıstık gibi kuruyemiş parçaları

Dondurmalarda olduğu gibi Sizler de evde dondurma bize süslemesini gerçekleştirirken kuruyemişleri kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kurye müşteri dondurmanın yerleştirmeden önce bir kapta ezme işlemini gerçekleştirir ve ardından dondurmanın üzerine satarsanız çok daha başarılı bir görsel sunum gerçekleştirmiş olursunuz. Külahlı dondurmalarda düşmemesi adına küllahı çevirip oturmanız çok daha avantajlı olur.

Meyve

Meyveler doğal süslemenin en önemli parçaları arasında yer almaktadırlar Özellikle de meyveleri küçük dilimlere ayırarak kek içerisinde satılan Minik Meyve parçalarından dondurma süslemeleri yapabilirsin. Meyveler renkli olmasından dolayı dondurmayı çok daha güzel gösteren unsurlar arasında yer almaktadır.

Soslar

Dondurmaların üzerine sos salata süslemeleri yapma ihtimaliniz bulunmaktadır. Çikolatalı meyve krema gibi sosta dondurmayı çok daha şık ve görsel açıdan lezzetli gibi gösterebilen önemli unsurlar arasında yer almaktadırlar. 63769

İçeriğimizde ve Dondurma Süsleme Malzemeler Dondurma Süsleme Teknikleri Dondurma Süsleme Malzemeleri Dond detaylı bilgiler bulabilirsiniz.