Cazip İsminin Anlamı

 Cazip İsmi

Cazip İsminin Anlamı Çok sık duymadığımız isimlerden biridir, baktığımız zaman toplamda 1 adet anlamı olduğunu söyleyebiliriz. Cazip ismi Çekici, ilgi uyandırıcı, albenisi yüksek anlamındadır. Cazip isminin kızlara mı yoksa erkek çocuklara mı koyulması daha doğru olduğu da bir başka sorgulanan konulardan biridir. Çünkü her bir ismin anlamından ziyade erkek, kız olarak farklı şekilde koyulması uygun olabiliyor. Fakat halk arasında kullanılan kimi isimlerinde Üniseks olmasından dolayı hem kız hem de erkekler için kullanılabiliyor. Cazip ismine geldiğimiz zaman ise erkekler için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Cazip isminin kökenini araştırdığımız zaman Arapça olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu ismin de Kuran da geçmediğini belirtmek isteriz. Cazip isminin TDK’deki anlamı ne olduğuna bakıldığında kendine doğru çeken, cezbedebilen, dikkat ve ilgiyi üzerine çeken anlamlarını ifade eder. TDK genel Türkçe sözlükte cazip ismi alımlı şekilde ifade edilir. Türkiye de bu isme sahip olan toplamda 42 kişi bulunuyor. İsmin en çok kullanıldığı şehir Ankara’dır. Ayrıca İstanbul ve İzmir’de de bu isme sahip olanlar vardır.

Cazip isminin kişilik analizi önemli olan ve araştırılan konulardan biri olmayı başarır. Öyle ki hem olumlu hem de olumsuz yanlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. İsmin olumlu yanları ile ilgili bir inceleme yapmaya başladığımız zaman sosyal yaşamından çok kendisini işe vermiş olan biridir. Adeta bir işkoliktir. Onun için ilk önce gelen şeylerden biri işidir. Böyle bir huya sahip olmalarından dolayı ister istemez ortama adapte olma konusunda zorluk yaşarlar. Yer aldıkları ortamda çok fazla sıcak kanlı bir yapıda olmamalarından dolayı çevresindeki kişilerle iletişim yönünden zayıf kalmasına neden olabilir. Boş zaman geçirmekten asla memnun kalmazlar. Onlar için geçirmiş oldukları bir dakikanın bile önemi büyüktür ve verimli şekilde kullanmaları gerekir.

Planlı yönleri hayatının daha güzel şekilde sürdürülmesini sağlamaya yardımcı olur. İlgiden çok fazla hoşlanmayan bir özelliklere sahiptir. Doğal davranışları olan kuralcı bir kişidir. Pratik ve aynı zamanda yönetici vasfa sahiptir. Tutumlu ve aynı zamanda mantıklı olmaktan fazlasıyla keyif alırlar. Öncü ve kararları her daim keskin şekildedir. Ayaklarının yere sağlam şekilde basıyor olması olumlu olarak ifade edebileceğimiz özellikleri arasında yer alır. Gel gelelim olumsuz kişilik analizine geçtiğimiz zaman bağlanmaktan korkan bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayıdır ki duygusal yaşamı istediği gibi yolunda gitmeyebilir. Köşe belirgin bir yüz hatları vardır. Sağlam yapılıdır ve uzun boyludur. Vücut kemikli şekilde olurken elleri ise incedir.

Cazip ismi tek tek harflerin birleşimi ile meydana gelirken bu harflerinde yarattığı anlam farklı olabiliyor. Cazip isminin harf analizi yapmaya başladığımız zaman:

C Harfi: Konuşma ve yazma yeteneğinin geliştiği anlamındadır

A Harfi: Enerjik, atılgan bir kişi anlamına çıkar

Z Harfi: Bilimsel açıdan, okumayı seven anlamındadır

 İ Harfi: Hassas ve duygusal olan anlamındadır

P Harfi: Kendinden emin olan kişi

Cazip ismine benzer isimler harf bakımından inceleme yapılarak çok kolay bir şekilde tespit edilebilir. Bu isimler ilk dört harfine bakıldığı zaman cazim, ilk ve son iki harfine bakıldığında canip ve  ilk ve son ses uyumu benzerliği olan cenap, cebealp isimleriyle yakınlık taşır. Aynı zamanda erkek çocuğuna cazip ismini koymayı düşünen ebeveynlerde sakıncalı olup olmadığını merak edebiliyor. Cazip ismi caiz mi diyenler içinde bu ismin koyulmasıyla ilgili olarak sakıncalı bir durum söz konusu değildir. Bu sayede isteyenler sorunsuz bir şekilde çocuklarına cazip ismini de koyabileceklerdir. Fakat cazip ismini koyarken anlamının ne olduğuyla alakalı olarak bir araştırma yapmaları gerekebilir. Cazip ismine sahip olan ünlüler var mı diye araştırdığımızda yoktur.

cazip-isminin-anlami-34913
Cazip İsminin Anlamı

Cazip isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çekici, ilgi uyandırıcı, albenili olan.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: ca:zip
Kuran ‘da geçmiyor.

Cazip ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Cazip ismini kullanan 42 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Cazip ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Cazip ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Cazip ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Cazip isminin Türkiye sıralaması

Cazip en çok kullanılan 7627. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3856. isimdir.

Cazip isminin Harf Analizi

Kişiye Cazip ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

Cazip İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Cazip ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Cazip isminin anlamını gözden geçirin!

Cazip İsminin Numerolojisi

Cazip isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

C: üç
A: bir
Z: yirmi dokuz
İ: on iki
P: yirmi
TOPLAM: 65

97061