Burun ve Burun Kıkırdağı Eğriliğinden Ameliyat Olanlar Memnun mu? Deviasyon Yorumları

Burun kemiklerinden yamukluk, eğrilik ülkemizde çok görülen bir sorundur. Bazen genetik yapımızdan kaynaklanır bazen de çeşitli kazalardan kıkırdak eğrilir. Kimileri deviasyon ameliyatını sırf görüntü olsun diye tercih ederken bazılarının ise sebebi sağlıktır. Solunumda güçlük, oksijen alama ve bundan kaynaklı baş ağrıları görülebilir.

Bu yazıda ve Burun Burun Kıkırdağı Eğriliği Ameliyat Memnuniyet Deviasyon Yorumlar Deviasyon hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Burun
Burun ve Burun Kıkırdağı Eğriliğinden Ameliyat Olanlar Memnun mu? Deviasyon Yorumları

Burun Kemik veya Kıkırdak Eğriliği Deviasyon Ameliyatı Sonrası Yapılan Yorumlar

Ahmet Beyin Yorumu: Deviasyon ameliyatı adeta hayatımın dönüm noktası oldu. Bundan önce nefes almadığımı fark ettim. Dünyaya gözlerini yeni açmış, tertemiz bir hayata başlamışım sanki. Sanki gözleri görmeyen birisi ameliyat sonrası ilk defa görüyormuş gibi bir histi. Eğer nefes alırken sizde zorlanma yaşıyorsanız kesinlikle burun kemiği eğriliği ameliyatını öneriyorum. Tabii, yaptırdığınız hastane ya da doktorun da önemi büyük. Bunca sene korkumdan ameliyatı ertelemiştim ama şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Geç kalmadan yaptırın.

Berna Hanım: Merhaba arkadaşlar, burun kıkırdağım çok yamuktu ve bir hafta önce operasyonum tamamlandı. Şimdilik bir problem yaşamadım. Burnumdan aldığım nefesi artık ciğerlerime kadar hissedebiliyorum. Bu yazıları okurken belki anlamıyorsunuz ama operasyon sonrası çok şükür diyeceksiniz. Eğer doğuştan ya da sonradan burnunuzda yamukluk varsa kesinlikle deviasyon ameliyatı olmanızı öneririm.

Operasyon sonrası ne nefes almada güçlük ne de baş ağrısı gibi sorunlarınız kalmayacak. Bilmeyenler için şunları aktarayım: Eğer burun kemiğinizde eğrili varsa nefesi yarım alırsınız. Uykunuzu tam alamazsınız, saatlerce uyusanız da sersem gibi kalkarsınız. Öyle günler oluyor ki günde 5 defa uyandığımı bilirim. Rem uykusu bölündüğünde de hücrelerin yenilenmesi mümkün hale gelmez.

 Etrafınızdaki hiçbir şeye odaklanamazsınız, hatta bu iş hayatınızı da olumsuz etkilemeye başlar. Kendisi sürekli bitkin hissedersiniz, bunları da sürekli baskı altında hissetme, psikolojik sorunlar izler. Ailenize, kendinize, çevrenize ve iş arkadaşlarınıza karşı sürekli öfke patlaması yaşarsınız. Eğer burun kıkırdak eğriliği tedavi edilmezse zamanla kalp rahatsızlıkları başlar ve yetersiz oksijenden dolayı da kilo alabilirsiniz. Önerim şu ki kesin ameliyat olun.

Berk Beyin Yorumu: Bundan tam 15 gün evvel ben de burundaki eğrilikten ötürü ameliyat masasına yattım. Anestezi çok korkutsa da sorunsuz bir şekilde operasyon tamamlandı. Birçok kişi de eminim benim gibi tedirgin olmuştur. Sizde nasıl olur bilmem ama ben ameliyat sonrası hiç acı, ağrı çekmedim. Ameliyat sonrası 72 saat geçince tamponları almaları gerekiyor, sadece bu sırada hafif bir sızlama hissettim. Tabii bu sadece birkaç dakikalık bir acıydı, onun harici mükemmeldi.

Bütün hayatım değişti diyebilirim. Daha rahat uyuyorum, burnumdaki tıkanma hissi yok, aynaya baktığımda daha iyi hissediyorum, 15 gün geçti ve sanki ameliyat olmamış gibiyim. Eğer sizde de burun eğriliği varsa sakın geç kalmadan hemen ameliyat olun.

Cihat Beyin Yorum: Orta okula giderken arkadaşlarla koşuyorduk ve birden dengemi kaybederek burnumu yere vurdum ve eğrilik meydana geldi. Benimki biraz zoraki bir durumdu. Burun eğriliği ameliyatı KBB tarafından kesinlikle keyfi amaçlı yapılmıyor, mutlaka bir sağlık sorunu teşkil etmesi gerekir.

Ameliyattaki amaç: Burunda yer alan fazla parçaları düzeltmek, almak ve kişinin nefes alışını rahatlatmaktır. Ama sizin amacınız sadece görüntü amaçlıysa öncelikle estetik bölümüne görünmeniz gerekir. Operasyonda: Burundaki eğriliğe neden olan fazla parçalar alınıyor ama sonraki dönemlerde burnunuz eskisi gibi düz hale geliyor. Ama ALLAH’ın verdiği gibi olmuyor tabi.

Büşra Hanımın Yorumu: Bundan tam 45 gün önce burun kıkırdağımdaki eğrilikten ötürü operasyon geçirdim. Amacım aslında yamukluğun giderilmesiydi ama işler umduğum gibi gitmedi. Gerekli kontroller yapıldı ve kırık olduğu tespit edildi ve öncelikle bu sorun tedavi edildi. Deviasyon ameliyatından önce nefes alamıyor, kesintisiz uyuyamıyordum. 8 saat uyusam bile gündüz vakti yorgunluk hissediyordum. Biri bir şey söylese agresif yanıtlar veriyordum. Bunlar bir yana sabah ilk kalktığımızda boğazımda sürekli bir acı oluyordu ve kolay hastalanıyordum. Ameliyat sonrası bütün sorunlarım geride kaldı. Benim önerim: Kimde burun kemiği eğriliği varsa hiç geç kalmadan randevusunu alsın ve hemen bu dertten kurtulsun.

Ömer Beyin Yorumu: Burun kıkırdağım doğuştan beri eğri ve İzmir’de yaşıyorum. Sonunda karar verdim ve 10 gün önce ameliyatımı oldum. Ağzımdan kelimeler daha seri çıkıyor ve derin nefes alabiliyorum. Eğer sizde de varsa mutlaka ameliyat olmanızı tavsiye ediyorum.

Bu duyguyu ben yaşadım, bilirim. Nefes alırken sanki sümük varmış gibi bir tıkanma, yarım soluklanma, geceleri horlama, iyi uyuyamama… Resmen neşesizliğimin sebebi burnumdaki eğrilikmiş. İlk başta ne alaka demiştim ama son birkaç doktor arkadaşımla görüştüm ve olayı anlattığımda burun kemiğinde eğriliğin psikolojik olarak da problem yaratabileceğini söylediler.

Sizleri anlıyorum, korkunuz çok acı çekeceğinizi düşünmeniz. Ama öyle olmuyor, birkaç hafif sızlama sonrası ömür boyu rahat bir hayat sizi bekliyor. Eğer burunda eğrilik varsa vazgeçmeden muayene olun ve ameliyat için gün alın.

1fPKsNGI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir