Boy Uzatan Antrenmanlar ile 3-4 CM Uzayın!

Boy Uzatan Antrenmanlar ile 3-4 CM Uzayın! Düzenli uygulanan bazı egzersiz çalışmalarına ek olarak; yeni bir beslenme planı oluşturmak ve uyku kalitesinin artmasını sağlayarak boyunuzu 3-4 cm. kadar uzatabileceğinizi biliyor musunuz?

Günümüzde boy uzattığı iddia edilen bazı kimyasal ilaçlar, akupunktur gibi yöntemler olsa da; oldukça maliyetli olmalarının yanı sıra, ilaçların yan etkiye sahip oldukları da kanıtlanmış durumdadır. Ayrıca bu yöntemlerden kesin sonuç alacağınız bilgisi de bulunmuyor.

Kilo kadar, pek çok kişinin takıntısı haline gelen kısa boyu uzatmak için uygulamanız gereken bazı egzersiz çalışmaları hazırlanmıştır. Mucizevi etkiler beklemenizi istemeyiz ancak birkaç cm. uzama bana yeter diyorsanız, tavsiye edeceğimiz egzersizleri uygulayarak bunu gerçekleştirmenizin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Boy Uzatan Çalışma Programı;

  • Köprü Hareketi: Köprü hareketini çocukluğumuzdan beri hepimiz biliyoruz desek yanlış olmaz herhalde. Çocukluk döneminde bilmeden, eğlence amaçlı uyguladığımız bu hareket, boy uzaması için oldukça etkilidir. Sırt üstü yere uzanın ve ayak tabanlarınızın tamamen yere temas edecek şekilde olmasına dikkat ederek, dizlerini bükün. Kalçanıza değene kadar bacaklarınızı kendinize doğru çekin. İki eliniz ile iki ayak bileğinizi kavrayın. Ardından kalçanızı yukarıya doğru yavaşça kaldırın. Bu pozisyonda beklemeden, yeniden yavaşça aşağıya doğru vücudunuzu indirin. Hepsi bu kadar! 5 set halinde başlayarak, egzersizin 5-10 saniye kadar sürebileceği şekilde çalışın. Her geçen gün set sayınızı arttırabilirsiniz.
  • Kobra Hareketi: Antrenmanlarda ısınma amaçlı uygulanan bu egzersiz çalışmasına pek çok farklı isim verilmektedir. Biz en yaygın olan kobra hareketi demeyi tercih ediyoruz. Bu çalışmayı düzenli uygulamanız halinde boyunuzda uzama olduğunu fark edebilirsiniz. Yüz üstü yere uzanarak başlıyoruz. İki elinizin avuç içlerini yere tamamen temas edecek şekilde koymanız gerekiyor. Sonrasında ellerinizden destek alarak, üst bedeninizi yukarıya kaldırmalısınız. Başınızı olabildiğince arkaya doğru atmalısınız. Omurganızı öne doğru kambur yapmaya çalıştığınızı hayal etmelisiniz. Bu pozisyonda beklemeniz gerekiyor. Kobra egzersizini; 4 set ve her seti 10-30 saniye sürecek şekilde ayarlamalısınız. Her geçen gün set sayınızı arttırabilirsiniz.
boy uzatma
  • Masa Hareketi: Bu egzersize de çok yabancı olmadığınızı düşünüyoruz. Sıkça karşımıza çıkan ancak tam olarak ne gibi yararları bulunduğunu bilmediğimiz bir harekettir. Bedeniniz ile bir masa şeklini aldığınızı hayal etmelisiniz. Bacaklarınızı kırmadan düz bir yere oturarak başlamalısınız. İki elinizin yanda ve avuç içlerinizin yer ile temas halinde olmasına dikkat etmelisiniz. Başınızı olabildiğince geri doğru itmelisiniz. Dizlerinizi bükerek, kalçanızı havaya kaldırmalısınız. Bu esnada ellerinizden destek alabilirsiniz. Evet göründüğü kadar kolay bir egzersiz olmadığını biliyoruz ancak boy uzatma konusunda etkili bir çalışmadır. Masa egzersizini; 4 set ve her seti 10-15 saniye olacak şekilde yapmalısınız. Süre ve tekrarları, gelişme durumunuza göre yükseltebilirsiniz.
  • Bara Asılma Hareketi: Antrenman yapan kişilerin çok iyi bildiği bar yardımı ile egzersizi yapmanız gerekiyor. İsminden de tahmin edebileceğiniz gibi anlaşılması oldukça kolay bir egzersizdir. Omurgayı uzatmaya ve düzeltmeye yardımcı olacağı için barda asılı kalma hareketini uygulamanızı öneriyoruz. Yüksek bir yerde bulunan barı, iki elinizi ile sıkıca kavramalı ve olabildiğince fazla asılı kalmaya çalışmalısınız. Birden bedeninize yüklenmemeniz için bu hareketi 25-30 saniyeden fazla asılı kalmadan uygulamalısınız. Her gün 10 set halinde uygulamanız durumunda, boyunuzun uzadığını fark edeceksiniz. Barda bu şekilde asılı kalmanız, omurganızda oluşan eğrilik ve yamukları da düzeltecektir. Bu sayede böyle bir sorununuz varsa boyunuza birkaç cm. de buradan eklemiş olacaksınız. Tek başınıza kolaylıkla uygulayabileceğiniz bara asılma hareketini evinizde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.
barfiks-ile-boy-uzatma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap