Ares İsminin Anlamı

Ares İsminin Anlamı

Ares İsminin Anlamı Bebek bekleyen anne babalar arasında en sık konuşulan konu bebeklerine konulacak olan isim seçimidir. Son dönemde televizyonlarda da çok fazla duymaya başlanan Ares ismi ise ebeveynlerin de dikkatini çekmeyi başarıyor. Erkek çocukları için kullanılan Ares ismi ile ilgili olarak en çok merak edilen ise “Ares isminin anlamı nedir?” sorusu olmaktadır.

Ares isminin anlamı Yunanca kökenlidir. Ares ismi Yunan kökenli olup mitolojik açıdan da değeri bilinmektedir. Yunan mitolojisi içinde savaş tanrısı olarak bilinen Ares aynı zamanda erkek anlamına gelmek ile beraber yıkım ve felaket anlamlarını da taşımaktadır.

Ülkemizde son birkaç yıl içinde kullanımı artan Ares ismi ile ilgili olarak anne babalar tarafında merak edilen bir başka konu ise “ Ares ismi Kur’an’da geçiyor mu?” ile ilgilidir. Ares ismi Kur’an’ı Kerim’de yer almamaktadır. Ares ismi Yunan kökenine sahip mitolojik bir ad olup tarihi karakterlere sahip olan isimlere meraklı olanlar için son derece ideal bir seçimdir.

Ares isminin analizi ise ismin yorumu ile gerçekleştirilebilir. Girişken bir yapıya sahip olmanın yanı sıra enerjisi ile de çevresindeki insanları etkilemeyi başarmaktadır.  Sert mizaçlı olmasının yanında oldukça mücadeleci bir ruha da sahiptir. Yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmek için gerekli olan çabayı gösterecek gücü de her daim kendinde bulur. Ares aynı zamanda hayalci insanlar olarak bilinmek ile beraber hayallerinin peşinden giderek gerçekleştirmek için de çaba sarf eder.

Ülkemizde son yıllarda sıklıkla ebeveynler tarafından tercih edilse de Ares ismi şuan da sadece 390 kişide olup bunun 350’si ise geçen yıl kayda geçmiştir. İlerleyen dönemlerde de Ares isminin hızla yayılması beklenebilir. Özellikle tarihi ya da mitolojik karakter isimlerine meraklı olanlar bu isme daha fazla yönelmektedir.

Yaşadığı duyguları üst düzeyde yaşaması ile bilinmekte olan Ares isimliler aynı zamanda çabuk öfkelenmesine karşı karşısındaki kişiye kin gütmezler. Başkalarının tesiri altın kolaylıkla kalabilmesi ise olumsuz özellikleri arasında yer alır. Bunun ile beraber karar almaları durumunda yanlış bir karar ya da seçimse bile kararını uygulamakta ısrar ederek olası eleştiri ya da yorumları da kabul etmezler.

Dışa dönük bir yapıya sahip olması ise her alanda kendine kolaylıkla arkadaş edinebilmesine etki ederken kolaylıkla dostluklar kurabilmesini de sağlar. Tutucu bir karakter sergilerken fiziksel görünüşlerine de oldukça düşkünlerdir. Bunların yanı sıra lükse düşkünlüğü ile de bilinirler.

Ares isminin harf analizi de anne babalar için önem taşımaktadır. Kişilerin harf titreşimleri ile beraber karakterleri açısından olumlu ya da olumsuz yönleri edinmesi olarak bilinen harf analizinde A harfi enerjik, dinamik ve atılgan olmayı Ares ismini taşıyanlara sunmaktadır. Bunun ile beraber R harfi tereddüt eden kişiliğe etki ederken E harfi ise sıkıntılara karşı verilecek olan mücadeleye ve de mücadeleci ruhu temsil eder. Son harf olan S titreşimi ise hayal gücüne olumlu katkı sunar. Hayal gücüne olan katkı ise sanatsal anlamda isme sahip olanların son derece başarılı olabileceği anlamına da gelebilir.

Ares ismi ile ilgili araştırma yapan anne babalar özellikle Ares ismine sahip ünlüler konusunda merak duymaktadır. Ares ismine sahip olan ünlü ülkemizde bulunmamak ile beraber Gülben Ergen’ in oğullarından birinin adının Ares olduğu da bilinmektedir. Bunun ile beraber TRT’ de yayınlanan Diriliş Ertuğrul isimli dizide Cemal Hünal tarafından hayata geçirilen Komutan Ares karakteri de bulunmaktadır. Komutan ya da Tekfur Ares olarak da karakter dizi içinde yer almıştır.

ares-isminin-anlami-27372
Ares İsminin Anlamı

Ares isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Adria (Venedik) mat siyah, koyu Kaynakla…
  • 2 – Yunan savaş tanrısı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Ares ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ares ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Ares ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Ares ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Ares ismini kullanan bulunmamaktadır.

Ares isminin Türkiye sıralaması

Ares en çok kullanılan 27478. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 21061. isimdir.

Ares isminin Harf Analizi

Kişiye Ares ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Ares İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ares ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ares isminin anlamını gözden geçirin!

Ares İsminin Numerolojisi

Ares isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
E: altı
S: yirmi iki
TOPLAM: 50

Ares ismi, Yunan mitolojisinde savaşın tanrısı olarak bilinen bir isimdir. Ares ismiyle ilişkilendirilen veya benimsenen bazı kişilere örnekler:

  1. Aresnio Hall: Amerikalı komedyen, oyuncu ve televizyon sunucusu. “The Arsenio Hall Show” adlı kendi talk show programıyla tanınmıştır.
  2. Ares (Oğuzhan Koç): Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. Türkiye’de popüler olan bir sanatçıdır ve çeşitli hit şarkıları bulunmaktadır.
35300