Android Oyunları Bilgisayarda Açmak İçin En İyi Emülatörler

En İyi Emülatörler

Akıllı telefonlar için üretilen oyunlar o kadar üst seviyelere ulaştı ki artık bu zevki masaüstü cihazlarla da taçlandırabiliyoruz. Tabii ki Android cihazımızda oynadığımız oyunu bilgisayarda direkt olarak APK dosyasıyla çalıştırabilmemiz mümkün değil. Bu APK dosyasına sahip mobil oyunları bilgisayar ekranında görüntüleyebilmemiz için sanal bir Android sürücüye ihtiyacımız var.

Bu yazıda ve Android Oyunları Bilgisayarda Açmak En İyi Emülatörler Android Emülatörler Bilgisayar Oyunları Android O hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Android
Android Oyunları Bilgisayarda Açmak İçin En İyi Emülatörler

Özellikle Android oyun geliştiricileri oyunlarını test etmek, her koşulda nasıl çalıştığını görmek için bu emülatörleri kullanmaktadırlar. Son kullanıcı olan bizler ise daha iyi bir oyun deneyimi için Android emülatör kullanarak oyunları bilgisayarımızda oynamayı tercih edebiliyoruz. Bunun için başvuracağımız çok sayıda emülatör odluğunu söylememiz gerek. Bazı emülatör sürümleri yalnızca oyunlar için tasarlanmış ve bunun üzerine geliştiriliyor. Ancak büyük çoğunluğu genel işlevi olarak Android tabanlı cihazlar için üretilmiş tüm aplikasyonları çalıştırmanıza olanak tanıyor. Konum servisi gibi kullanabileceğiniz pek çok alternatife de sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

En İyi Android Emülatör Hangisi?

Android emülatör kullanmadan önce herkesin bildiği ve özellikleriyle size en iyi deneyimi yaşatanların hangisi olduğunu merak edebilirsiniz.

  • Bluestacks

Android emülatör denildiği zaman sektörün önde gelen ismi olarak Bluestacks ile karşılaşıyoruz. Çünkü tamamen ücretsiz olarak sunulması, tüm özelliklerini an ve an geliştiriyor olması müthiş bir deneyime sebep oluyor. Bilgisayarınıza Bluestacks emülatör kullanarak tüm Android aplikasyonları yükleyebilir, çalıştırabilirsiniz. Bluestacks 2 ile beraber birden fazla uygulamayı çalıştırma ve aynı zamanda konum değiştirme gibi fonksiyonel özellikler de dahil edildi. Bluestacks emülatör indirmek isteyenler buraya tıklayabilir.

  • GameLoop

GameLoop aslında tam anlamıyla Android oyun emülatörü olarak kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Keza Call of Duty gibi bir oyun devinin resmi emülatörü olarak kullanılmaktadır. Yani bir bakıma COD geliştiricileri oyununun her aşamasını test ederken GameLoop kullanıyorlar. Bu sebepten ötürü PUBG Mobile, GTA 5, Fortnite, Call of Duty Mobile gibi mobile özel üretilmiş sürümlerin sistem gereksinimleri fark etmeksizin sağlıklı şekilde çalışmasına olanak veriyor. Tabii ki GameLoop emülatör yalnızca Android oyunları bilgisayarda oynamak için bir seçenek sunuyor. Diğer alternatif aplikasyonları çalıştırmak mümkün değil. Oyun için en büyük alternatif emülatör olan Gameloop indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Nox

Nox bir Android emülatörden beklentilerinizi maksimum seviyeye çıkarabilir. Oyun konsollarının tabanlarına uyumlu şekilde tasarlanmış olan Nox emülatör ile bir oyun kolu bağlayarak oyunları oynayabiliyorsunuz. Dolayısıyla mobil oyun deneyiminizi konsol kalitesine taşıyabiliyor. Arayüz olarak Bluestacks ile benzerlik taşıması ise kullanım kolaylığı yaratıyor. Nox Android emülatör ile bilgisayarınızda bir mobil deneyim yaşamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • MemuPlay

Oyun severler için gerçek bir otorite olan CNET ya da Digital Trends gibi global markaların 5 yıldız vererek oyladığı MemuPlay pek çok özelliğiyle emülatör piyasasına dahil oldu. Özellikle yüksek grafikler, büyük donanımlar için en inanılmaz sonuçları vermesi onu özel kılıyor. MemuPlay Android emülatör ile çalıştıramayacağınız bir mobil oyun yok. Bilgisayarınızda mobil oyun deneyimini en üst seviyede yaşamak için doğru tercih olabilir. Yüksek donanımlı ve grafik destekli MemuPlay emülatörü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Andy

Andy Android emülatörü ile sınırsız bir erişiminiz olabilir. Root edilebilen bir emülatör olmasından dolayı mobil oyunları, mobil aplikasyonları ya da diğer tüm mobil işlemleri bilgisayarınız aracılığıyla yapmanıza olanak tanınıyor. İşte bu yüzden Andy emülatör müthiş bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak tanıyor. Üstelik Bluestacks benzeri kolay arayüzüyle tamamıyla ücretsiz bir biçimde sunuluyor. Andy emülatörü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

hvBz5Ofq

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir