Zain İsminin Anlamı

Zain

Zain İsminin Anlamı Anne ve baba adayları yeni doğacak bebekleri için isim düşünürler. İsimlerin hangi anlamları barındırdığı ve hangi özelliklere sahip olduğu ise oldukça önemlidir. Bu bağlamda “Zain isminin anlamı nedir?” sorusu pek çok kişi tarafından sorulur. Zain ismi güzellik anlamına gelir. Bu isim Türkçe kökenli olmasına rağmen Türkiye’de yaygın kullanılan bir isim değildir.

Türkçe kökenli olan Zain isminin anlamı güzelliktir. Bu isim güzel bir anlam çağrıştırdığı için pek çok kişinin beğenisini kazansa da Türkiye’de bu isme sahip olan kişiler ile karşılaşmak mümkün değildir. Ancak geçmiş dönemde yaşayan ve şu an hayatta olmayan birçok kişinin Zain ismini taşıdığı bilinmektedir.

Yeni doğacak bebeklerine İslamiyet’te yer alan ve Kur’an-ı Kerim’de geçen bir isim vermek isteyen ailelerin “Zain ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunu yönelttikleri görülür. Zain ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bu durum Zain isminin caiz olmadığı anlamına gelmez. Bu isim de caiz isimler arasında yerini almıştır.

Yeni doğan bebeklere isim verilirken ismin analizi göz önünde bulundurulur. Günümüzde Zain isminin analizi yapılacak olursa bu isme sahip kişilerin özgüvenli, kararlı, enerjik, mert, girişimci, cesur, lider, atılgan, cömert, güçlü ve lider oldukları söylenebilir. Ancak bu kişilerin karamsar, kararsız, zora gelememe, disiplin sevmeme ve çabuk fikir değiştirme gibi olumsuz özelliklere sahip oldukları da bilinir.

Zain isminin rengi siyahtır. Bu isme sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri; ince uzun, atletik yapı, uzun kafa şekli, keskin yüz hatları, iri göz, çukurlu çene, düzgün ağız yapısı, gür ve sık saç, kararlı ses tonu, kısa boyun ve geniş omuz olarak sıralanabilir. Ayrıca bu kişilerin ince dudak yapısına sahip oldukları da söylenebilir.

Zain isminin harf analizinden bahsedecek olursak Z harfinin bilimselliği, A harfinin enerjiyi, İ harfinin hassaslığı, N harfinin ise sağduyuyu çağrıştırdığı bilinir. Yani Zain ismine sahip olan kişiler hassas ve sağduyulu olmanın yanı sıra bilimsel açıdan okumayı seven ve enerjisiyle çevresindekileri etkileyen kimselerdir.

Zain ismindeki kişiler çoğu zaman pozitif düşünürler. Bu kişiler güçlü iradeleri sayesinde çevresindeki kişileri de motive ederler. Detayları sevmeyen Zain ismindeki kişiler, olgun karaktere sahip oldukları için her zaman mantıklı davranmaya çalışırlar. Ayrıca bu kişilerin çıkarlarını korudukları ve dikkatli oldukları söylenebilir.

İsimlerin numerolojisi de pek çok anne ve baba adayını ilgilendirir. İsim numerolojisi, harflerin alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı ile elde edilir. Zain isminin numerolojisi; Z harfi 29, A harfi 1, İ harfi 12, N harfi ise 17 olarak bilinir. Bu sayıların toplamı ise 59’dur.

Yeni doğan bebeğe isim verilirken o ismi herhangi bir ünlünün taşıyıp taşımadığı merak edilir. Günümüzde hiç kimse Zain ismine sahip olmadığı için Zain ismine sahip ünlüler listesinde herhangi bir örnek bulunmamaktadır. Ancak dizilerde ve filmlerde rol adı Zain olan oyuncular ile karşılaşmanız mümkündür.

Yeni doğacak bebeğinize Zain ismine benzer isimler vermek istiyorsanız; Zaine, Zaid, Zaim, Zaik, Fain, Cain, Bain, Zahid, Zayna, Zaynap, Zayn ve Zayda isimlerini düşünebilirsiniz. Aynı zamanda her ismin önünde bulunabilen Naz, Gül ve Nur isimleri de Zain ismi ile uyumluluk gösterdiği için ikinci isim olarak düşünülebilir.

zain-isminin-anlami-75590
Zain İsminin Anlamı

Kısaca özetlemek gerekirse Zain isminin güzellik anlamına geldiği, Türkçe kökenli olduğu, Kur’an-ı Kerim’de geçmediği ve Türkiye’de yaygın bir isim olmadığı söylenebilir. Eğer yeni doğacak olan bebeğiniz için farklı bir isim düşünüyorsanız, Zain ismini tercih edebilirsiniz.

Zain isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güzellik

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Zain ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Zain ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Zain ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Zain ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Zain ismini kullanan bulunmamaktadır.

Zain isminin Türkiye sıralaması

Zain en çok kullanılan 26349. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 20434. isimdir.

Zain isminin Harf Analizi

Kişiye Zain ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Zain İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Zain ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Zain isminin anlamını gözden geçirin!

Zain İsminin Numerolojisi

Zain isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Z: yirmi dokuz
A: bir
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 59

Zain ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Zain Bhikha: Güney Afrikalı İslami müzisyen ve şarkıcı.
  2. Zain Javadd “Zayn” Malik: İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. İngiliz-Irak kökenlidir ve One Direction adlı müzik grubunun eski üyesidir.
  3. Zain Imam: Hint televizyon aktörü. “Tashan-E-Ishq” ve “Naamkarann” gibi dizilerde rol almıştır.
46070