Whatsapp Profil Fotoğrafını Bazı Kişilere Gösterme

Whatsapp

Whatsapp tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Dolayısıyla yoğun kullanıcı kitlesinin taleplerine bağlı olarak çeşitli gizlilik ayarlarını sunmaktadır. Bunlardan birisi ise durum gizleme, son görülme saatini gizleme gibi opsiyonlar olarak karşımıza çıkıyor. Bazıları ise Whatsapp profil fotoğrafı gizleme üzerine bazı taleplerde bulunuyor.

Bu içerikte ve Whatsapp Profil Fotoğrafı Gizlilik Kişilere Gösterme Whatsapp Ayarları Profil Fotoğrafı Gizleme hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Whatsapp
Whatsapp Profil Fotoğrafını Bazı Kişilere Gösterme

Bunu yapmak elbette ki belirli kitleler için mümkündür. Örneğin herkese profil fotoğrafınızın gözükmemesi için Kişiler seçeneğini seçebilirsiniz. Dolayısıyla profil fotoğrafınız için Herkes, Kişiler, Hiç kimse olarak üç ana alternatif sunulmaktadır. Eğer birkaç kişiye profil fotoğrafınızın gözükmemesini istiyorsanız bunun tek bir yolu var.

Whatsapp Profil Fotoğrafımı Bazı Kişilerden Nasıl Gizlerim?

Whatsapp profil fotoğrafını bazı kişilere göstermemek için yapabileceğiniz tek şey onları rehberinizden silmek. Tabii ki bunu gizleme sürenize bağlı olarak geçici şekilde yapabilirsiniz. Yapmadan evvel ayarlarda yer alan gizlilik ekranından profil fotoğrafı görünürlüğünü kişilerim olarak güncellediğinizden emin olunuz. Kişilerim olarak güncellediğiniz ayarlardan sonra rehberinize girin ve profil fotoğrafınızı gizlemek istediğiniz kişilerin kaydını silin. Ardından Whatsapp kişi listenize girip üç noktaya tıklayarak yenile demeyi ihmal etmeyin. Bu sayede Whatsapp kişi listenizde de bu numaralar eksilecek ve sildiğiniz kayıtlardaki kişiler profil fotoğrafınızı göremeyecektir.

  • Whatsapp uygulamasına girin
  • Ayarlar dedikten Sonra Hesap adımıyla devam edin.
  • Gizlilik sekmesinden Profil fotoğrafı seçeneğine tıklayın.
  • Burada Kişilerim seçimi yaparak ayarı kaydedin.
  • Ardından rehberinizden numaraları kaldırın ve Whatsapp kişi listenize girerek üç noktaya tıklayıp Yenile deyin.

Whatsapp Profil Fotoğrafımı Herkesten Gizlemek Mümkün Mü?

Profil fotoğrafı görünürlüğü Whatsapp üzerinde üç temel ayara sahiptir. Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse olarak sıralanan bu ayarlardan hiç kimse seçeneğini seçerseniz profil fotoğrafınız kimseye gözükmez.

  • Whatsapp uygulaması üzerinden Ayarlar ve Hesap yolunu izleyin.
  • Gizlilik bölümüne girerek Profil fotoğrafı kısmında Hiç Kimse seçeneğini seçin.
  • Ardından ayarı kaydederek uygulamaya geri dönün.

Whatsapp’ta Karşıdaki Kişinin Profil Resmini Gizlemek Mümkün Mü?

Whatsapp profil fotoğrafı engellemek kişisel hesabınız için mümkün olsa da diğer hesaplarda buna dair bir seçeneğiniz bulunmuyor. Eğer karşı tarafın profil fotoğrafı ayarlarında yalnızca Kişilerim seçiliyse ve siz onda kayıtlı değilseniz ancak o zaman profil fotoğrafını göremeyebilirsiniz. Aynı şekilde profil fotoğrafı ayarında hiç kimse seçiliyse yine sizin görmeniz mümkün olmaz. Fakat sizin karşı tarafın profil fotoğrafını engellemeniz gibi bir durum söz konusu değildir.

Whatsapp’ta Engellediğim Kişi Profil Fotoğrafımı Görür Mü?

Whatsapp engellenen kişi neleri görebilir sorusuna sıklıkla denk geliyoruz. Öncelikle engelleme sonrasında karşıdaki kişinin sizin hesabınızla alakalı hiçbir ayrıntıya ulaşamayacağını söylemek gerek. Profil fotoğrafı veya durumunuz herkes tarafından görünür olsa bile engellediğinizden dolayı bu detaylara ulaşamaz. Profil fotoğrafınızı değiştirseniz dahi engellediğiniz Whatsapp kullanıcıları bu değişiklikleri göremez.

yeYXMEsN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir