Tüylerden Kurtulmanın En Kolay Yolu! Doğal Yöntemleri Nelerdir?

Tüylerden Kurtulmanın En Kolay Yolu! Doğal Yöntemleri Nelerdir? Başta kadınlar olmak üzere günümüzde erkeklerin de istenmeyen tüyler ile başı derttedir. Adı üzerinde, istenmeyen tüyler söz konusu olunca kurtulmak için pek çok yöntem aranır. Doğruluğu, sağlığa uygunluğu ya da etkinliği gibi kriterlerin göz ardı edilebildiği yöntemler bazen hem maddi hem manevi kayıplara neden olmaktadır. Çünkü kıllardan kurtulmak için hem bir ücret hem de ciddi bir zaman feda edilir.

Tüylerden kurtulmanın en kolay yolu tek bir uygulama ile sınırlandırılamaz. Çünkü öncelikle epilasyon tarzı uygulamalar mı yoksa kalıcı çözüm mü aranıyor buna karar verilmesi gerekir. Ağda, epilatör, jilet ve diğer ilkel ya da modern işlemler hiç fark etmeksizin hepsi de oldukça zahmetlidir. Acı, ağrı ve uygulama sonrası alerjik reaksiyonlar da cabası olarak kar kalır. Bu nedenle tüylerden kesin olarak kurtulmanın en net ve kabul görmüş yolu lazer epilasyon yaptırmaktır.

Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri

Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri

Görsel anlamda estetik durmayan ve hatta bazen sağlık anlamında da problemler oluşturan vücudumuzdaki tüylerden kurtulmak mümkündür. Ancak tabi ki burada seçilecek işlem önemlidir.

Eğer lazer epilasyon uygulaması gibi kalıcı çözümler arayışında değilseniz alternatifler daha da çoğalacaktır. Ancak bu alternatifler her cilt tipine uyan ya da kesin sonuç alınan yöntemler olmayabilir. Tüylerden kurtulmanın en kolay yolu ağda, jilet ya da epilatör gibi klasikleşmiş yaklaşımlar olarak zaten herkes tarafından bilinir. Ancak bu klişe yöntemlerin pek çok olumsuz neticeleri ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Ağda sonrası vücutta kızarmalar veya morarmalar görülür.

Ayrıca deriyi çekip bırakmak suretiyle kılları yolarak temizlediği için ağda uygulanan bölgede sarkma gibi istenmeyen durumlara da uzun vadede zemin hazırlamaktadır. Jilet ise kılları koparmadan adeta kesercesine kazıyıp köklerini bırakır. Bu da batma, kaşıntı, kabarıklık ve akabinde birkaç gün içinde tekrar tüylerin uzaması ile sonuçlanır.

Epilatörün ise en büyük dezavantajı batık oluşumudur. Kırılarak alınan tüyler batık bir biçimde çıkmaya çalıştıkları için deri altında gömülü bir vaziyette dururlar. Bu da yine kaşıntı, lekeli bir görünüm ve kabarıklık gibi sorunlara neden olur.

Vücut tüylerinden kurtulma yöntemleri arasında pek çok şehir efsanesine konu olan tarifler yer aldığı gibi kadim bilgiler de vardır. Eski zamandan beri bitkiler ya da evde bulunan malzemeler ile yapılan karışımlarla mutlak çözüm alınır mı bilinmez ama denenmesinde de mahsur yoktur.

Yumurta Beyazı

Bilindiği gibi yumurta akı kuruduğunda adeta soyulan maskeformuna geldiği için cilt temizliğinde kullanılan bir doğal yöntemdir. İstenmeyen tüyler için ise 1 yumurta akı çırpılır. Üzerine 1 yemek kaşığı şeker ile yarım yemek kaşığı mısır unu ekleyip karıştırılır. Bu karışım tüylü bölgeye uygulanır. Kuruması için 20 dakika beklenir ve ardından soyulup bol su ile yıkanır. Bu yöntem ince tüylerde işe yarar ancak kalın kıl köklerinde etki göstermeyebilir.

Nane Çayı

Günlük olarak düzenli bir biçimde nane çayı tüketmek hormon düzeylerini dengelemeye yardımcı olur. 1 su bardağı kaynayan suya 1 çay kaşığı kuru nane eklenir. Bu şekilde üzeri örtülüp demlenmeye bırakılır. 10 dakika sonra süzüp içilebilir. Hem yabancı bir tat olmayıp hem de bedene faydaları olan bu çay 1 ay boyunca içilebilir.

Bunlar dışındaki asitli ve şekerli olan besinlerin de tüyler üzerinde depilasyon etkileri olduğu bilinmektedir.

Limon ve Tuz Tüyleri Yok Eder mi?

Tüylerden kurtulmak için birçok yöntem mevcut olsa da herkes kendine uygun bulduğu işlemi tercih eder. Tüylerden kurtulmanın en kolay yolu bir usul ile belirtilemez. Ancak herkes dilediği veya alıştığı yoldan yaralanmaya devam eder. Yine de farklı metotlar ile doğal yöntemler arıyorsanız İgrus hep olduğu gibi denenmiş ve araştırmalar sonucu saptanmış olan yöntemleri konu etmektedir.

Epilasyon işlemi gibi bir etkinlikte olan limon ve tuz tüyleri yok eder mi diye araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Zira bu yöntemle tüyleri biten ya da cılız bir hal alan çok fazla deneyim vardır. Limon ve tuz karışımının kıl köklerine belli bir rutinde sürülmesi ve bunun düzenli olarak yapılması yüz güldürücü sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Gider Doğal Yöntemler

Yüzdeki Tüyler Nasıl Gider Doğal Yöntemler

Belki de kadınların en dertli olduğu kıl oluşumunun görüldüğü bölge yüzdür. Çünkü erkek tipi kıllanma olarak nitelenen bu durum ciddi bir kozmetik sorundur. Aynı zamanda hormonal rahatsızlıklar ile ortaya çıktığı için endokrinoloji desteği almak da  gerekebilir. Fakat kısa vadede ip ile ya da sir ağda ile bu alandaki tüyleri aldırmak aslında daha gürleşmelerine sebep olur. Bu nedenle epilasyon ya da doğal yöntemlerin seçilmesi en isabetli kararlardan olur.

Yüzdeki tüyler nasıl gider doğal yöntemler arasında kıl köklerini etkisiz hale getirmenin yanı sıra aynı zamanda kılları temizlemek de istiyorsanız mısır unu maskesi tam size göre olabilir. 1 çay kaşığı bal, bir çay kaşığı su ve 1 tatlı kaşığı mısır unu karıştırılıp macun kıvamına getirilir. Ardından bıyık ya da yüzün diğer bir kısmına önce bir şekilde sürülüp tıpkı ağda gibi tüylerin tersi yönde çekilir.

Zerdaçal kürü de oldukça faydalı bir karışımdır. 2 yemek kaşığı zerdeçal ve macun kıvamına gelene kadar eklenen süt ile bir karışım hazırlanır. Bu karışım sorunlu bölgeye sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanıp temizlenir. Uzun vadede uygulamaya devam edildiğinde tüy oluşumunu bitirdiği tecrübe edilmiş bir yöntemdir.

Diş Macunu Kılları Yok Eder mi?

Bir söylentinin hızla yayılmış olması diş macunu kılları yok eder mi sorusuna popülarite kazandırmıştır. Ancak diş macunu ile istenmeyen tüylerden kurtulunacağını söylemek tamamen mesnetsiz bir iddia olacaktır. Çünkü içeriğinde pek çok kimyasal bulunan bu maddenin tüy dökücü ya da tüyleri azaltıcı hiçbir etkisi yoktur. Hatta muhteviyatı incelendiğinde anlaşılıyor ki cilt bariyeri üzerinde  ciddi bir tahriş etme potansiyeli mevcuttur. Bu sebeple tüylerden kurtulmanın en kolay yolu alternatiflerinde kesinlikle yer almaması gereken bir maddedir.

Karbonat Kılları Yok Eder mi?

Karbonat Kılları Yok Eder mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için denenmiş ya da denenmemiş ancak kulaktan dolma duyulan onlarca tarif vardır. Karbonat da bu yöntemlerden biridir. Ancak karbonat karışımını kullanıp da olumlu sonuç alan ve tüylerinin seyreldiğini söyleyen pek çok insana rastlayabilirsiniz. Yani bu yönteme bir şans verilmesi halinde, fayda görülmese bile en azından bir zararı olmayacağını söylemek doğru olur.

Karbonat kılları yok eder mi sorusuna spesifik bir yanıt verilemez. Fakat kesin olarak bilinen bir şey vardır ki karbonat gerçekten kıllar üzerinde negatif bir etki oluşturuyor.

Kahve ve karbonat karışımını bir peeling uygulamasında olduğu gibi kıl bulunan bölgeye baskılı masaj yaparak sürün. 5-10 dakika bu şekilde bekleyip ardından duş alabilirsiniz. 10 gün boyunca birer gün ara vererek bu işlemi yapabilirsiniz. Tüylerden kurtulmanın en kolay yolu her şeyden öncecildinizi tanıyıp, tüy tipinize göre yöntemler seçmek ile mümkün olacaktır.

63049