Tiktok Videosu Keşfete Nasıl Düşer? 2023 Popüler Hastag ve Saatler

Tik tok keşfete iyi mi düşerim diyenler için, keşfet etiketleri, saatleri, hilesi ve gizli saklı teknikleri araştırdık. Uygulamada Etkileşim sayısı arttıkça (beğeni, yorum, paylaşım, izlenme ve takipçi sayısı) kullananların bu platform vasıtası ile fenomen olması kolaylaşıyor. ‘Peki etkileşim sayısını arttırmak için neler yapılmalıdır? Biz de sizler için keşfete düşmek niçin önemlidir, TikTok keşfete düşmek için neler yapılabilir, TikTok keşfete düşme hastagleri nelerdir, videolar keşfete niçin düşmez, TikTok keşfet engeli iyi mi kaldırılır sorularının yanıtını hazırladık.

Bu yazıda ve Tiktok Videosu Keşfet Nasıl Düşer 2023 Popüler Hashtag Saatler detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

Tiktok videolarının paylaşım saatleri keşfet performansınıza direkt olarak tesir eder. Takipçi kitlenizin çevrimiçi olduğu saatleri seçmeniz faydalıdır. Bu kitlenin günlük hangi saatlerde tiktoka girdiğini belirleme etmenize bağlıdır. Ancak genel hatlarıyla günlük iş yaşamının sona erdiği ve akşam yemeğinden sonra uyku saatine kadar olan vakit keşfete düşmek için en makul saatlerdir. Keşfete düşmek için 19:30 – 22:00 saatleri İdeal saattir.

TikTok Keşfete Düşmek Neden Önemlidir?

Etkileşim sayısını arttırmanın çoğu yolu var yalnız en etkilisi videolarınızın keşfet bölümüne düşmesi. Keşfet kısmında takip etmediğiniz kullananların TikTokları yer alır. Popüler olan, alaka çeken içeriklerin daha fazla şahsa ulaşmasını sağlar. Peki keşfete düştüğünüzde ne olur? Yanıt oldukça net; etkileşim alırsınız. Bu sayede de içeriğinizi beğenen kullanıcılar sizi takibe alabilir, takip etmeseler bile izlenme, beğeni ve yorum sayınız artar. Belki de fenomen olma yolunda ilk adımınızı atmış olursunuz. Bundan sonrası kaliteli ve dikkat cazibeli içerikler üretmeye devam etmenize bağlıdır. TikTok’un çoğu kullanıcı tarafınca para kazanma amaçlı kullanıldığını aklınızdan çıkarmayın.

TikTok Keşfete Düşmek için Neler Yapılabilir?

TikTok uygulamasının bir algoritması vardır. İzlediğiniz video içeriğine benzer videolar karşınıza menfaat böylece de uygulamada daha fazla zamanınızı geçirmeniz hedeflenir. Tüm kullananların videoları seyircilere takdim edilir yalnız birtakım videolar üst sıralarda yer alır. Siz de keşfete düşmek ve üst sıralarda yer almak istiyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz ipuçlarını vakit geçirmeden programa başlayın. İşte o ipuçları:

 • Videonun imaj kalitesi yüksek olsun.
 • Popüler akımları takip edin.
 • Belirli video yükleme sıklığınız olsun.
 • Videolarınızın süresini kısa tutun.
 • Doğru ve tanınmış hastagleri kullanın.
 • Videolarınıza tanınmış müzikler ekleyin.
 • Diğer TikTok hesaplarıyla etkileşim durumunda kalın.
 • TikTok mavi tik almaya çalışın.
 • Video başlığınız vurucu olsun.
 • Hemen çıkma oranını düşürmeye çalışın.
 • TikTok topluluk kurallarına uyun.

Keşfete Düşmek için Video Görüntü Kalitesi Yüksek Olsun

Kimse bulanık, ne olduğu tam anlaşılmayan, özensiz bir videoyu seyretmek istemez. Bu nedenle video yüklemeden ilkin imaj standardını bir kullanıcı gözüyle öncelikle siz eleştirin. Böyle bir imaj kalitesi hedefimdeki kullanıcıyı tatmin eder mi? Yanıtınız ‘Evet’ ise TikTok videonuzu yükleyebilirsiniz.

Keşfet için Popüler Akımları Takip Edin ve Paylaşın

Her yeni gelen günle beraber toplumsal platformlarda akımlar değişmektedir. Eğer keşfette yer almak istiyorsanız bu tanınmış akımları takip etmeniz oldukça önemlidir. Günlük olaylar, tanınmış şarkılar, yeni dans figürleri, hata sonucu yapılma ama sonra hayli etkileşim almış bir hareket bu akımın mevzusu olabilir. Popüler akıma makul bir video yüklediğinizde keşfete düşmeniz kolaylaşmaktadır.

Belirli Bir Video Yükleme Sıklığınız Olsun

TikTok keşfete düşmenin en mühim şartlarından birisi de uygulamayı etken olarak kullanmanızdır. Aktif olarak kullanmak dediğimizde aklınıza devamlı çoksayıda video yüklemek gelmesin. Zira bu da tam tersi bir tesir yaratacaktır. Aktif olun derken kastettiğimiz şey; günde 1-3 video yüklemeniz ve bunu rutin hale getirmenizdir.

Videolarınızın Süresini Kısa Tutun

TikTok’ta en mühim kriterlerden biri de izlenme süresidir. İzlenme süresi; hem toplam izlenme hem de izlenen sürenin toplam video süresine payı ile bulunur.

Örnek vermek gerekirse; 3 dakikalık bir videoyu yüklediniz ve kullanıcılar yaklaşık olarak 16. saniyeye kadar izlediler. Bir de 25 saniyelik bir video attınız ve kullanıcılar yaklaşık olarak gene 16. saniyeye kadar izlediler. TikTok algoritmasına göre bu iki video arasında daha etkin düşünülen 25 saniyelik videonuz olacaktır.

 Bu mevzu mühim olduğundan birtakım araştırmalar yapılmıştır. TikTok kullanıcılarının genel hatlarıyla bir videoya 10-15 saniye ayırdığı belirlenmiştir. Yapılan öteki bir araştırmanın kararına göre ise kullanıcı ilk 3 saniyede video ile alakalı genel bir kanıya varır. Bu nedenle ilk 3 saniyede kullanıcıda merak uyandırmanız ve alaka çekmeniz altın kuraldır. Videonuzun lüzumsuz detaylardan temizlenmiş, kesintisiz olması ilgiyi kaybetmenizi önleyecek kefşete düşme ihtimaliniz artacaktır.

Doğru ve Popüler Hastagleri Kullanın

Hastag kullanması doğru yapıldığında size oldukça fazla etkileşim kazandıracaktır. Ancak alaka çekmek isterken kullandığınız fazla sayıda hastag algoritmanın sizi alt sıralara düşürmesine niçin olur.  Maksimum 5-6 adet hastag kullanmak en makul olacaktır. Doğru hastag kullanması ve keşfete düşmenizi sağlayacak hastagleri yazımızın devamında detaylı olarak inceleyeceğiz.

Videolarınıza Popüler Müzikler Ekleyin

TikTok’taki içerikler arka planda çalan şarkıya göre şekillenmektedir. Kullanıcılar tanınmış bir şarkıyı aratarak bu şarkının eklendiği videolara ulaşmaktadır. Siz de bir videonuza tanınmış şarkılardan eklerseniz böylece izlenme sayınızı arttırabilir, tiktokta keşfete düşebilirsiniz. Tabi telif vakasını da unutmayın.

Müzikler yalnızca videoların arka fonunda çalan melodiler olarak kullanılmamakta, bunun yanı sıra birtakım akımların ve challengeların da ortak noktasıdır.

Örneğin; TikTok!ta maksimum kullanılan şarkıların başlangıcında gelen Oh na na na şarkısı bunun yanı sıra ‘ Foot Dance Challange’ ın da müziği oldu.

TikTok’taki akımlarda ve challengelarda kullanılan müziklerin tek yararı sizi keşfete taşımak değil. Örneğin; 1976 senesinde müzik grubu Bonet M. Tarafından piyasaya sürülen Rasputin şarkısı dünya genelinde maksimum dinlenen şarkılar sıralamasında tekrardan 1 numaraya taşındı. Bu vaziyet TikTok’un etkileşim enerjisini de bütün dünyaya göstermiş oldu.

Diğer TikTok hesapları ile etkileşim durumunda kalın

Bu noktada arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım isteyin. Yüklediğiniz videoları beğenmeleri, yorum yazmaları ve paylaşmaları mevzusu ile alakalı ricada bulunun.

Sadece tanıdığınız kişilerle değil, takibe aldığınız kişilerin videolarına da yorum yazın ve beğenin. Bunu abartmadan yapmış olursanız kesinlikle o hesaplarda size belli bir noktada mukamele verecektir.

Trend olan TikTok hesaplarını takip etmeniz; videolarına süratli yorumlar atmanız siz keşfet bölümüne çabucak taşıyacaktır. Bunun sebebi süratli yorumların daha fazla kullanıcı tarafınca görülmesindendir. Video ile alakalı alaka çekici, gülünç bir yorum sizin hesabınızın da merak edilip takibe katılması anlamına gelir. Daha oldukça takipçi, daha fazla izlenme ve bilvasıta olarak keşfete düşme ihtimaliniz artması demektir.

TikTok mavi tik almaya çalışın

Mavi tik 2 anlam taşır.

 • Hesap bir ünlüye ya da takipçi sayısı fazla bir kullanıcıya aittir.
 • Hesap doğrulanmıştır.

Mavi tik, reel hesaplar ile taklit hesapları ayırt edebilmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Yüksek takip edeni olan ve içerikleri alaka gören bir TikTok kullanıcısı olduğunuzu düşünün. Sizin adınız ve içeriğinizi ufak değişimlerle kopyalayan bir hesap birtakım durumlarda sizin takipçi kitlenizin yanlış hesabı izleyerek etkileşim kazanmasına niçin olacaktır. Bu da hem yeni takipçi kazanma şansınızı düşürür, hem de emeğinizin bir başkası tarafınca hasılata dönüştürülmesi demektir.

Bu yalnızca fazla takipçili hesapların başına gelmez. Birçok meşhur kişinin yüzlerce taklit hesabı vardır. Kullanıcıların reel kişinin hesabına kavuşması zorlaşır.

Mavi tik aldığınızda keşfete düşme ihtimaliniz oldukça ama oldukça yüksektir. Bu uzun bir vakit alacaktır ama şayet dikkat cazibeli içeriklerinizi tutarlı bir halde paylaşmaya devam ederseniz imkânsız da değildir.

Video Başlığınız Vurucu Olsun

Videonuzu yüklerken başlığını düşünmeden hareket etmeniz, aslında içerisinde ne olduğu dikkat cazibeli olan bir videonun ihtiyaç duyulan ilgiyi görememesine niçin olur. Mademki amacınız keşfete düşmek ve izlenme sayınızı arttırmak o vakit her detay üstünde düşünmelisiniz. Kullanıcılar hoş bir görsele ve başlığa her vakit etkileşim verirler.

Keşfet için Hemen Çıkma Oranını Düşürmeye Çalışın

Hemen çıkma denilen olay, kullananların size ait bir videoyu izledikten sonra bir öteki videonuza izlemeden uygulamadan çıkması ya da öteki bir kullanıcının videosuna geçmesidir. Hemen çıkma oranını olası olduğunca düşük tutmaya çalışmalısınız. Bu TikTok algoritması için büyük bir artıdır. TikTok’un haiz olduğu algoritmanın işleyişi ile alakalı ufak bir bilgilendirmeyi aşağıda görebilirsiniz.

TikTok Topluluk Kurallarına Uyun!

TikTok muayyen aralıklarla topluluk kurallarını genişletiyor. Temel değerler ise durağan(durgun) kalmaya devam ediyor.  Bu kuralların dışına çıkmanız durumun muhtelif engellemeler karşılaşmanız kaçınılmaz. Hatta hesabın tamamiyle kapatılması da laf konusudur.

Tiktok Keşfete Düşme

Videolar Keşfete Neden Düşmez?

Bazen bir videonuz oldukça fazla izlenirken bir öteki videonuz oldukça azca sayıda kullanıcı tarafınca izlenir. Her detayı aynı yapmanıza karşın 2 video arasındaki izlenme sayısında yar olması akla hesabınıza keşfet engeli geldiğini getirir. Peki bu her vaziyet için söylenebilir mi? Cevabımız hayır.  İlk olarak birkaç denetim yapmanız mantıklı olacaktır. Bu kontroller şöyledir:

 • Başka bir cihazdan hesabınıza giriş yaparak tekrardan tecrübe etme yapın.
 •  Bu mevzuyla alakalı olarak uyarı gelip gelmediğini denetim edin.
 • Süresi ayrım etmeksizin bütün videolar için bu vaziyet mevzubahis mu kontrolünü sağlayın.
 • Son vakit öteki kullananların videolarına birden fazla yorum ve beğeni bırakmış olabilir misiniz? Bu keşfet engeli almanıza niçin olabilir.
 • Hesabınızı doğruladınız mı? Yarım kalan hesaplarda bu engellemeler görülmektedir.
 • Hesabınız şikâyet edilmiş ve bu sebepten keşfet engeli almış olabilirsiniz.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Eğer yapmış olduğunuz bir hata mevzubahis değilse (takipçi satın almak, öteki hesapların gönderilerini aşırı sayıda beğenme bırakmak, siyasal paylaşım yapmak vb.) ayarlar kısmından problem bildirimi yaparak durumun düzeltilmesini istek edebilirsiniz. Normal şartlarda 4-5 gün içerisinde problem çözülecektir. Buna ayrıca derli toplu video paylaşmaya devam edebilirsiniz, arkadaşlarınızdan da bu süreçte videolarınıza yorum ve beğeni bırakmasını isteyebilirsiniz.

Tiktok Fenomeni Nasıl Olunur? Gizli Hastag ve Etiketler Nelerdir?

Tiktokta Keşfete Düşmek İçin Etiketler ve Hastagler

İlk olarak doğru hastag kullanması oldukça önemlidir. Keşfete çıkmanızı sağlayacak, bütün videolarda kullanabileceğiniz ortak tagler dışında kullandığınız hastagler kesinlikle içerikle ahenkli olsun. Maksimum 5-6 hastag kullanmanız kafi olacaktır. Bunlardan 2 tanesini o an tanınmış olanlardan seçin, sonra 2 adet de içerikle alakalı (o içerikle alakalı tanınmış olan hastagleri araştırıp onların arasından seçmeniz fayda sağlayacaktır.) hastag kullanın. Son olaraksa sizi keşfete düşürecek taglerden 2 ya da 3 adet seçin ve videonuzun açıklamasına ekleyin.

İşte sizi keşfete düşürecek hastaglerin listesi:

 • #kesfet
 • #benionecikart
 • #keşfetbeni
 • #keşfetteyiz
 • #Tiktok
 • #araba
 • #fyp
 • #gundem
 • #foryourpage
 • #kesfetedusurunbeni
 • #trend
 • #doga
 • #foryou
 • #greenscreen
 • #fenomen
 • #yemek
 • #kesfetedus 

Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım? Algoritma Olayı

Yayınladığınız videolar takipçi sayınızdan oldukça daha fazla görüntülenme ve izlenme alır. Videonuz aniden binlerce izlenir ve takipçileriniz çoğalır. Bu durumla yüz yüze kaldığınızda keşfete düştüğünüzü anlayabilirsiniz. Sizin videonuzu daha ilkin izleyen, bir sonraki videonuzu ise beğenen bir şahıs bulunduğunu düşünün. Tiktok algoritması bir sonraki videonuzda sizi bu kişinin keşfet ekranına düşürecektir. Bu sebeple daha büyük bir kitle tarafınca izlendiğinizi ve videolarınızın beğenildiğini düşünün. Algoritma ne kadar oldukça kişinin sizinle ilgilendiğini ortaya koyarsa o denli kişinin keşfet ekranına düşersiniz. Ne kadar ekmek, o denli köfte Bu sebeple takipçi arttırmaya bakın.

Tiktok Keşfete Düşme Hilesi Nedir?

Keşfete düşecek videoların farklı, gündeme dair ya da bir akımın devamı olması icap ettiğini yukarıda anlattık. Ayrıca video ne kadar fazla izlenmiş ise, keşfete düşme ihtimali o denli yüksektir. Bu kapsamda takipçi sayınızı arttırmak hile olarak görülebilir. Tiktok Ücretsiz Keşfete Düşme Hilesi beğenileri arttırmak için size yol gösterebilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Hileli davranışlar, zarar veren videolar ya da paylaşımlar keşfet engeli almanıza niçin olabilir. Bu kapsamda keşfet engelinin kalkması için ayarlar bölümüne giriş yaparak sorun bildirimi yapınız. Bildirim sonunda değerlendirme için tiktoka vakit tanıyınız. 3-4 gün içerisinde mani kalkmaz ise tekrardan bildirimde bulunabilirsiniz. Bunun dışında tiktoka her vakit bildirim gönderebilir ve engelli olup bulunmadığınız durumu ile alakalı malumat istek edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir