Teşhir Ürün Neye Denir? Bu Ürünleri Satın Almak Mantıklı mı?

Teşhir ürün tabirini birçok alışveriş mağazasında görmüş ve duymuşsunuzdur. Piyasa fiyatının çok altına satılabilir. İnternet üzerinden de bu tür ürünlerin satın alındığını görmekteyiz. Peki, nedir bu ürünler? Satın almak mantıklı mı?

İçeriğimizde ve Teşhir Ürün Teşhir Ürün Nedir Teşhir Ürün Satın Almak Teşhir Ürün Avantajları Teş ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Teşhir ürünü tanımı

Teşhir ürünü, aslında sergilenen ürünlere verilen isimdir. Örneğin: Çok büyük bir teknoloji mağazasına gittiniz, 50 inç TV almayı planlıyorsunuz. Mağazaya girdiğinizde onlarca farklı türde televizyonun yayında olduğunu görürsünüz. Burada amaç, ürünlerin ne derece kaliteli olduğunu, görüntünün ve sesin netliğini, evinizde nasıl duracağını göstermek için teşhir amaçlı konulmaktadır.

Siz bu ürünleri inceledikten sonra ürünü almaya karar verirseniz size açılmamış, sıfır kutuda ürün verirler. Bu normal liste fiyatından satılan ürünlerdir. Bu mağazalar, sergiledikleri teşhir ürünlerini de satabilirler. Tabii, bu televizyonlar kullanılmış gibidir, bazı bölgelerinde çizikler meydana gelebilir. Tabii, piyasa fiyatı 5000 TL olan bir ürünü 4000 bin veya daha aşağı bir fiyata alma şansına sahip olabilirsiniz.

Teşhir Ürün Satın Almak Mantıklı mı?

Teşhir ürün satın alınır mı, mantıklı mı sorusu aslında ürüne göre değişkenlik gösterir. Yukarıda TV örneği vermiştik. Eğer teşhir ürünü, çok fazla çiziğe, deformeye sahip değilse alınabilir. Zaten oradaki ürünler senelerce teşhir olarak gösterilmez, çünkü yeni modelleri çıktıkça onları indirilir ve yeni ürünler konur.

Teşhir ürünün satın alınmaması gereken yerler genelde bataryalı ürünlerdir. Bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi ürünler de teşhir ürünü olarak sergilenir. Binlerce kişi bu ürünleri oynar, sürekli şarja bağlıdır. Hal böyle olunca batarya ömürleri tereddütlüdür. Bir de darbe alıp almadığını da bilmek gerekir. Batarya içeren ürünler teşhirini almak bence mantıklı değil. Ama TV, beyaz eşya gibi ürünlerde çok deforme yoksa ucuza almak mantıklıdır.

8E5YnnpG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir