TEMA’nın Çalışmaları Bitki ve Hayvanların Yaşamını Nasıl Etkiler?

TEMA, yaptığı çalışmalarla hem insan hayatına hem doğaya büyük faydalar sağlamaktadır. İnsanlar yararını ele almıştık, şimdide bitki ve diğer hayvan türlerine ne gibi faydaları var onlara birlikte bir göz atalım.

Yazımızda ve TEMA Çalışmalar Bitki yaşamı Hayvan yaşamı Etkiler Doğa koruma Çevre bilinci konusunda detaylar bulabilirsiniz.

Eğer TEMA, var olan faaliyetlerine son verirse ülkemizdeki birçok bitki ve hayvanı bir daha göremeyebiliriz. Mikroorganizmalar size çok faydasız gelse de eğer onlar yok olursa ekosistem çöker. Ayrıca TEMA ağaç dikmezse biz temiz su bulmakta zorlanırız.

TEMA, çok stratejik noktalarda ağaçlar dikiyor ve bu sayede birçok doğal afetin de önüne geçiyor. Özellikle erozyon birçok canlı türüne zarar vermektedir ve TEMA buna engel oluyor.

TEMA Vakfının Neler Yapıyor?

TEMA vakfının en büyük faydası ağaç dikmektir. Mikroorganizmalar varlığını sürdürebilir, bitki çeşitlilikleri artar, erozyon gibi bir facia önlenerek canlıların korunması sağlanır.

TEMA sayesinde ülkemizdeki çölleşme ihtimali azalmaktadır.

Ağaçların ne denli önemli olduğunu okullara giderek öğrencilere anlatmaktadır. Bu da bir neslin bilinçlenmesi anlamına gelmektedir.

Dünyanın ve ülkemizin iklim, su gibi problemleri konusunda birçok proje gerçekleştirmektedir.

Bütün bu çalışmaları gerçekleştirebilmek için özel vakıf kurmuş, yardım toplayıp gönülleri bünyesinde toplayarak çalışma yapmaktadır.

 

cyIT9yzp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir