Sergüzeşt Nedir? Kelime Anlamı Ne Demek?

Sergüzeşt ne anlam ifade eder? Sergüzeşt ne anlama gelir? Sergüzeşt ne demektir? Bu konuların cevaplarını bu makalemizde ele alacağız.

Bu içerikte ve Sergüzeşt Sergüzeşt nedir Sergüzeşt kelime anlamı Sergüzeşt ne demek Kelime anlamı Anlam hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 

Kökeni Farsçaya ulaşan sergüzeşt kelimesi günümüze kadar gelmiş bir sözcüktür. Bilindik bir kitaba ismini veren ve ülke de tanınan bu kitabın değerini de ortaya koyar. Başka bir açıdan bu kitaba bakacak olursak birçok edebi esere adını vermiştir. Bu eserlerde cümleler içinde de birçok kz geçmiştir. TDK kelime anlamı ise Macera olmaktadır.

 

Türkçede macera kelimesinin diğer bir eş anlamlısı olduğu ve farklı bir sözcük türü olduğunu düşünürsek bu kelimeyi bilmeyen yoktur. Büyük eserlere de ismini verdiği için merak duygusu oluşturur. Telaffuz olarak zor kullanılan bu kelime bu bakımdan da merak edilir ve Türkçedeki anlamı araştırılır. En açık şekilde bu kelimeyi tanıtmak isteriz. Türk dil kurumu da zor telaffuz edilen bu sözcüğün karşılığı olarak macera kelimesini koymuştur.

 

Sergüzeşt Ne Demek?

Günlük hayatımızda çok sık kullandığımız kelimeler arasında yer alır. Temeli Farsçadan gelir. Dilimize burandan geçmiş bir sözcüktür. Diğer bir karşılığı serüvendir.

 

 

kiOAnVT6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir