Semi İsminin Anlamı

Semi İsminin Anlamı 

Semi İsminin Anlamı Bebek sahibi olacak kişiler isim telaşına girdikleri zaman bebeklerine koyacakları isimlerin anlamlarına dikkat ederler. Bu yüzden ”Semi isminin anlamı nedir?” sorusu birçok ebeveyn tarafından sorulur. Semi ismi işiten, sevinmek, gülmek gibi anlamlara gelir. Aynı zamanda yarım anlamına da gelir. Erkek isimleri arasında olan bu isim güzel anlamları ve kulağa hoş gelen yapısı sayesinde birçok aile tarafından tercih edilir.

Bebek sahibi olacak insanlar bebeklerine isim koyarken dini boyutunu merak edebilirler. ”Semi ismi Kuranda geçiyor mu?” sorusunun cevabını araştırabilirler. Semi ismi Kur’an-ı Kerim’in birçok ayetinde defalarca geçer. Aynı zamanda  Allah’ın 99 adından birisidir ve işiten anlamına gelir. Aynı zamanda Arapça kökenli olan bu isim hem Türk toplumlarında hem de Arap toplumlarında büyük önem görür.

İsim analizlerine anne babalara karar verirken kolaylık sağlar. Semi isminin anlamı uzmanlar tarafından incelendiğinde bu isme sahip olan insanların iş arkadaşlarına bağlılık gösterdiği, duyuları ile hareket ettikleri, 6. hislerinin kuvvetli olduğu söylenebilir. Aynı zamanda hassas ve aşırı duygusal bir tavırda davranabilirler. Gergin ve kriz ortamlarında bulunmayı sevmezler. Yardımsever, hümanist ve hoşgörülü insanlardır. Ailelerine ve sevdiklerine çok değer verirler. Bu analizler aileler tarafından incelenebilir ve isimleri anlamak için kolaylık sağlar.

İsim koyarken dikkat edilen bir diğer husus popülerlik oranıdır. Ülkemizde Semi ismi en çok kullanılan 3.008. sırada yer alır. Erkek isimleri arasında ise 1.466. sıradadır. Türkiye’de Semi isminde toplam 886. kişi yaşar. Bu kişilerin 235’i İstanbul’da yaşar.

İsimler üzerinde uzmanlar tarafından harf analizi yapılabilmesi mümkün. Semi isminin harf analizine bakacak olursak; S harfinin hayalperestliği, E harfinin mücadele etmeyi, M harfinin ticaret yatkınlığı ve İ harfinin ise hassas ve duygusal anlamlarına geldiği bilinir. Yani Semi ismindeki insanlar ticarete yatkınlığı ile ön plana çıkar. Aynı zamanda hassas ve duygusal yapısı ve hayalperest kişiliğe sahiptir. 

Türkiye’de Semi isminde fazla yaygın olmadığı için Semi ismine sahip ünlüler ile alakalı bir kişiye örnek veremiyoruz.
 Uzmanlar tarafından Semi isminin analizi yapıldığında bu isimdeki insanların rekabetten korkmayan, mert, cesur, risk alan, hızlı öğrenen, girişimci, lider, güçlü, atılgan, önderlik etmeyi seven, kendine güvenen, maceraya atılmaktan çekinmeyen, hareketli, samimi ve cömert gibi özelliklere sahip olduğu söylenebilir. Ancak bu insanların kolay etki altında kalma, fikirlerini çabuk değiştirme, kırılgan, şartlara göre yön değiştiren ve zora gelemeyen gibi olumsuz özellikleri de vardır. Fiziksel anlamda bakacak olursak ince uzun, atletik yapılı, omuzları geniş ve keskin yüz hatlarına sahip oldukları söylenir. Aynı zamanda ince dudaklı, geniş alınlı insanlardır. Kararlı ve etkileyici ses tonuna sahiptirler.

Semi ile benzerlik gösteren diğer isimlere gelecek olursak; Semih, Semir, Semiray, Semin, Semavi, Semyan, Semed, Selami, Selmi, Sabri ve Sami örnek verilebilir. Ayrıca Yasemin, Semiye, Semiha, Semra, Sema, Semahat, Semiye, Gülsemin ve Belemi kız isimlerine örnek verilebilir. Çocuklarınıza çift isim koymak istiyorsanız ya da birbiri ile uyumlu isimler tercih etmek istiyorsanız, bu örnekleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

semi-isminin-anlami-23594
Semi İsminin Anlamı

Semi ismi geçmiş yıllardan günümüze kadar birçok kişiye verilmiştir. İslam dininde önemli bir yere sahip olan bu isim pek çok kez Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. Allah’ın adlarından olan bu isim hem Arap hem de Türk toplumlarında büyük önem görmüştür. Güzel anlamları ve kutsal kitapta yer alması bu ismin tercih edilebilirliğini artırır. Erkek isimleri arasında geçmişten günümüze birçok ebeveyn tarafından tercih edilmiştir. 

Semi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İşiten, İşitme Kuvveti Olan. Allahın İsimlerinden, [Bakınız: Abdüssemi].
  • 2 – Sevinmek Ve “Gülmek”Ten Buyruk Hem Sevin Hem Gül
  • 3 – İşiten, işitme kuvveti olan ve  işitme gücünü veren.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Semi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Semi ismini kullanan 886 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Semi ismini kullanan 235 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Semi ismini kullanan 36 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Semi ismini kullanan 65 kişi bulunmaktadır.

Semi isminin Türkiye sıralaması

Semi en çok kullanılan 3008. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1466. isimdir.

Semi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 7 kişi artmıştır.

Semi isminin Harf Analizi

Kişiye Semi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Semi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Semi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Semi isminin anlamını gözden geçirin!

Semi İsminin Numerolojisi

Semi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
İ: on iki
TOPLAM: 56

İsmi Semi olan bazı tanınmış kişiler:

  1. Semi Precious Weapons (SPW): Amerikalı rock müzik grubu. Grup, Justin Tranter liderliğinde kurulmuş ve aktif olarak müzik kariyerine devam etmektedir.
  2. Semi Oliva: Brezilyalı futbolcu. Orta saha mevkiinde oynamış ve Corinthians gibi kulüplerde forma giymiştir.

Bu listede Semi ismini taşıyan bazı tanınmış kişilere örnekler verilmiştir. Ancak, Semi ismini taşıyan daha fazla tanınmış kişi bulunabilir.

60341