Asaf İsminin Anlamı

Asaf İsminin Anlamı

Asaf İsminin Anlamı Asaf ismi ve genel olarak dizilerde görülen ve dizilerde kullanılması sonrasında sıklıkla tercih edilen isimler arasında yer alır. Erkek çocuklarda oldukça fazla görülen Asaf ismi tek başına kullanılan isimlerden biridir. Ancak bazı ebeveynler çocuğuna iki isim koymak istediğinde Asaf ismini birinci ya da ikinci isim olarak tercih edebilmektedir.

Genel bir değerlendirme yapıldığında Asaf isminin anlamı üç farklı şekilde ortaya koyulabilir. Türk Dil Kurumu tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre Asaf’ın anlamı vezirdir. Bunun yanı sıra Hazreti Süleyman’ın en çok güvendiği ve sevdiği kişinin ismi olarak bilinir. Son olarak erdemlilik, başarı ve ileri görüş anlamlarına geldiği de bilinmektedir. Arapça ve Farsça kökenli olan bu isim Kuran’ın içerisinde geçmemektedir.

Asaf isminin Türkiye’de çocuklara verilme oranı da oldukça fazladır. Türkiye’de çocuklara en çok verilen  1417.  isim olan Asaf ismi, erkek çocuk isimleri arasında 662. sırada bulunuyor. Son bir yılda Türkiye’de tercih edilme oranına bakıldığında 1.123 kişinin çocuğuna Asaf ismini verdiği görülüyor. Tüm bunların beraberinde Arapça ve Farsça kökenli isimler arasında yer alan Asaf ismi, analiziyle de dikkat çekiyor. Genel olarak Asaf isminin analizi gerçekleştirildiğinde isim hakkında pek çok bilgiye ulaşmak mümkün hale geliyor.

Asaf ismi hakkında merak edilen sorulardan birisi de Asaf ismi caiz midir? Sorusu olmaktadır. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen bu isim uzmanlara göre çocuklara verilmesinde sakıncası olmayan isimler arasında yer alıyor. Ancak tercih edilmeden önce mutlaka Asaf isminin kişilik analizi ve numerolojisi gibi özelliklerine bakılması gerekiyor.

Asaf isminin numerolojisine bakıldığında A harfinin bir, S harfinin yirmi iki, A harfinin bir ve F harfinin de yedi sayısına karşılık geldiği görülüyor. Bu sayıların toplanması ile 31 sayısı elde ediliyor. Bu duruma göre Asaf isminin numerolojisi ise 31 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Asaf ismine sahip olan çocukların da genel olarak birbiriyle benzer karakterlere sahip oldukları görülmektedir. Bu duruma göre Asaf isminin karakter analizi gerçekleştirildiğinde genellikle bu isme sahip olanların ihtişamlı, cesur, heyecanlı ve sosyal olduğu biliniyor.

Asaf isminin harf analizi de ismin doğru bir şekilde yorumlanması adına büyük önem taşımaktadır. Bu duruma göre Asaf isminin harf analizi gerçekleştirildiğinde A harfinin enerjiye,  S harfinin hayalperestliğe, A harfinin enerjiye ve son olarak F harfinin ise uysallığa işaret ettiği biliniyor. Bu durumda Asaf isminin genel olarak olumlu bir analize sahip olduğu ortaya çıkıyor.

Asaf ismine sahip olan kişilerin kader sayısının yedi ve en sevdikleri rengin ise yeşil olduğu biliniyor. Bu ismin olumlu ve olumsuz yönleri de pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Gerçekleştirilen yorumlara göre Asaf isminin olumsuz özellikleri arasında detaycılık, şüphecilik ve kararsızlık yer alıyor. Bu isme sahip olan kişilerin olumlu özellikleri arasındaysa sosyallik, estetik kaygılar, huzurlu ruh hal, hoşgörü ve iyimserlik bulunuyor.

Asaf ismini ilk çocuğuna koyan ve  Asaf ismiyle uyumlu isim arayışında olan kişiler ise bu konuda araştırma gerçekleştiriyor. İki çocuğunun da uyumlu isimlere sahip olmasını isteyen kişiler için aşağıda Asaf ismine uyumlu olan isimler yer alıyor.

Ali Asaf , Emir Asaf , Ahmet Asaf , Mert Asaf, Safa, Sefa, Asfa, Hasaf, Hasan, Asalet, Asal , Asalettin , Asan, İsan, İhsan, Asalet, Aslan, Arsan,  Akif,  Asayra , Asalbegim, Asalbegüm , İnsaf , Afif , ve Azref isimleri Asaf ismi ile uyumlu olan isimler olarak karşımıza çıkıyor.

asaf-isminin-anlami-67701
Asaf İsminin Anlamı

Asaf isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Vezir
  • 2 – Hazreti Süleyman (a.s)’ın ünlü veziri. Süleyman (a.s.)’ın en çok güvendiği kişiydi. Neml suresinde anlatılanlar Asaf üzerine yorumlandı. Daha sonra padişahın vezirlerine Asaf unvanı verildi.
  • 3 – Erdem, ileri görüşlülük, yönetimde başarı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Söylenişi: a:saf
Kuran ‘da geçmiyor.

Asaf ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Asaf ismini kullanan 5.531 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Asaf ismini kullanan 1.017 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Asaf ismini kullanan 298 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Asaf ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.

Asaf isminin Türkiye sıralaması

Asaf en çok kullanılan 1417. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 662. isimdir.

Asaf ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.123 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Asaf isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Asaf isminin Harf Analizi

Kişiye Asaf ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

Asaf İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Asaf ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Asaf isminin anlamını gözden geçirin!

Asaf İsminin Numerolojisi

Asaf isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
A: bir
F: yedi
TOPLAM: 31

Asaf ismi çeşitli kültürlerde ve coğrafyalarda kullanılan bir isimdir. İşte Asaf ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler:

  1. Asaf Avidan: İsrailli şarkıcı ve şarkı yazarı. Kendine özgü sesiyle tanınan ve çeşitli müzik türlerinde eserler veren bir sanatçıdır.
  2. Asaf Baranovski: İsrailli futbolcu. Orta saha pozisyonunda oynamış ve Maccabi Haifa gibi İsrail kulüplerinde forma giymiştir.
  3. Asaf Halet Çelebi: Türk şair ve yazardır. 20. yüzyılın önde gelen Türk şairlerinden biri olarak kabul edilir.
  4. Asaf Messerer: Rus bale dansçısı ve koreograf. Sovyet döneminde Bolşoy Bale Tiyatrosu’nda uzun yıllar boyunca çalışmıştır.

Bu listedeki kişiler, Asaf ismini taşıyan ünlü örneklerdir.

78063