Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

Yoğun bir stres yaşıyorsanız, kaygılarınız varsa, uykusuzluk çekiyorsanız ve biraz dinlenmek, sakinleşmek istiyorsanız bitki çayları sizlere faydalı olabilir. ..

Yoğun bir stres yaşıyorsanız, kaygılarınız varsa, uykusuzluk çekiyorsanız ve biraz dinlenmek, sakinleşmek istiyorsanız bitki çayları sizlere faydalı olabilir. Bitki çaylarını tüketerek ruhunuzu dinlendirebilir ve sakinleşebilirsiniz. Tamamen doğal bu çayların hiçbir yan etkisi yoktur. Ruhunuza iyi gelecek olan

Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

PAPATYA ÇAYI:

Papatya çayı içerek stresi azaltabilir ve kaliteli bir uyku uyuyabilirsiniz. Papatya çayını içtikten sonra rahatlama ve gevşemeyi hissedeceksiniz.

Hazırlanışı:

Açık olarak aldığınız papatyaları demlemek için kaynatmış olduğunuz suya 2 yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı atın ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Sıcak olarak tüketeceğiniz papatya çayını tatlandırmak isterseniz bal kullanabilirsiniz.

MELİSA ÇAYI:

Melisa çayı sakinleştirici özelliği olan bir çaydır, depresyona karşı güçlü bir silahtır, kaygı gidericidir. Uykusuzluk çekenler için geceleri bir bardak melisa çayı içmek birebir gelecektir.

Hazırlanışı:

Bir fincan kaynamış suyun içine 2 çay kaşığı melisayı atın ve 15 dakika demlenmesini bekleyin. Tatlandırmak isterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz. Melisa çayı güçlü özelliklere sahip bir çay olduğu için günde 2 fincandan fazla tüketilmemesi gerekir.

SARI KANTARON ÇAYI:

Anti-depresan olarak kullanılan sarı kantaron depresyon ve huzursuzluğa iyi gelen bir bitki çayıdır. Faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmış bir bitkidir.

Hazırlanışı:

Bir bardak kaynar suyun içine 1-2 çay kaşığı sarı kantaron atın ve 10 dakika demleyin. Sıcak olarak tüketin.

ÇARKIFELEK ÇAYI:

Çarkıfelek çiçeğinden hazırlanan çay stres azaltıcı ve kaygı giderici bir etki göstermektedir.

Hazırlanışı:

2 bardak suyu kaynatın ve içerisine 2 çay kaşığı çarkıfelek çiçeği atın 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu çayı günde 2 fincan olacak şekilde içebilirsiniz.

KEDİOTU ÇAYI:

Kediotu kökünden yapılan çay en sakinleştirici çaylardan biridir. Stres ve kaygıyı azaltır, uyumayı kolaylaştırır, sakinleştirici özelliğe sahiptir.

Hazırlanışı:

Bir demlik kaynamış suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş kediotu kökünü atın ve 10 dakika demleyin. bu çayı içtikten sonra en geç 2 saat içerisinde etkisini gösterir.

KARANFİL ÇAYI:

Günün yorgunluğu veya iş stresinden kaynaklanan bir geriliminiz varsa, stres ve bitkinlik varsa karanfil çayı sizi dinlendirecektir.

Hazırlanışı:

Bir bardak kaynamış suyun içine 8 tane karanfili atın ve 3-4 dakika kısık ateşte demlenmesini sağlayın. 62955