Rüyada ot görmek ne anlama gelir

Ot


Rüyada görülen ot İyilik ve hayra işaret eder. Rüyada ot topladığını ya da ot yediğini görmek, rüya sahibi fakir ise o kimsenin zenginliğe sahip olacağına işaret eder. Rüya sahibi zengin bir kimse ise o kimse için malının artmasına işaret eder.

Rüya sahibi dünya hayatını terk eden bir kimse ise o kimsenin yeniden dünya hayatına düşüp fitne ve fesadına işaret eder.

Rüyasında avucunun içinde ot bittiğini görmek, rüya sahibinin karısı ile bir başkasının ilişkisine tanık olmaya işaret eder. Avucunun içinde değil de elinin üstünde ot bittiğini görmek, rüya sahibinin hayatını kaybetmesine işaret eder.

Rüyada bina ve mescit gibi yapıların dışında ot bittiğini görmek, evlenmek sureti ile aile çevresinin genişlemesine işaret eder. Kendi vücudunda ot bittiğini görmek ucuzluğa, bereket ve bolluğa, mal, mülk ve zenginliğe işaret eder. Ancak rüyada görülen ot vücuda zarar verecek herhangi bir yerde (kulak, yüz vb.) bitti ise sıkıntı, üzüntü, dert ve kedere, hasta olan bir kimsenin hayatını kaybetmesine işaret eder. Rüyada görülen iştah açıcı ekşi ot, rüya sahibi olan kişinin bir yakını ya da dostu tarafından göreceği iyilik ve hayra işaret eder.

Rüyada ekşi olduğunu sandığı otun acı olduğunu fark etmek, rüya sahibinin gerçek hayatta yaşayacağı bir pişmanlığa işaret eder.

Rüyada ot görmek ne anlama gelir
Rüyada ot görmek ne anlama gelir

Rüyada ot satan bir kimseyi görmek alçak gönüllülüğe, sıkıntı, üzüntü, dert ve kederin ortadan kalkmasına işaret eder. Aynı zamanda rüyada görülen güzel kokulu otlar ve bu otları koklamak da sıkıntı, üzüntü, dert ve kederin ortadan kalkmasına, iyi amaca ve sevinç ve mutluluk getiren gelişmelere işaret eder. Rüyasında güzel kokulu ot gören bekâr bir kimse için bu rüya kadına, evli bir kimse için ise çocuk sahibi olmaya ya da iyi ve güzel şöhrete işaret eder. Güzel kokulu otların kök ve damarları erkek çocuğa işaret eder. Güzel kokulu otların kesildiğini görmek sıkıntı, üzüntü, dert ve kedere işaret eder. Kendisine güzel kokulu otlar ( çiçek, gül vb.) verildiğini görmek duruma göre sevinçli bir olaya ya da hastalanmaya, Güzel kokulu ot satan bir kimseyi görmek kaza ve kadere razı olan olgun bir kimseye işaret eder. (Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen, Mera, Yeşillik.)Rüyada güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya eşyadan bir şeyin çalınacağını gösterir. Rüyada ot topladığını görmek fakirlikten kurtulup, zenginleşeceğine yorumlanır. Güzel kokulu ot görmek ise sıkıntılı bir olayın haberidir. Rüyada otların arasında yatmak yalnız kalınacağına ve özleme işaret eder. Ot kestiğini görmek de sıkıntılardan kurtulacağınızı işaret eder.

Rüyada ot görmek, hayatta herkes tarafından sevileceğiniz anlamına gelir. Yemyeşil ot, hayatın kolaylaşacağına işaret eder. Rüyada güzel kokulu ot görmek, küçük bir sevince işaret eder. Ot bir başka rüya yorumuna göre de bereket ve bolluğa da işaret eder. Ot yığını görmek, birçok mala sahip olunacağına işaret eder. Rüyada görülen yeşil ot kısmet, kuru ot ise iyi değildir.

Rüyada Ot Toplamak

Rüyada ot toplamak, rüya alimleri tarafından genelde olumlu olarak yorumlanmaz. Tabire göre rüyasında ot topladığını gören kimseler, gerçek hayatında ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar isteklerine ulaşamayacaklardır. Bu kişilerin hayatlarını belli bir standartta sürdürecekleri düşünülür. Aynı zamanda rüya yorumcuları, bu rüyayı gören kimselerin bazı zamanlarda maddi destek alarak yaşamlarını devam ettireceklerini söyler.

Rüyada Kurumuş Ot Toplamak

Rüyada ot toplamak, eğer toplanan otlar kurumuş ise rüya sahibinin gerçek hayatta gereksiz ve vakit kaybı olan işlerle uğraştığına delalet eder. Bu rüyayı gören kimseler vakit kaybı olan işleri terk ederek daha anlamlı ve daha faydalı işlere yönelmelidir. Bu nedenle rüyada kurumuş ot toplamak rüya sahibini bir nevi uyarır.

Rüyada Şifalı Ot Toplamak

Rüyada ot toplamak, eğer toplanan otlar şifalı ise rüyayı gören kişinin uzun yıllar boyunca hayatına kimseyi almayacağına, yalnız kalacağına ve sıkıntılı günler yaşayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişi eğer erkekse, sorunlarından kurtulacağına ve rahat bir nefes alacağına delalet eder.

Rüyada Yenilebilen Ot Toplamak

Rüyada ot toplamak, toplanan ot yenilebilir olduğunda farklı bir anlam taşır. Rüyada yenilebilen ot toplamak, rüya sahibinin sıkıntılı günlerine bir süre daha devam edeceğine ve sonuç olarak sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder. Aynı zamanda bu rüyayı gören kimselerin eline büyük miktarda para geçebilir.

Rüyada Taze Ot Toplamak

Rüyada taze ot toplamak, rüya sahibinin geçim sıkıntısından kurtulacağına ve bereket ile bolluğun artacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kimseler borçlarını ödeyerek rahat bir nefes alabilirler. Ayrıca bu kişiler parayı yaptıkları ekstra işlerden kazanacaklardır.

Rüyada Ot Biçmek

Rüyada ot biçmek ise rüya sahibinin yeniliklere açık bir hale geleceği ve hayatını düzene sokabilmek için yeni girişimlerde bulunacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişiler gerçek hayatlarında yeni insanlarla ve yeni fırsatlarla karşılaşabilirler. Bu nedenle rüyada ot biçmek, yorumcular tarafından olumlu karşılanır.

Rüyada Ot Görmek

Rüyada ot veya ot topluluğu görmek hayra alamet olarak yorumlanır. Rüyasında ot gören kimseler, gerçek hayatlarında herkes tarafından sevilerek bir saygınlık kazanabilirler. Bu kişilerin hayatı çevresindeki insanlar sayesinde oldukça kolaylaşabilir.

Rüyada Ot Yemek

Rüyada ot yemek, birçok rüya yorumcusu tarafından çok hayırlı bir rüya olarak tanımlanır. Bu rüyayı gören kişiler yoksul ise malı artar ve zenginleşir. Eğer bu rüyayı gören kişi halihazırda zengin ise malı daha da artar ve daha da zenginleşir. Bu nedenle rüyada ot yemek oldukça iyidir.

Rüyada Acı Ot Görmek

Rüyada acı ot görmek rüya sahibinin sağlıklı bir hayat süreceğine, hayırlı işlerde bulunacağına ve hayatta bir avantaj elde edeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüyada acı ot gören kimseler, anne ve babasından hayır duası alarak onların kendilerinden razı olmasını da sağlar.

17685