Rüyada Öldürmek Görmek

Rüya sahibi rüyasında bir kişiyi öldürdüğünü görmüş ise; sıkıntılardan, korkulardan ve kederden kurtulmaya işaret eder. Aynı zamanda bu rüya günah işlemek olarak da yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular ise maneviyatın zayıflığı, dinden uzaklaşma ya da namazı terk etmeye meyillenmek olarak yorumlamıştır. Rüyanın görülme şekli ve görülen diğer objeler bu rüyanın yorumu için önemlidir. Zira birçok alim bu rüyayı farklı şekillerde yorumlamıştır.


Rüyada Öldürmek Görmek Yorumları


• İmam Cafer-i Sıddık’a (As.) göre; aklınıza gelebilecek herhangi bir şeyi öldürmek, düşmanı mağlubiyete uğratmaktır.
• İbn-i Şirin ise; görülen bu rüyayı ömrün uzun olacağı ile ilişkilendirmiştir.
• Alimler Meclisi; rüya sahibinin zalim olacağına, rüyasında gördüğü kişiye gerçek hayatta zulmedeceğine, eğer bu kişi ölmüş ise de ailesine zulmedeceği şeklinde belirtir.
• Cabir’ül Mağribi; rüyasında kendi evladını öldürdüğünü gören, bolluk, bereket ve helal rızık ile şereflendirilir şeklinde yorumlamıştır.
• Molla Cami ise; Rüyada birini öldürmek için günah işlemeye olarak yorumlamıştır.
• Nablusi’ye göre bu rüya; Rüyada kendisini öldürdüğünü gören kişi hayra, bir başkasını öldürdüğünü gören kişi ise büyük bir günah işlemeye olarak yorumlamıştır.

ruyada-oldurmek-gormek-89008
Rüyada Öldürmek Görmek

Rüyada Öldürüldüğünü Görmek


Görülen bu rüya, rüya sahibi için; uzun ömür ve helal kazanç olarak yorumlanır. Kişi rüyasında katili görmüş veya biliyorsa, düşmanlarına karşı zafer elde etmeye olarak ifade edilir. Zira Nablusi, Molla Cami gibi büyük alimler bu rüya için; uzun ömür ve hayırlı olarak gelecek mal ve kazanç olarak yorumlamıştır.


Rüyada Kendini Öldürdüğünü (İntihar) Görmek


Bu rüya, rüya sahibinin işlediği büyük günahlar karşısında pişman olup, bir daha dönmemek üzere tövbe etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin bu sayede hayra kavuşacağına ve manevi yönden kuvvetleneceğine delalet eder.


Rüyada Birini Boğazlayarak Öldürmek Görmek


Rüya sahibinin o kişiye zulmedeceği şeklinde yorumlanır. Zira boğazlamak zulümdür. Birçok alim de bu rüya için zulüm ifadesini kullanmıştır. Rüya sahibinin, bir topluluğa ya da bir cemaate faydasının dokunacağı şeklinde yorumlanır.


Rüyada Hayvan Öldürmek Görmek


Rüyada öldürmek görmek; rüya sahibinin yaptığı işler neticesinde yaşayacağı pişmanlık olarak yorumlanmıştır. Yine bu rüya; üzüntüye, kalp kırıklığına, işlerin yolunda gitmemesine de işaret eder. Bazı rüya yorumcuları ise bu rüya için; aileyi ilgilendiren sıkıntılı bir konunun çözüm bulacağına, duygusal olarak sorunlu ilişkilerin son bulacağına, rüya sahibinin önüne çeşitli fırsatlar çıkacağına ve bunları değerlendirerek hayırlı kazançlar elde edeceğine, aile bağlarının daha da kuvvetleneceğine ve mutlu günlerin çok yakın olduğuna şeklinde de yorumlamıştır.


Rüyada Böcek Öldürmek Görmek


Bu rüya; rüya sahibinin etrafında kendisi için tehlikeli düşüncelere sahip kişilerin bulunduğunu ve bu kişilerle girilecek olan mücadeleden kazançlı çıkılacağını belirtir. Bu mücadele sonucunda elde edilen zaferle birlikte rüya sahibinin kendisine olan inancının ve güveninin artacağını da belirtir. Rüya sahibinin artık sıkıntılardan uzak, mutlu ve rahat bir yaşam süreceğine işaret eder.


Rüyada Eşini Öldürmek Görmek


Rüyada öldürmek görmek; rüya sahibinin şanslı bir döneme girmek üzere olduğunu, bundan sonraki hayatının bolluk ve bereket içerisinde geçeceğini, rüya sahibinin karşısına birçok fırsat çıkacağını ve hayallerin gerçekleşeceğini belirtir. Rüyayı gören kişinin sağlık sorunları varsa bunların yakın zamanda düzeleceğini ve kazancının her geçen gün artacağına işaret eder.
Görülen bu rüya; rüya sahibi için beklemediği kişilerden gelecek olan mal ile sıkıntılı günleri aşacağını da ifade etmektedir. Bazı yorumcular ise bu rüyayı; rüya sahibinin eşinden dolayı yaşayacağı zor günleri, ayrılık, kavga ve yanlış anlaşılmaları ifade ettiği şeklinde yorumlamıştır. Aynı zamanda bu rüya; huzursuzluklara, akrabadan destek almaya, sırların açığa çımasına, rüya sahibinin bin bir zorluk ile elde ettiği malın çalınmasına şeklinde de yorumlanmaktadır.


Rüyada Nefsini Öldürmek Görmek


Rüya sahibi için, rüyada öldürmek görmek; her yönü ile güzel sayılabilecek bir rüya olarak tabir edilir. Bu rüya; rüya sahibinin üzerinde çalıştığı projelerin olumlu sonuçlarını alacağını ve çok büyük kazançlar elde edeceğini, emeklerinin karşılık bulacağını belirtir. Rüyayı gören kişinin akraba, eş, dost ve çocuklarının hayırlı iyi birer insan olduklarını da anlatır.
Bu rüya ile parasal sıkıntıların son bulacağı, işlerin düzeleceği, mutluluğun ve huzurun tekrar elde edileceği bir döneme girileceğinin habercisidir. Görülen bu rüya ile rüya sahibi hasta ise kısa sürede sağlığına kavuşur, rüya sahibinin gelirinin artması ile borçlarının son bulacağına da işaret eder.
Genel olarak bu rüya, iyi günlerin yaklaştığının habercisidir. İnsanın en büyük düşmanlarından biri nefsidir. Ona galip gelmek, maddi olarak kazanç getirecektir ancak manevi olarak elde edilecek kazançlar daha üstün olacaktır.


Rüyada Yılan Öldürmek Görmek


Rüyada öldürmek görmek; rüyayı gören kişinin iş ve özel hayatında kendisine düşman ve rakip olan birilerinin olduğunu, ancak o kişiler ne yaparsa yapsın başarılı olamayacağını, rüya sahibinin bu kişilere karşı galip geleceğini ifade eder. Rüyasında ölü yılan gören ise; devlet kademelerinde önemli mevkilere gelir. Rüyasında sarı yılan öldürdüğünü gören; hasta ise şifa bulur.

93261