Rüyada Kum Görmek Nedir? ne demek

Rüyada kum görmek mal, mülk ve çok para demektir. Az kum kararınca mala mülke işaret ederken çok kum bu malların çokluğuna delalettir. Rüyada çok kum görmek, dünyadaki meşguliyetlerdir. Kumu toplayıp biriktirmek malın birikmesi ve hayırlı yerlere gitmesi demektir. Kumda yürümek, kadın ve erkek için eşsiz kalınmasına işarettir. Rüyada görülen kum, rüya sahibinin yaşamış olduğu sıkıntılar varsa onların son bulacağına işarettir. Bazı yorumlara göre rüyadaki kum para ve zenginlik olurken; bazı yorumlara göre ise açlığın ve fakirliğin işaretidir. Kişiler bu iki ters tabir arasında kendi durumlarına uygun olanlarını düşünebilir. Mesela çalışıp didinen ve helal işler yapanlar günün birinde zengin olacaklarını düşünebilir. Hileye, hurdaya ve hak yemeye gidenler de günün birinde fakirleşecektir.

Rüyada Kum Görmek Nedir? ne demek
Rüyada Kum Görmek Nedir? ne demek


Rüyada Beyaz Kum Görmek Nedir?


Rüyada beyaz kum görmek, maddi açıdan kazanç demektir. Rüya sahibinin uzun zamandır beklemiş olduğu bir konu hayırla sonuçlanacak anlamına gelir. Maddi sıkıntıların biteceği ve bol kazançların geleceği güne işarettir. Beyaz kum, rüya sahibinin hayatında bulunan ve devamlı şükür içinde olan kişiye tabir edilir. Bu kişinin rüya sahibinin her daim yanında olduğu da söylenebilir. Diğer bir yorum ise ummadığı anda alınan rütbe demektir. Rüyada beyaz kumun görülmesi, ev içindeki berekete, iş hayatındaki güzel günlere işarettir.


Rüyada Kum Yığını Görmek Nedir?


Rüyada kum yığını görmek, hesaplanmayan bir yerden para gelmesidir. Kumun az ya da çok olması gelecek paranın da az ya da çok olmasına işarettir. Beyaz kum yığını rızık demektir. Sarı kum yığını isyandan geri dönmek anlamını taşır. Kırmızı kum yığını, işsiz kişilerin iş bulması işi olanların güzel yerlere gelmesi demektir. Sarı kumun bazen hastalığa işaret ettiği de söylenmektedir.
Rüyada kum görmek, yoğun geçen bir hayat olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kafasının dolu olduğunu fakat bütün bu mücadelelerinin de boşa gitmeyeceği olarak yorumlanır. İşlerin yolunda gitmesi rüyadaki kumla tabir edilir.


Rüyada Kum Fırtınası Görmek Nedir?


Rüyada kum fırtınası görmek, anne ve babanın hayır duasını almak demektir. Özellikle onların yaşlılık döneminde dualarını almak önemlidir. Anne ve babanın duasını alanlar engelleri kolaylıkla aşarlar. Rüyada görülen kum fırtınası, rüya sahibinin sıkıntılı bir dönemden geçeceğini fakat almış olduğu hayır duaları ile bu dönemden kolay çıkacağı anlamına gelir. Zorlukların ve sorunların geride kalacağı bir döneme girilmesi olarak yorumlanır.


Rüyada Kum Taşımak ve Kum Temizlemek Nedir?


Rüyada kum taşımak, bekar ve kalbi boş olanların yeni bir aşk yaşayacağına işarettir. Sıkıntılı olanların sıkıntılarının geçeceğine delalettir. Ferah ve mutlu bir hayat demektir.
Rüyada kum temizlemek, helal yoldan para kazanmak demektir. Bazı kişilerle dertleşmek ve sıkıntıları anlatarak rahatlamak anlamına da gelir. Diğer bir yorum ise; rüya sahibinin yaptığı hatalardan ders alması, pişmanlık duyması ve doğru yolu bulmasıdır.


Rüyada Kürekle Kum Atmak Nedir?


Rüyada kürekle kum atmak, ele geçen fırsatların kaçacağı demektir. Özellikle iş hayatında bazı fırsatları değerlendiremeyenler maddi kayıplara da uğrayacak demektir.


Rüyada Deniz Ve Kum Görmek Nedir?


Rüyada deniz ve kum, mutluluğa işarettir. Normal hayatta da kişiler deniz ve kumun yanında mutlu olurlar, gönüllerince bir gün geçirirler. Rüyada da aynı duyguları hissetmek söz konusudur. Günahlara tövbe edip hidayete ermeye de işarettir. Rüyada kum görmek, sıkıntılardan kurtulmak, zenginleşmek ve ferahlamak anlamına gelir. Kirmani’ye göre rüyada çok kum görmek mal ile yorumlanmaktadır. Kum yığını üzerinde oturanın çok parası ve malı olur.

4431