Rüyada koyun görmek ne anlama gelir

Koyun


Rüyada Görülen Koyun namuslu ve saygın bir bayana, mala, hayırlı evlada işarettir. Koyunun arkasından onu takip etmek başka bir kadının peşinden gitmeye, koyun sağmak hayırlı mala, koyunları otlatmak herhangi bir yerde yönetici bir kimse olmaya işarettir.

Sürü halindeki koyunlar söz dinleyen ve uyumlu bir millete, siyah ya da beyaz her türlü koyun iyiye yorulur fakat pis koyunlar içlerinde haset taşıyan kişilere yorulur. Koç namuslu ve aziz bir kişiye, koç yünü ve kuyruğu itibarlı bir kişinin kızı ile evlenmeye yahut malına işaret eder.

Rüyada görülen küçük kuzu anne babasına karşı son derece saygılı itaatkâr bir çocuğa yorulur. Rüyada görülen koyun kadına işarettir ve eğer koyuna ulaşmış ise evlenecek, koyun kişinin önünde kalmış ise âşık olacağı kişiden vazgeçeceğine işarettir. Sıhhatli koyunlar görmek işlerinde başarı ve iyi kazanca, sağlık ve sıhhatsiz koyunlar ise işlerin bozulmasına delalet eder.

Rüyada görülen koyun bolluk içinde ve huzurlu geçecek bir yaşama rivayet eder.

Rüyada koyun görmek ne anlama gelir
Rüyada koyun görmek ne anlama gelir

Rüyada Koyun Görmek

Rüyada koyun görmek, bolluk ve bereket, içinde yaşamaktan ve her şeyi dilediğin gibi yapmaktan bıkkınlığın göstergesidir.

Rüyada koyun görmek, beslenmeye, berekete, bolluğa, ganimete, mal varlığına, eşe, çocuklara, tarıma, meyve ağaçlarına ve namusa işaret eder.

Aynı zamanda kadınlar için bir evlilik işaretidir. Zenginlik ve bolluğu ifade eder. Kirmani diyor ki; “Rüyada koyun görmek, aristokrat bir aileye mensup zengin ve cömert bir adama işaret eder. Sağlıklı koyunlar mutluluğun bir işaretidir.”

Koyunların sağlıklı olmadığında, iş hayatında atacağınız bir yanlış adımla mutlu olmayacağınıza işaret edilir.

Rüyada Koyun Sağmak

Rüyada koyunları sağmak veya etlerini yediğini görmek, iyilik, beslenme ve bereket olarak bilinir. Rüyada koyun sağmak, helal gıda pek çok mal, fayda ve nimet demektir.

Aynı zamanda iyi bir ilişkinin, siyasetin ve beslenmenin bir işaretidir. Rüyada koyun sağmak, hayırlara vesile olacaktır. Hükümdardan gelecek olan mal ve bereketlerin alametidir.

Koyun Eti Görmek

Rüyada koyunun eti görmek, helâl olan mala delâlet eder, aynı zamanda eskilerin gözünde onur ve haysiyet olarak görünür.

Rüyada et yediğini görmek büyük bir eğlencenin işaretidir. Kuzu yemek uğurlu, besleyici ve kutsanmış olarak kabul edilir.

Bazen bir rüyada iyi beslenmiş, temiz ve sağlıklı bir koyun görmek çok önemli bir başarı ve kısmet alametidir.

Rüyada Koyun Satın Almak

Rüyada koyun görmek ve o koyunu satın almak, zenginlik ve bolluk demektir. Rüyayı gören, arzusunu yerine getirir ve büyük ganimetler sahibi olur. Koyun satın almak ucuzluğun bir işaretidir. Kim rüyasında koyun görürse mal sahibi olur.

Rüyada Koyun Bulmak

Rüyada koyun yakaladığını ve sahiplendiğini gören kişi büyük ganimete işaret eder. Rüyasında koyunu bulan malına kavuşur.

Koyun bulup sahiplendiğini görmek şöyle anlatılır, Velayet, Başkan, Mülkiyet, Hüküm, Şans olarak bilinir.

Rüyada Koyun Otlatmak

Rüyada koyun otlatmak, yönetici ve yüksek pozisyonlarda olmaya delalettir. Rüyada kendinizi bir çoban olarak görmeniz, iyi haberin bir işaretidir.

Koyunları bağlamak, tutmak, binmek, satın almak, kuzuları görmek, maksadını yerine getirmek ve bir eve girmek bu yılın bereketli geçeceğine işarettir. Rüyada koyuna sarıldığınızı görmek, iyi insanlara karşı bir eğiliminiz olduğuna delalettir.

Rüyada Koyun Sürüsü Görmek

Rüyada koyun görmek rüyada koyun sürüsü görmek neşe ve mutluluk arayışına işarettir. Koyun görmek ucuzluk ve bereket getirir. Koyun sürüsü aynı zamanda itaatkâr insanlar anlamına gelir.

Rüyada Koyunlarla Konuşmak

Rüyada koyunun kendi kendine konuştuğunu görmek, zengin bir kadınla sefere çıkmak ve bu yolculuğu kazanmak, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada koyun görmek, ne yazık ki mala el konulacağına işarettir. Caferi Sadık (ra) diyor ki: Koyunun beyaz rengi kısmeti veya zengin kadını, siyah rengi ise hizmetçiyi ifade eder.

Rüyada koyun kestiğini ve onu yediğini görmek, eşinize servet geleceğine delalettir. Rüyada koç gören kadının hamile kalmayacağına işarettir.

Ya da bir kadına âşık olacağına ancak hedeflerine ulaşamayacağına ve vazgeçeceğine delalet eder.

Rüyada Kirli Koyun Görmek

Rüyada kirli koyun görmek, haşere ve taşıyıcısıdır. Koyunun siyah ve beyaz rengi de iyidir. Koyun kuyruğu kadın ve malıdır. Bolluk ve bereket anlamındadır.

Rüyada koyun görmek, anne ve babasına saygı göstermeyen bir çocuk olarak da söylenebilir. Hamile bir koyun görmek, bir erkek çocuk dünyaya getireceğine delalettir.

Ya da bir kadına âşık olacağını ancak amacına ulaşamadığını ve pes edeceğini gösterir. Rüyada koyun sağmak, rüyayı gören kişinin o yıl hayırlı işler yapacağına işarettir.

Rüyada bir koyunu öldüren bir kadın görmek, iftiraya uğrayacağınızı gösterir.

98600