Rüyada Ekmek Görmek ne anlama gelir

EKMEK


Taze, yumuşak sıcak ekmek, zahmetsizce kazanılan helal mala, bol rızka, katkısız ekmek yemek yalnız yaşamaya, aşırı sıcak ekmek üzüntüye, esmer veya mısır ekmeyi sıkıntıya sonrasında ferahlığa işaret eder. Pide veya yufka bol rızka, kısa ömre, arpa ekmeği az ile kanaat etmeye işaret eder. Mercimek veya bakla unundan yapılmış ekmek sıkıntı çekmeye, birine ekmek vermek, bolluğa, birçok ekmeği olduğunu görmek uzun ömür ile tabir olunur. Yarım ekmek bulup bunu yiyememek, ecelin yaklaşması anlamına gelir. Rüyasında ekmek gören kişi çok yakın zamanda muradına erer.

Fırından yeni çıkan bir ekmeği koklamak, maddi sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Buğday ekmeği görmek belirsiz ve yolunda gitmeyen işlerinizin yolunda gideceğine işaret eder. Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağına fakat sağlığınızın iyiye gideceğine işaret eder. Çavdar ekmeği sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Yufka ekmeği mutluluk ile tabir olunur.

Birçok ekmeği olduğu halde bunları yemediğini gören kişi akrabasından zarar görür. Eğer o ekmeklerden yer ise çok büyük bir mirasa konar. Rüyada ince ekmek yemek kısa ömür ile tabir olunur. Rüyada birine ekmek vermek o yıl yaşadığı yerde ucuzluk ve bolluk olacağına işaret eder.

Dolaşıp ekmek aradığını gören kişinin yaşadığı yerde o yıl kıtlık olur. Bazı tabircilere göre yufka anne ile tabir olunur. Temiz ve pak undan yapılan ekmek, güzel hoş bir geçime işaret eder. Bir ölüden ekmek aldığını gören kişi tüm ümitlerini kaybeder. Ekmeğin yüksek bir yerde olduğunun görülmesi ekmeğin pahalı olacağına işaret eder. Ekmeğin üzerine dışkı yapmak zina yapmaya işaret eder. Ekmeğin kanatlanıp uçması kıtlık çekmeye işaret eder. Yufkadan ekmek görmek yolculuğa, zor olan işlerin kolaylaşmasına işaret eder.

Rüyada ekmek görmek ne anlama gelir
Rüyada ekmek görmek ne anlama gelir

Rüyada Ekmek Görmek 

Rüyada ekmek görmek her zaman olumlu bir şekilde yorumlanır. Ekmek nimetlerin bol olması, zenginlik ve sıkıntıların sona ermesi anlamına gelir. Olumlu anlamları sadece bunlar da değildir. Ayrıca bekar birisi görmüşse rüyayı güzel bir zevcesi olacak demektir.

Gelecek gümlerin daha güzel ve huzurlu geçeceği anlamına da gelir. Dahası rızkın ve malların daha da artması ve bollaşması demektir. Her kim rüyasında ekmek görmüşse o an yaşadığı sıkıntıların birçoğundan kurtulup feraha erebilir.

Çok Zahmet Çekmeden Mala Kavuşma 

Rüyada ekmek görmek bir yandan da çok eziyet çekmeden ve çok fazla çalışmadan kavuşulacak mallara ve rızka işarettir. Eğer görülen ekmek fırında ya da tandırda pişerken görülmüşse aile içinde geçimin güzel olacağı anlamına gelir.

Ateş veya sac üzerinde pişen ekmek görmek de güzel anlamlar içerir. Bu şekilde çok sayıda güzel pişen ekmekler gören kimse yakın bir zamanda yönetici olabilir. Hak ettiği mallara kavuşabilir. Ekmek hem bereket ve hayır hem de ilim anlamına gelir. Bu yüzden rüyada ekmek gören kişi güzel şeylerle karşılaşacak ve daha iyi bir hayata kavuşacak demektir. Güzel bir eşi olacağı anlamı da vardır.

Rüyada Ekmek Dağıtmak

Rüyada ekmek görmek, eğer fakir ve muhtaçlara ekmek dağıtmak şeklinde görüldüyse kişi bazı şeylerin ilminden yani bilgisinden eksik demektir. bu ihtiyaç rüyasında daha görünür kılınmıştır ve karşılanmalıdır. Zengin ve kendisinden yüksek kişilere ekmek dağıtan kimse ise, söyledikleri ve anlattıkları önemli olan bir vaiz demektir. Yani bu rüyayı gören kişi bilgili ve görgülüdür. 

Rüyada Ekmek Sepeti Görmek

Rüyada bazen birden fazla ekmek görülebilir. Mesela tandırda pişen birden fazla ekmek ya da bir sepetin içerisinde çok sayıda ekmek görmek de çok güzel anlamlara gelir. Kaç tane ekmek görüldüyse o kadar helal mala kavuşulacak demektir. Güzel pişmiş ve çok sayıda görülen ekmek rüyaları hep hayırlı mal ve rızka yorulur. 

Ekmeklerin Kızarmış ya da Pişmemiş Olması

Rüyasında ekmek gören kişi eğer pişmemiş ekmek gördüyse çok hayra yorulmaz. Pişmemiş ekmekler sıtma ya da ağır hastalıklarla açıklanır. Ama temiz ve pak ekmekler gören kişi hayırlı bir rızka kavuşacaktır. Üzeri kızarmış ve çok güzel ekmekler gören kişi de ilim ve İslamiyet açısından yeterli ve bilge bir kişidir. Eğer pişmiş ekmek gören kişi yönetici ise bu rüya onun adil olduğunu gösterir.  

Rüyada Ekmek Yemek

Rüyada ekmek görmek iyi anlamda yorulduğu gibi rüyada ekmek yemek de iyi yorumlanır. Kişi rüyasında çavdar ekmeği yiyorsa sağlıklı kalacak ve şansı açılacaktır. İnce bir ekmek ya da yufka ekmeği yiyorsa bol rızka kavuşacak anlamına gelir. Ekmeği dürüm şeklinde yediğini gören kişi de bol rızka kavuşacak demektir. 

Rüyada Ekmek Pişirmek

Rüyada ekmek pişirdiğini gören kişi de eğer uzun süredir hastaysa iyileşecektir. Borcu ve ihtiyaçları varsa kısa sürede bu sorunlarını çözecektir. Rüyada ekmeği tandırda pişirdiğini gören kişi mesleğinde kısa sürede yükselecek ve daha başarılı olacak demektir. Ekmeği çok hızlı pişiren kişiye ise bir devlet kapısı açılır. Yani resmi ve güzel bir iş şansı olabilir.

Rüyada pişirilen ekmek ne kadar güzel ve çoksa o denli bolluk ve bereket olacak demektir. Rüyada yolda ya da herhangi bir yerde ekmeği bulduğunu gören kişi de rızkları artacak şeklinde yorulur. Rüyada daha önceden ölen birisinden ekmek almak ise kişinin hiç beklemediği bir yerden bir mala kavuşacağı anlamına gelir. 

30474