Rüyada çakmak görmek ne anlama gelir

Çakmak


Rüyada yanan bir çakmak gören insanın istediği bir şey gerçekleşir. Çakmağı uğraştığı halde yakamadığını gören insan bir hayal kırıklığı yaşar. Rüyada yeni bir çakmağı olduğunu gören insan, sevinçli bir haber veya bir hediye alacaktır. Birinin sigarasını çakmakla yaktığını görmek, o insana çok kızdığınıza, birinin sizin sigaranızı yaktığını görmek tam tersine yorumlanır. Bir arkadaşınızın size çakmak hediye ettiğini görmek hakkınızda kötü düşüncelere sahip olunduğuna işarettir. Yeni bir çakmak bulduğunu gören insan, iş yerinde istemediği bir şey yaşayacaktır. Rüyada ateş çaktığını gören insan, gerçeği bulana kadar bir işi kontrol edecektir. Rüyasında ateş tutuşturduğu, üflemesiyle bu ateşin parladığını veya çakmak taşı çaktığını gören kadının bir oğlu olur. Taşları birbirine çarparak ateş çıkardığını gören insan, çevresinde katı yürekli iki insanın şiddetli bir kavgaya tutuştuğunu ve insanların onları izlediğini görür veya duyar. Başka bir rivayete göre ise rüyada çakmak taşı çaktığını gören insan bekâr ise bir kısmet bulur, ateş çıkıyor ise ve kadın ise hamile kalır. Bazen ise çakmak taşı çakmak, iki ortak, karı koca veya iki düşman arasında yaşanacak kötü bir olaya delalet eder. Çakmaktan çıkan ateş bir elbiseyi veya vücudu yakıyor ise, rüyayı gören insanın evinde mal, vücut veya ırzda bir zarar meydana gelir.

Rüyada çakmak görmek ne anlama gelir
Rüyada çakmak görmek ne anlama gelir

Rüyada Çakmak Görmek

Rüyada çakmak görmek, evli ya da bekar için farklı yorumlanabilir. Rüyada çakmak gören kişi evli ise hamile kalmasına, bekar ise evlenmesine delalet eder. Bu rüya sahibinin cinsiyetine göre de değişiklik göstermektedir. Rüyada kadının çakmak çakması, erkek çocuğu dünyaya getireceğine işaret olabilir. Çakmaktan ortama zarar verici bir ateş yayılıyorsa, küçük tartışmaların yaşanabileceğiyle yorumlanabilir.

Rüyada Boş Çakmak Görmek Anlamı

Rüyada boş çakmak görmek, rüyada çakmak görmek gibi evliliğe delalet olan rüyalardandır. Haneden birinin evlenip gideceğine, rahat ve huzurlu bir hayatı olacağına işaret edilir. Sağlıklı bir hayat ve rüya sahibinin kendini seven insanlara bir sürpriz yapacağı anlamına gelir. Sorunlu bir sürecin kapanıp, güçlü olunacağıyla ifade olunur.

Rüyada Görülen Çakmağın Dolu Olmasının Tabiri

Rüyada görülen çakmağın dolu olması, rüyayı gören kişi için hayırlı günler demektir. Verilen vaatlerin yerine getirilerek, planların sorun olmadan işleyeceğiyle açıklanır.

Rüyada Yanan Çakmak Görmek Ne Demek?

Rüyada yanan bir çakmak gören kimse için rüyası istediği şeylerin gerçekleşeceğine haberci olabilir. Çakmağı yakmaya uğraşılıp, yanmadığı görülüyorsa, hayal kırıklığının yaşanabileceğine dair inanış vardır.

Rüyada Eski Çakmak Görmek

 Rüyada eski çakmak görmek mal-mülk sahibi olunacağına alamet olabilmektedir. Rüya sahibinin hiçbir zaman yokluk yüzü görmeyeceğine gelecek güzel günlerin her zaman onunla olacağı gösterilebilir.

Rüyada Büyük Çakmak Görmenin Tabiri

Rüyada çakmak görmek, çakmağın boyutuna göre de değişiklik göstermektedir. Rüyada büyük çakmak görmek, rüya sahibinin güvenilir ve başarılı, ünlü ve bol kazanç sahibi bir insan olacağıyla tabir edilir. Bu rüyayı gören kişiye çok güzel teklifler alacağı haber verilebilmektedir.

Rüyada Cepte Çakmak Görmenin Anlamı

Rüyada cepte çakmak gören kişi içinse, yine hayırlara vesile olacak şekilde ifade edilir. Rüya sahibinin attığı adımların iyi kazançlar getireceğini simgeler. İşlerinin ve kısmetlerinin açılacağını gösterir. Girilecek iş alanlarından yüksek kazançlar elde edeceği söylenir. Manen de huzurlu bir hayat yaşayıp, etrafına da faydalı işler yapacağına yönelik yorum yapılır.

Rüyada Bozuk Çakmak Görmek

Rüyada bozuk çakmak görmek, güzel sayılan rüyalardan biridir. Büyük bir çalışmaya girilerek çok güzel hayırlı sonuçlar, maddi kazançlar elde edileceğine dair, alimlerin yorumu vardır. Sıkıntı ve sorunların bitip, büyük başarıların rüya sahibinin hayatında var olacağına inanılır. Kariyer anlamında büyük yol alınıp, ilerleneceği rivayet edilir.

Rüyada Çakmakla Sigara Yaktığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir çakmakla birinin sigarasını yaktığını gören kişi, karşısındaki insana çok kızmasına delalet ettiği belirtilir. Birinin rüya sahibinin sigarasını yakması da, iş konusunda istenmeyen durumla karşılaşacağına vurgu yapar.

Rüyada Çakmak Hediye Edilmesinin Tabiri

Rüyada çakmak hediye edildiğini görmek, rüya sahibinin etrafında kötü niyetli insanların olduğuna ve hakkında iyi şeyler düşünülmediğine yorulur. Bu rüyayı gören kişi için genelde iyi olmadığı durumlar söz konusu olabilir.

Rüyada çakmak görmek hayırlı yorumlanabilirken bir taraftan da zararlı konuları da simgeleyebildiği için, rüyanın içeriği ve yorumlayıcısına göre değişiklik gösterir. Farklı alimler tarafından olumsuz şekilde yorumlanan bu rüya, hiddetle de tabir edilir.

Rüyada Birden Fazla Çakmak Görmek Anlamı

Rüyasında çakmak görmek ne kadar olumluya delaletse, çok çakmak gören kişi için aynı şekilde bu rüya hayırlara yorulur. Rüya sahibinin kısa sürede dertlerinin biteceğine, gönlündeki dileklerinin gerçek olacağına, maddi olanaklarının iyi bir noktaya geleceğine alamet olur.

66848