Reyhan İsminin Anlamı

Reyhan  İsmi

Reyhan İsminin Anlamı Kız çocukları  için isim araştırması gerçekleştirilirken günümüz yaşantısında  oldukça popüler olan isimlerin tercih edildiği görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra geleneksel anlamları bulunan isimleri tercih etmek isteyen ve orijinal bir isim seçme çabası içerisinde olan anne baba adayları da vardır.  Anne ve baba adaylarının hem gündemde olan hem de eskiyi çağrıştıran isimleri tercih ettiği yadsınamaz bir gerçektir. Bu şekilde isim seçimi yapmak isteyenlerin karşısına çıkan isimlerden biri de Reyhan olmaktadır.

Kız çocuklarına koyulmak üzere tercih edilen Reyhan ismi, internette oldukça fazla aratılan isimler arasında yer almaktadır. Bu ismin anlamları incelendiğinde Reyhan isminin birbirinden farklı pek çok anlamının olduğu görülmektedir. Bu anlamlardan ilki fesleğen, ikincisi sadık kimse, üçüncüsü  güzel kokulu bir süs bitkisi, dördüncüsü rahmet, beşincisi geçimlik, altıncısı rızık, yedincisi sadakat olarak bilinmektedir. Kısa bir özetle Reyhan isminin anlamları bu şekilde açıklanabilmektedir.

Çocuğu için isim seçiminde bulunmak isteyen anne baba adaylarının  araştırdığı bir diğer konu da Reyhan ismi Kur’an’da geçiyor mu? sorusunun cevabı olmaktadır. Bu ismin kökeni Arapçaya dayanmakta ve Kur’an-ı Kerim’in içerisinde Reyhan ismi geçmektedir. Reyhan ismi caiz midir?  sorusunun cevabının araştırdığı da görülmektedir. Kur’an-ı Kerim’in içerisinde, Vakıa suresinde bulunan Reyhan ismi son derece caiz, anlamı güzel ve hoş söylenişli bir isim olarak bilinmektedir.

Türkiye içerisinde Reyhan ismini kullanan 65156 kişiye rastlanmaktadır. Bu ismi kullananların sayısının son bir yıl içerisinde 941  kişi kadar artış gösterdiği görülmektedir. İsmin özellikle son yıllarda popüler bir isim haline  geldiği ve bu nedenle kız çocuklarına koyulmak üzere sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir. Reyhan ismi en sık kullanılan isimler sıralamasında 254. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda İstanbul içerisinde de 14793 kişinin bu isme sahip olduğu görülmektedir.

Reyhan ismi ile  ilgili merak edilen bir diğer konu ise kişilik özellikleri olmaktadır. Her ismin kişilik özelliklerine bir etkisi bulunduğu bilinmektedir. Bu bağlamda Reyhan isminin kişilik özellikleri de incelenmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin planlı, mükemmeliyetçi, kuralcı, yalnızlığı seven, tutumlu, mantıklı, gelenekçi, pratik, yetenekli, sözüne güvenilir, kararlı kişiler olduğu görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin karakterine genellikle olumlu anlamların etki ettiği  ve olumsuz özelliklerinin bulunmadığı anlaşılmaktadır.

Reyhan isminin günümüzde bu kadar yaygınlaşmasının nedenleri arasında  Reyhan ismine sahip ünlüler de büyük etkiye sahip olmaktadır. Özellikle son dönemlerde çıkış yapmış olan ünlü şarkıcı Reyhan Karaca bu ismin yaygınlaşmasında büyük bir etkiye sahiptir. Müzik sektöründe duyuran ve başarılı projeleri ile de sıklıkla isminden söz ettiren bu kişi sayesinde kız çocuklarına Reyhan ismi oldukça sık verilmiştir. Son derece popüler ve orijinal bir isim olması sebebiyle günümüzde pek çok kişide Reyhan ismini görmek mümkündür. Ancak her isim seçiminde olduğu gibi çocuklara Reyhan ismi verilmeden önce de olumlu ve olumsuz özellikler değerlendirilmelidir.  

Reyhan ismi ile ilgili araştırma yapılırken dikkat çeken bir diğer konu ise Reyhan isminin harf analizi olmaktadır. Reyhan ismi içerisinde yer alan R harfi uysallığı, E harfleri atılganlığı ve enerjikliği, Y harfi tereddüdü, H harfi sakinliği, A harfi uysallığı, N harfi ise durağanlığı çağrıştırmaktadır. Reyhan ismi içerisinde yer alan harflerin tamamının anlamlarının olumlu olması bu ismin genel anlamda olumlu olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple kız çocuklarına koymak üzere Reyhan isminin rahatlıkla tercih edilmesi mümkün olmaktadır. Kısa bir özetle Reyhan ismi çocuklara verilebilecek  anlamı güzel isimler arasında yer almaktadır.

reyhan-isminin-anlami-46525
Reyhan İsminin Anlamı

Reyhan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sadık Kimse.
  • 2 – Fesleğen, Güzel Kokulu Bir Süs Bitkisi.
  • 3 – Rızık, Geçimlik, Rahmet Anlamına Da Gelir.
  • 4 – Kuran;’da geçmektedir (Vakia 89)

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Reyhan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Reyhan ismini kullanan 65.156 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Reyhan ismini kullanan 14.793 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Reyhan ismini kullanan 4.628 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Reyhan ismini kullanan 3.420 kişi bulunmaktadır.

Reyhan isminin Türkiye sıralaması

Reyhan en çok kullanılan 254. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 131. isimdir.

Reyhan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 941 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Reyhan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Reyhan isminin Harf Analizi

Kişiye Reyhan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Reyhan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Reyhan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Reyhan isminin anlamını gözden geçirin!

Reyhan İsminin Numerolojisi

Reyhan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
E: altı
Y: yirmi sekiz
H: on
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 83

İşte bazı ünlülerin adı Reyhan olanlar:

  1. Reyhan Karaca – Türk şarkıcı.
  2. Reyhan Şahin (Elçin Sangu) – Türk oyuncu.
  3. Reyhanlı Reyhan – Türk şarkıcı ve söz yazarı.
  4. Reyhan Çalışkan – Türk milli judocu.
  5. Reyhan Yılmaz – Türk gazeteci ve sunucu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap