Peynirli Sandviç Yapmanın Yolları

Sandviçler günlük hayatımızda sürekli olarak tükettiğimiz önemli aperatif yiyeceklerden sadece bir tanesidir. İnsanların yaygın olarak sandviç yapması ve tüket..

Sandviçler günlük hayatımızda sürekli olarak tükettiğimiz önemli aperatif yiyeceklerden sadece bir tanesidir. İnsanların yaygın olarak sandviç yapması ve tüketmesinin en önemli etkenlerinden birisi oldukça pratik bir şekilde hazırlanıyor olmasıdır. Aynı zamanda sandviçler son derece besleyici ve lezzetli besinlerdendir. Beslenmek için çok kısıtlı zamanı olanların ya da kilo vermek için çeşitli diyet programlarını uygulayanların tercih edebileceği en önemli besinlerden birisi sandviçlerdir.

Peynirli ve Kuru Domatesli Sandviç

Oldukça lezzetli sandviç çeşitlerinden birisi olan peynirli ve kuru domatesli sandviç, özellikle ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilir. Sandviç için en uygun ekmek ise tam buğday ekmeğidir. İki dilim tam buğday ekmeğinin arasına kurutulmuş domates, taze yeşillikler ve bir kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir koyarak kısa sürede sandviçi yapabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz.

Mozeralla Peyniri Kullanılarak Yapılan Sandviç

Aynı şekilde yine ara öğünlerin vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan mozeralla peynirli sandviç de yapımı oldukça kolay olan lezzetli sandviçlerden arasındadır. Sandviç yapımında isteğe göre hem kepekli ekmek, hem de tam buğday ekmeği tercih edilebilir. 100 gram mozeralla peyniri, biraz yeşillik, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç tane cherry domates kullanarak bu mükemmel sandviçi yapabilirsiniz.

Kaşarlı ve Rokalı Sandviç

Sandviçler bilindiği gibi hem yaz, hem de kış aylarında zevkle tüketilen besinlerdendir. Ancak özellikle yaz aylarında çeşitli yeşillikler ve domates ile yapılan sandviçlerin lezzeti başka bir güzel olur. Özellikle evde sandviç yapmak ve yemek ihtiyacını bu şekilde aperatif bir tarifle karşılamak isteyen kişiler yoğun olarak kaşarlı ve rokalı sandviçi tercih ederler. İstediğiniz boyutta sandviç ekmeğinin arasına ince bir şekilde dilimlediğiniz domatesleri, roka, biber ve maydanoz gibi yeşillikleri koyarak sandviçinizi hazırlayabilirsiniz. Elbette ekmeğinizin arasına yine ince bir şekilde dilimlenmiş kaşar peynirini de koymayı unutmayın.

Soğuk Peynirli Sandviç

Peynirli soğuk sandviç için light ekmek kullanılabileceği gibi, normal ekmek dilimleri de kullanılabilir. Ekmek dilimlerinin üzerinde biraz beyaz peynir ve yeşillik koyarak güzel bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Aynı tarifi daha farklı bir şekle getirmek ve daha farklı bir lezzet elde etmek için hellim peyniri de kullanılabilir. 55899