Pera İsminin Anlamı

Pera İsminin Anlamı

Pera İsminin Anlamı Son zamanlarda oldukça fazla konuşulan, sosyal medyada isminden söz ettiren Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin yayınlanması üzerine çocuğuna Pera ismini koymayı düşünenlerin sayısı artış göstermiştir. Her geçen gün Pera ismi daha fazla kişi tarafından araştırılmaya başlanırken  pek çok ebeveynin ‘Pera isminin anlamı nedir?’ sorusunu merak ettiği görülüyor.

Çok sevilen, kız çocuklarda ve erkek çocuklarda kullanılan Pera ismi birden fazla anlama sahip olan isimlerdendir. Bu ismin  anlamlarını en genel ifade ile üç farklı şekilde sıralamak mümkündür. Bu anlamlaran ilki tansu, ikincisi karşı yaka, üçüncüsü ise İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan ve İstiklal Caddesi yakınındaki semtin ismidir.

Yunanca kökenli olan Pera ismi, genellikle kız çocuklarda kullanılsa da son zamanlarda erkek çocuklarda da oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Kuran’da geçmeyen isimler arasında yer alsa da bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakında bulunmamaktadır.

2022 yılının verilerine bakıldığında Türkiye’de bu yıl 427 bebeğe Pera isminin verildiği görülür. Bu bebeklerin 229 tanesi İstanbul’da, 26 tanesi Ankara’da, 33 tanesi ise İzmir’de bulunmaktadır.  Oldukça fazla kişi tarafından tercih edilen Pera ismi, Türkiye’de en çok kullanılan 3954. isimken, kız çocukları arasında ise en çok kullanılan 1737. isimdir.

Bu ismin genel bir analizi gerçekleştirildiğinde Pera ismine sahip olan bebeklerin en çok yeşil rengi sevdiği görülür.  Bunun yanı sıra Pera ismine sahip olan kişilerin kader sayısı da 7 olarak bilinir. 

Pera isminin verildiği insanların olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de bulunur. Bu ismin verildiği insanlarda olumlu ve olumsuz özellikler benzerlik gösterdiği için genel bir değerlendirme yapmak mümkündür. Pera ismine sahip olan kişilerin çevresinde az ama öz kişiler bulunur. Çevreleri kalabalık değildir ancak insanlara bağlanmak konusunda sorun yaşamazlar. Bu da demek oluyor ki sevdikleri insanları çok severler ve içten içe oldukça sıkı bir şekilde bağlanırlar. Heyecanlı bir olay yaşadıklarında gözleri kamaşır. Çok heyecanlı bir yapıya sahiptirler. Ancak bazen istemeden de olsa fevri bir şekilde çevrelerindeki insanları kırabilirler.

Pera ismine sahip olan kişilerin olumsuz yönleri arasında genellikle detaylarda boğulmaları, kuşkucu bir yapıya sahip olmaları, kolay kolay mutlu ve memnun olmamaları gelir.   Aşırı derecede detaylarda boğuluyor olmaları sebebiyle Pera ismine sahip kişilerin çevresindeki insanlar zaman zaman çevresindeki kişileri zorlayabilirler.

Pera isminin harf analizine bakıldığında da Pera isminin harflerinin pek çok şeyi ifade ettiği görülür. Genel bir değerlendirmeyle; P harfi kendinden emin olmaya,  E harfi sıkıntılarla mücadele etme gücünün bulunduğunda, R harfi tereddüte, A harfi ise enerjiye işaret eder.

Genel bir değerlendirme sonucunda  Pera isminin kişilik analizi ise bu isme sahip olan kişilerin ailesine çok önem verdiğini gösterir. Genellikle hoşgörülü olan bu kişiler, ilişkilerine karşı da son derece dikkatlidir. Çevresindeki kişileri üzmemek için kendilerini çok zorlarlar ve hoşgörülü davranmaya çalışırlar. Oldukça sabırlı gibi görünseler de genellikle tez canlılardır. Pera ismine sahip olan kişilere bir şeyi yapamazsın denildiğinde hırslanırlar. İstedikleri her şeyi elde ederler.

pera-isminin-anlami-68606
Pera İsminin Anlamı

Pera isminin numerolojisi de ismin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için önemlidir.   Numerolojisine göre P harfi yirmi,  E harfi altı, R harfi yirmi bir, A harfi ise biri temsil eder. Pera isminin numerolojisi 48’dir.

Pera ismine benzeyen ve Pera ismine uyumlu olan isimler arasında Pervin, Perize, Peride, Peri ve Perihan isimleri yer alır. Çocuğuna Pera ismini koyan kişilerin bir çocuğu daha olması durumunda uyumlu olan bu isimleri tercih etmesi olasıdır.

Pera isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Tansu
  • 2 – Karşı yaka, öte.
  • 3 – İstanbul, Beyoğlu ilçesinde, Tünel-Taksim arasında uzanan İstiklal Caddesi ve ona açılan sokakların belirlediği alanı kapsayan semt.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Pera ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pera ismini kullanan 427 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pera ismini kullanan 229 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pera ismini kullanan 26 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Pera ismini kullanan 33 kişi bulunmaktadır.

Pera isminin Türkiye sıralaması

Pera en çok kullanılan 3954. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1737. isimdir.

Pera ismini kullananların sayısı, son bir yılda 124 kişi artmıştır.

Pera isminin Harf Analizi

Kişiye Pera ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Pera İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pera ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pera isminin anlamını gözden geçirin!

Pera İsminin Numerolojisi

Pera isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 48

11823