Penisiniz Size Sorunlar Hakkından Önceden Bilgi Veriyor

Penisiniz Size Sorunlar Hakkından Önceden Bilgi Veriyor. Cinsel organınızla yaşadığınız sorunlar, başka yerdeki sağlık problemlerinin habercisi olabileceğini biliyor musunuz? Dikkat edin, penisiniz size bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir.

Bu Eğlenceli Parti Oyununu Deneyin

Küçük bir çalışma yaparak; arkadaşlarınıza kağıt ve kalem verip, bir dakika içinde penis anlamına gelen bildikleri bütün argo kelimeleri yazmalarını söyleyin. Süre bittiğinde zaten herkesin bildiği şeyleri duyacağınıza eminiz. John Hopkins Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Kevin Billups’ın kullandığı tabir ise şöyle: “Penisiniz, genel sağlığınızı gösteren önemli bir barometredir.” Aynen öyle! Penis sağlığı, hastalıkları haber veren bir alarm gibidir de diyebiliriz. Onun sesine kulak verin yoksa çok pişman olacağınız durumlar yaşayabilirsiniz. İşte dikkatli olmanız gereken işaretler;

Kabul Etmek İstemeseniz De Penisinizde Yumuşama Sorununuz Var

1. Kabul Etmek İstemeseniz De Penisinizde Yumuşama Sorununuz Var

Yatakta ayda iki kereden fazla sertleşme sorunu yaşıyorsanız, sorunun kalbinizde olabileceği ihtimali doğuyor. Avusturya’da yapılan bir araştırma, orta ya da yüksek düzeyde sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde 10 yıl içinde kalp sorunu yaşama riskinin yüzde 65 daha fazla olduğunu açıkladı. Weill Cornell Tıp Fakültesi’nden Ürolog Dr. Darius Paduch, “Penisteki kan damarları çok daha incedir ve bu damarlardaki daralma, kalp ya da beyin damarlarından çok daha önce başlar” şeklinde ifade ediyor. Paduch, bu ihtimale karşı doktorunuzdan sizi kardiyoloğa sevk etmesini istemenizi tavsiye ediyor.

İdrarınızın Rengi Sarıdan Kırmızıya Döndü

2. İdrarınızın Rengi Sarıdan Kırmızıya Döndü

Tuvalette gördüğünüz kan da bir ikaz niteliğindedir. Dr. Billups, “İdrardaki kan prostat, idrar torbası ya da böbreklerde yaşanan bir sorunun habercisi olabilir. Kanın nereden kaynaklandığını bulmanız gerekir” derken öte yandan, Cleveland Klinik’te bulunan Glickman Üroloji ve Böbrek Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Eric Klein, cinsel birleşme sırasında boşalan spermde kan olmasının hayati bir tehlike anlamına gelmediğini savunuyor. Yine de bu konuda doktorunuza danışmanız, en mantıklısı olacaktır. Aksi halde nedeni prostat iltihabı olabileceği yönünde tanılar bulunuyor. Bu rahatsızlık, genellikle kalın bağırsakta enfeksiyona neden olan koli basili bakterisinden kaynaklanan bir sorundur. Şayet şikayetiniz buysa antibiyotik tedavisi ile çözüm bulmak mümkündür.

3. Libidonuz Bir Süredir Yerlerde Sürünüyor

Yatağa girer girmez ateşiniz sönüyorsa hemen partnerinizi suçlamamalı, sebebini kendi sağlığınızda da aramalısınız. Nefes yolunun tıkandığı bir tür uyku bozukluğu olan obstrüktif uyku apnesi (OSA), cinsel isteğinizi baltalıyor olabileceği bir durum söz konusu olabilir. Alman araştırmacılar, geceleri kanındaki oksijen seviyesi düşük olan erkeklerde cinsel isteğin, nefes almakta sorun yaşamayan erkeklere göre yüzde 11 daha az olduğunu kanıtlamış durumda. Uyku apnesi testosteron seviyesini düşürebiliyor, bu da ereksiyon durumunu etkileyen nedenler arasında bulunuyor. Şayet yüksek sesle horlama sorununuz varsa, nefessiz kalarak uyanıyorsanız veya gün içinde kendinizi aşırı yorgun hissediyorsanız doktorunuzdan apne testi yapmasını isteyerek, soruna müdahele edebilirsiniz.

4. Penis Ucu Kızarmış ve Şişmiş Olabilir mi?

4. Penis Ucu Kızarmış ve Şişmiş Olabilir mi?

Kastettiğiniz “o” tarz bir şişkinlik değil tabiki. İltihaplı bir kırmızılık ve penis ucunda hissedilen acıdan söz ediyoruz. Dr. Paduch bu hastalığın adının balanit olduğunu söylüyor ve genellikle hijyen eksikliğine bağlı bakteri, virüs veya mantar gibi nedenlerden kaynaklandığını ileri sürüyor. Doktorun vereceği mantar ilaçları, reçeteli steroid kremler veya antibiyotik tedavisi sorunu kolayca giderebilirsiniz. Ayrıca diyabet testi yaptırmayı da düşünmelisiniz. Bristol-Myers Squibb’ten Üstelik araştırmacılar, diyabet hastalığı olanlarda balanit riskinin, olmayanlara göre üç kat fazla olduğunu savunuyorlar.

5. Penisinizde Hassasiyet Sorunu Yaşamaya Başladınız

5. Penisinizde Hassasiyet Sorunu Yaşamaya Başladınız

Penis başındaki uyuşma, kötü beslenmenin sonucunda meydana gelebilir. Düzenli olarak her gün mutlaka en az 2,4 mikrogram B12 vitamini almaya çalışmalı; bol bol deniz ürünü, süt ve et tüketmeye dikkat etmelisiniz. Lifli yeşil sebzelerle börülcede bol miktarda bulunan folik asitten her gün 400 mikrogram tüketin. Dr. Paduch, bu vitaminlerden yeteri kadar tüketilmediğinde peniste bulunan sinir liflerinin beyne mesaj iletmede sıkıntı yaşadığını belirtiyor. Sonraki adımınız ise diyabet ihtimalini elemek için kan şekeri testi yaptırmak olmalıdır. Dr. Paduch, hafif yüksek bir seviyenin bile (sekiz saat açlık sonrası 100 mg/dl üzeri) penis hassasiyetini olumsuz etkileyebileceği kanıtlanmış bir gerçektir.

Normalden Daha Sık İdrar Yapıyorsunuz

6. Normalden Daha Sık İdrar Yapıyorsunuz

Gün içerisinde çok sık tuvalete çıkmanızın sebebi, yüksek ihtimalle benign prostatik hiperplazi (BPH) olduğu yönünde araştırmalar bulunuyor. Bu hastalığın semptomları nadiren 40 yaş altındaki erkeklerde görülse de, 70 yaş üzerindeki erkeklerin hemen hemen yüzde 90’ını etki altına almayı başarıyor. Prostat beziniz genişlediğinde, idrarı vücuttan atmaya yarayan tüp üzerinde bir baskı oluşturması sonucunda sürekli olarak tuvalete yetişmek zorundaymışsınız hissi yaşamanıza neden oluyor. Doktorunuz reçetenize alfa blokerler yazabilir. Bunların, prostat bezinizdeki düz kasları rahatlatarak BPH’ye (ve kimi zaman yüksek tansiyon sorununa) çare olduğunu söyleyememiz de gerekiyor. Şimdi gevşeyin ve bırakın aksın!

7. Daha Az Boşalıyorsunuz Ya Da Orgazm Olamıyorsunuz

Boşalırken tıkanma sorunu mu yaşıyorsunuz? Suçlusu düşük testosteron olduğu yönünde. Dr. Paduch şöyle diyor: “Testosteron sperm üretimine destek olur. Sperm ne kadar çoksa, o kadar şiddetli boşaldığınız bir gerçek.” Bu sorunun bir diğer nedeni de ecza dolabındaki sinsi bir düşman olabilir. İranlı araştırmacılara göre, depresyon nedeniyle SSRI grubu (seçici serotonin geri alım engelleyici) antidepresan ilaçları kullanan erkeklerin üçte biri, orgazm olurken sorun yaşadığının altını çiziyor. Doktorunuzla kullandığınız ilacın dozunu azaltma ya da başka ilaca geçme gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

8. Ereksiyon Halinde Penisinizde Garip Bir Açı Oluşuyor

Penisiniz yönünü mü şaşırıyor? 40 yaş ve üzerindeki erkeklerin yüzde 23’ünde görülen Peyronie hastalığınız oluşabilir. Erekte olan penis, 30 derece açıyla belli bir yöne doğru kıvrılmaktadır. Penisin süngerimsi iç kısmını çevreleyen bağ dokularda kolajen plak oluşumu meydana geldiğinde ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeni genetik olabildiği gibi, çok fazla ya da çok az cinsel aktivite de olabileceğini vurgulayalım. Dr. Paduch, en geç 24 saat içinde bir uzmana başvurmanızı ve kan şekeri testi yaptırmanızı öneriyor. Yüksek glikoz seviyesi, penisteki kök hücreleri etkileyerek plak oluşumuna yol açabildiğinden dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap