Peder İsminin Anlamı

Peder İsminin Anlamı 

Peder İsminin Anlamı Türklerde genellikle baba kelimesini ifade etmek için kullanılmakta olan Peder, aynı zamanda bir erkek ismi olarak da kullanılabilmektedir. Çocukları için isim arayışında olan anne ve babaların Peder ismi ile karşılaştıklarında şaşırdıkları ve Peder ismi ne anlama gelir, sorusunun cevabını aradıkları görülmektedir. 

İncelendiğinde Peder isminin anlamı bir kaya demektir. Aynı zamanda baba kelimesini karşılamakta olan bu kelime, Türklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu kelimenin Türk kültüründe yaygın bir şekilde kullanılmasının sebeplerinden birisi de Peder isminin kökeni incelendiğinde bu ismin Türkçe kaynaklı bir kelime olduğunun anlaşılmasıdır. 

Çocuk için bir isim seçimi yapılırken öncelikle ismin analizlerini ve etkilerini detaylı bir şekilde incelemek gerekir. Bu sebeple çocuklarına Peder ismini koymayı düşünen anne ve babaların Peder isminin karakteristik özellikleri hakkında fikir sahibi olması gerekmektedir. Peder ismine sahip olan kişilerin sıcak, sosyal ve samimi insanlar oldukları görülür. Aynı zamanda bu insanların aile yaşantısına ve bağlarına çok önem verdikleri de bilinmektedir.  Karakteristik olarak pozitif ve sadık olan Peder ismindeki kişiler, güçlü karakterlere sahiplerdir.

Olumlu yönlerin yanı sıra Peder isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Aşırı kontrolcülük, otoriterlik, çekingenlik, hep baskıcılık bu ismin olumsuz yönleri arasında yer alır. Yine de genel bir inceleme sırasında Peder ismine sahip kişilerin olumlu özelliklerinin olumsuz özelliklerinden çok daha fazla olduğu görülmektedir.

Son derece sağduyulu ve entelektüel olan Peder isimli kişilerin fiziksel özellikleri de dikkat çekmektedir. İsimlerin fiziksel özelliklere etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda Peder isminin fiziksel özellikleri incelendiğinde; bu isme sahip kişilerin oval bir yüze, ince el parmaklarına, uzun ayaklara, uzun bir boyna ve küçük gözlere sahip oldukları görülmektedir. Peder isimli kişilerin genellikle kısık bakışlarla çevreyi izlediği görülmektedir. Aynı zamanda bu kişilerin gözlerindeki kararlı bakışlar da onları tanımayı kolaylaştıran etkenlerdendir

İsim üzerinden çeşitli incelemeler yapılırken Peder isminin harf analizi de muhakkak araştırılmalıdır. Bu ismin içerisinde geçen P harfinin kendinden emin olmayı; E harfinin mücadeleci ruh halini; D harfinin hırslı ve akıllı olmayı; R harfinin ise tereddüdü çağrıştırdığı görülmektedir. Bu isminin harf analizi yapıldığında genellikle olumlu sonuçlar çıktığı görülmektedir.

İsim ile ilgili merak edilen bir diğer konu da Peder ismi caiz mi, sorusunun cevabıdır. Kuran’da geçmeyen bu ismin caiz olmayan, dinen sakıncalı görülen isimler arasında yeri bulunmamaktadır. Fakat yine de bu isim tercih edilirken bütün incelemeleri ve analizleri dikkate alarak çocuğa ismin konulması gereklidir.

Çocuğuna direkt olarak Peder ismini koymak istemeyen kişiler için ise alternatif bazı isimlere rastlanmaktadır. Bu isimler arasında eder Peyder, Peker, Peyker, Ayder, Rider, Pierre, Peter, Feather, Eder gibi isimler yer almaktadır. Çocuğuna Peder ismini doğrudan koymak istemeyen veya Peder ismi ile uyumlu olabilecek bir isim arayışında olan kişilerin bu isimleri tercih etmesi mümkündür. 

Astroloji ile ilgilenen kişilerin Peder isminin numerolojisi nedir, sorusunun cevabını da sıklıkla araştırdığı görülür. Bu ismin içerisinde bulunan harflerin alfabede karşılık geldiği sıra numaralarının toplamı numerolojisini ortaya çıkartmaktadır. Numeroloji incelemesini yapması için uzman bir astrologdan yardım alınması gerekmektedir. 

peder-isminin-anlami-79123
Peder İsminin Anlamı

Peder ismine sahip olan kişilerin kader sayıları 3 olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu isimdeki kişilerin uğurlu renkleri de beyazdır. Bu renk ve sayının kişilerin hayatında önemi ve kadersel anlamda etkileri oldukça büyük olmaktadır. Peder isminin öne çıkan kişisel özelliği ise eğlencedir. Bu karakterdeki kişilerin son derece dışa dönük, enerjik ve sosyal insanlar olduğu görülmektedir. 

Peder isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir kaya

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Peder ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Peder ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Peder ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Peder ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Peder ismini kullanan bulunmamaktadır.

Peder isminin Türkiye sıralaması

Peder en çok kullanılan 28905. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 21748. isimdir.

Peder isminin Harf Analizi

Kişiye Peder ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Peder İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Peder ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Peder isminin anlamını gözden geçirin!

Peder İsminin Numerolojisi

Peder isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
E: altı
D: beş
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 58

93458