Manga İsminin Anlamı

Manga İsminin Anlamı

Manga İsminin Anlamı Çocuğuna orijinal bir isim vermek isteyen kişilerin internet üzerinden sıklıkla farklı isimleri araştırdıkları görülmektedir. Buna bağlı olarak erkek çocuğuna verilebilecek farklı isimler arasında yer alan “Manga isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabı da sıklıkla araştırılmaktadır. Bu sorunun cevabı olan Manga isminin anlamı ise on kişilik askerlerden oluşan birlik şeklindedir. Bu ismin aynı zamanda Japon çizgi romanlarını adlandırmak amacıyla da kullanıldığı görülmektedir. Manga isminin bir diğer anlamı ise savaş gemilerinde deniz askerlerinin yattıkları koğuş şeklindedir. 

İsmi araştırırken anne ve baba adaylarının “Manga ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunun cevabını da incelediği görülür. İsim Kuran’da yer alan isimler arasında bulunmamaktadır. Kuran içerisinde bu isme rastlamak mümkün değildir. İncelendiğinde Manga isminin kökeni Türkçeye dayanmaktadır. Kuran’da geçebilmek için kelimelerin Arapça kökenli olması gerekmektedir.

İncelendiğinde Türkiye içerisinde bu ismi bireysel bir isim olarak kullanan hiç kimseye rastlanmamaktadır. Son derece marjinal ve ilginç bir isim olan Manga ismi, Türkiye içerisinde sıralama olarak 39792. sırada yer almaktadır. Güncel olarak kullanılan erkek isimleri sıralamasında ise bu ismin 8016. olduğu görülür.

Her ismin olduğu gibi Manga isminin uğurlu rengi de bulunmaktadır. Bu isimdeki kişilerin uğurlu rengi yeşildir. Aynı zamanda 7 sayısının kadersel anlamda Manga ismine sahip olan kişiler için etkisi bulunduğu görülmektedir. Bu sebeple bu isme sahip kişilerin yeşil rengini ve 7 sayısını çevrelerinde bulundurmaları faydalı olacaktır. 

İsimlerin kişisel özellikleri etkisi bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda Manga isminin olumlu yönleri incelendiğinde; bu isme sahip olan kişilerin yaratıcı, arkadaş canlısı, nazik, duyarlı, sanatsal ruhlu, zevkli, zarif kişiler olduğu görülmektedir. Aynı zamanda bu isme sahip olan kişilerin hoşgörülü ve huzurlu ortamlardan hoşlanan kişiler olduğu da bilinir. İsmin olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Manga ismindeki kişilerin fazla detaycı, çok zor affeden ve çok kuşkucu kişiler olduğu görülmektedir. Aynı zamanda bu isme sahip olan kişilerin memnuniyetsiz oldukları da bilinmektedir.

İsimlerle ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de harf analizleridir. Bu bağlamda Manga isminin harf analizi incelendiğinde; ismin içerisinde yer alan M harfinin ticari zekayı, A harflerinin atılganlığı, N harfinin sağduyulu olmayı G harfinin ise inatçılığı yansıttığı görülmektedir. Genel bir incelemede bu ismin harf ve analizine bağlı kalarak ismin anlamlarının olumlu olduğu görülmektedir. 

Manga ismi duyulduğunda Türk halkının aklına öncelikle Manga grubu gelmektedir. İsmin Türkiye içerisinde duyulmasını sağlayan grup, oldukça başarılı bir müzik grubudur. İncelendiğinde Manga ismine sahip ünlüler kategorisinde yalnızca bu müzik grubuna rastlandığı görülmektedir. Türkiye’yi Eurovision’da da temsil eden grubun hemen hemen herkes tarafından bilinmesi, bu ismin sıklıkla anılmasına ve benimsenmesine sebep olmaktadır.

Bu ismin çocuğa koyulmadan önce, muhakkak caiz olup olmadığı da ebeveynler tarafından araştırılmaktadır. Buna bağlı olarak “Manga ismi caiz mi?” sorusunun cevabı da aranmaktadır. Caiz olmayan, konulması yasaklı ve zararlı isimler arasında yer almasa da çocuğa Manga ismi konulmadan önce ismin bütün özelliklerinin ve diğer detayların iyice incelenmesi gerekmektedir.

Astrolojiye merak duyan kişilerin Manga isminin numerolojisi hakkında araştırma yaptığı görülmektedir. Bu ismi numarasına ulaşabilmek için isim içerisinde yer alan harflerin denk geldiği sayı karşılıklarını toplamak gerekmektedir. Manga isminin harfleri toplandığında numerolojik olarak 43 sayısı ortaya çıkmaktadır. Bu sayının anlamını irdelemesi için uzman bir astrologdan yardım alınması gerekebilmektedir. 

manga-isminin-anlami-19890
Manga İsminin Anlamı

Çocuğuna direkt olarak bu ismi koymak istemeyen ya da bu isimle uyumlu olan isim arayışı içerisinde olan kişilerin, çeşitli alternatiflerle karşılaştığı görülmektedir. Bu isimler arasında Mansur, Manas, Manuk, Çanga, Alper, Tunga, Ertunga isimleri yer almaktadır. Aynı zamanda bu isimle uyumlu olan kız isimleri için ise Manolya, Mansure, Melisa, Mediha, Mina, Mira gibi alternatiflere rastlanmaktadır.

Manga isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – On kişilik askerî birlik.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Manga ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Manga ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Manga ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Manga ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Manga ismini kullanan bulunmamaktadır.

Manga isminin Türkiye sıralaması

Manga en çok kullanılan 39792. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 8016. isimdir.

Manga isminin Harf Analizi

Kişiye Manga ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Manga İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Manga ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Manga isminin anlamını gözden geçirin!

Manga İsminin Numerolojisi

Manga isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
A: bir
N: on yedi
G: sekiz
A: bir
TOPLAM: 43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap