Payidar İsminin Anlamı

Payidar İsminin Anlamı

Payidar İsminin Anlamı İsimler oldukça önemli unsurlardır. Bir kişiye konan isim onun özellikleri hakkında bilgi verebilir. Bunun yanı sıra bireyler isimlerinin anlamını yansıtırlar. Bundan dolayı kişilere verilen isimler oldukça önemlidir. Yeni doğan çocuklara güzel anlamı olan isimleri vermek isteyen ebeveynler birçok araştırma yapmaktadır. Özellikle son zamanlarda sıkça araştırılan isimler arasında Payidar da yer almaktadır. Bu yazımızda size Payidar isminin anlamı hakkında bilgi vereceğiz.

Payidar genellikle erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Bundan dolayı erkek çocuk sahibi olacak kişiler bu ismi çocuklarına verebilirler. Payidar isminin beş farklı anlamı bulunmaktadır. Kelime olarak da oldukça güçlü bir durumu ifade eden bu ismin sağlamlık anlamı bulunmaktadır. Saygın, sabit, sürekli, kalıcı ise Payidar isminin diğer anlamlarındandır. Kökeni Arapçadan gelen Payidar ismi Kuranda geçmiyor. Bundan dolayı “Payidar ismi Kuran’da geçiyor mu?” diye soranlara cevabımız hayır olacaktır.

Kelime yapısı oldukça güçlü olan bu ismi Türkiye’de yalnızca 14 kişi taşımaktadır. Bu kişilerden 4 tanesi İstanbul’da bulunurken 1 tanesi ise Ankara’da yer almaktadır. Yani bu isim oldukça nadir bulunur. Bundan dolayı çocuklarına farklı ve özgün bir isim vermek isteyen aileler Payidar ismini tercih edebilirler. Türkiye’de en sık kullanılan 9452. isim olan Payidar oldukça az bulunmaktadır. Son 1 yılda bu ismi kullanan kişilerde herhangi bir artış görülmemiştir. Bu da ismi kullananların azınlıkta olduğunu gösteriyor.

Buraya kadar “Payidar isminin anlamı nedir?” diye merak edenler için birkaç bilgi verdik. Şimdi ise Payidar ismine sahip olan kişilerin özelliklerine değineceğiz. Bu isme sahip olan kişilerin dostları azdır ancak bu dostları ömürleri boyunca onların yanında olabilirler. Yani bu isme sahip olan kişilerin dostluk ilişkileri ömürleri boyunca sürebilir. Bu isme sahip olan kişiler bir kişiye bağlandıklarında oldukça içten bağlanırlar. Heyecanlandıklarında fazla telaşlı olabilirler ve akılları hiçbir şey görmeyebilir. Kimi zaman kırıcı olabilen bu kişiler ruhsal olarak oldukça gelişmişlerdir.

Payidar isminin anlamına bakıldığında pek çok olumlu özelliği temsil ettiği görülür. Bu isme sahip kişilerin olumlu özellikleri arasında adaletli, sosyal, arkadaş canlısı, hoşgörülü, sanatsal, sevecen olması yer alır.

Bu isme sahip kişilerin olumsuz özelliklerine baktığımızda aşırı detaycı olduklarını görürüz. Bunun yanı sıra Payidar ismine sahip kişiler kuşkucu ve zor affeden kişilikte olabilirler.

Payidar ismine sahip kişilerin fiziksel özellikleri arasında ise atletik bir vücut ve pürüzsüz cilt yer almaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin kaşlarının arasının açık olduğunu da söyleyebiliriz. Düz kaşlara sahip olan bu kişilerin çeneleri genellikle kısadır.

Sırada Payidar isminim analizi var. Burada isimde yer alan her bir harfin yapısal özelliklerini inceleyeceğiz. Kelime analizi oldukça büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi isimlerde yer alan her bir harfin farklı titreşime sahip olmasıdır.

Payidar isminin ilk harfi olan P’nin kendinden emin kişi anlamını taşır. Unutmamak gerekir ki bu özellikler isme sahip olan kişide de genellikle bulunur. A atılganlığı, Y geçmişten iyi ders almayı, İ duygusallığı, D üstün gücü, a enerjiyi, R tereddütlü birini temsil eder.

payidar-isminin-anlami-51353
Payidar İsminin Anlamı

Payidar Tüfekçioğlu, Payidar ismine sahip ünlüler arasında yer almaktadır. Oldukça güzel ve dinamik bir isim olan Payidar, yeni doğan çocuklara gönül rahatlığıyla koyulabilecek isimler arasında yer alır. Üstelik oldukça az kişi tarafından kullanılan bu isme sahip olacak çocuklar azınlıkta olacakları için kendilerini iyi hissedebilirler. Dinen bu ismin bireye konmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bundan dolayı aileler çocuklarına isim koyarken Payidar ismini tercih edebilirler.

Payidar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kişiliği Sağlam, Muhkem Ve Sabit Demektir.
  • 2 – İyice Yerleşmiş, Sağlam.
  • 3 – Saygın, rütbeli
  • 4 – Sağlam, Sürekli. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 5 – Kalıcı.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça/Arapça
Söylenişi: pa:yidar
Kuran ‘da geçmiyor.

Payidar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Payidar ismini kullanan 14 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Payidar ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Payidar ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Payidar ismini kullanan bulunmamaktadır.

Payidar isminin Türkiye sıralaması

Payidar en çok kullanılan 9452. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 735. isimdir.

Payidar ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Payidar isminin Harf Analizi

Kişiye Payidar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Payidar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Payidar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Payidar isminin anlamını gözden geçirin!

Payidar İsminin Numerolojisi

Payidar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
Y: yirmi sekiz
İ: on iki
D: beş
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 88

14949