Patates Kızartması Kaldığında Neler Yapılabilir? Bazı İpuçları

Patates Kızartması yapıldığında herkesin bayılarak yediği için tazelik gerçekten önemli. Özellikle sıcakken ve tazeyken tüketildiğinde verdiği lezzet uç noktalara çıkabiliyor.

Bu içerikte ve Patates Kızartması Kaldığında Neler Yapılabilir İpuçları Yemek Tarifleri Yeniden Kullanım hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Böylece çocuklardan yaşlılara kadar uzanan bir kitlenin favori besinleri arasında yer alabiliyor. Bu noktada patates kızartan herkesin ölçüyü biraz fazla tuttuğunu söylemek mümkündür. Yani patates kızartması yenilecek miktardan daha fazla olabiliyor.

Her ne kadar kaldığı çok nadir görülse de sofrada farklı yiyeceklerin var olmasıyla birlikte artabiliyor. Tam bu noktada da akıllarda tek bir soru işareti canlanıyor.

Sofradan artan patates kızartmalarını değerlendirmenin yollu olup olmadığıyla alakalı bir beyin fırtınası yapılıyor. Tabii ki her üründe israf edilmesinin önüne geçmek için çeşitli değerlendirme yöntemleri türüyor.

Patates kızartması da soğuduktan sonra bekleyince lezzetini kaybettiği için farklı amaçlar için kullanılabiliyor.

Patates Kızartması Artığı Nasıl Değerlendirilir?

Lezzeti her ne kadar dillere destan olsa da sağlık açısından çok fazla tüketmemek gerekiyor. Uzmanlar bu konuda özellikle çocuklar için uyarılarda bulunuyor.

Dolayısıyla fazla kızartılmış olsa bile bitsin diye çok aşırı tüketmek doğru değildir. Bunun yerine kalan patatesleri değerlendirebileceğiniz bazı metotlardan söz edeceğiz.

Eğer tekrardan tüketmeyi düşünüyorsanız patates kızartmalarına biraz daha tat katmayı deneyebilirsiniz. Bunun için yumurta ve salça katarak farklı bir tarif uygulayabilirsiniz. Patatesi sonrasında tüketeceğinizde ekmek arası yapmanız yine mümkün.

Hatta patso olarak tüketebilir, içerisine patates kızartması haricinde sosis ilave edebilirsiniz. Çeşitli baharatlar ve hatta peynir katarak daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

Uzun süre beklemesine rağmen çıtır çıtır yapısını kaybetmeyen lezzetli patatesler görmek istiyorsanız kızartma aşamasına dikkat etmelisiniz.

Genelde ayçiçeği yağıyla kızartma yapılsa da bunun yerine Hindistan cevizi yağı kullanılması gerekiyor. Bu durum beklese bile lezzetini korumasına yardımcı olabilir.

Omletin içerisinde çok güzel bir malzeme olması sebebiyle omlet tariflerine de kalmış patates kızartmalarını dahil edebilirsiniz. Böylece omletin lezzetine katkı sağlayacağınız gibi artmış olan patatesleri de değerlendirebilirsiniz.

Patates püresi sevenler için de bir fırsat olarak görülebilir. Kaşıkla kalan patatesleri ezdikten sonra baharat ve süt ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Çoğunlukla makarnayı sossuz yemeyenler çeşitli tariflerle lezzetini güçlendirirler. Sos içerisine eklenerek lezzeti katlanabilir.

Son dönemlerde en çok tercih edilen alternatif ise blender yardımıyla patatesleri çok ufak parçalara bölmek ve sonrasında bir karışım hazırlamak.

Bu karışıma sevdiğiniz tatlara göre maydanoz, un, tuz ve çeşitli baharatlar eklenebilir. Elde edilen hamur olarak kullanılabilecek bu karışımı tavada arkasını ve önünü çevirdikten sonra yiyebilirsiniz.

93425