Pars İsminin Anlamı

Pars İsminin Anlamı 

Pars İsminin Anlamı Erkek çocuklarına isim arayan anne ve baba adaylarının pek çok seçenek arasından, çocuklarına en uygun olacak ismi aradıkları bilinir. Yapılan uzun araştırmalar sırasında, ebeveynlerin anlamını ve etkilerini merak ettikleri bir isim olarak Pars ismi de öne çıkmaktadır. Anne ve baba adaylarının sıklıkla Pars isminin anlamı nedir, sorusunun cevabını araştırdığı görülmektedir. 

Yapılan incelemelere göre Pars isminin anlamı yalnızca bir şekilde açıklanmamaktadır. Bu ismin birden fazla ve farklı pek çok anlamı bulunmaktadır. Bilinen ilk anlam, kedigiller familyasından gelmekte olan yırtıcı bir hayvan şeklindedir. Bu hayvana leopar ismi de verilebilmektedir. İsim için getirilmiş olan bir diğer anlam ise yüce, yüksek şeklindedir. 

Kelimenin nereden geldiği incelendiğinde Pars isminin kökeni Türkçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkçe bir kelime olan pars kelimesi, hem yükseklik hem de leopar anlamlarını karşılamaktadır. Bu isim hakkında en çok cevabı araştırılan sorulardan bir tanesi de Pars ismi Kuran’da geçiyor mu, sorusudur. Bu isim Kuran’da geçen kelimeler arasında yer almamaktadır. Pars isminin Kuran’ın herhangi bir yerinde geçtiği görülmemektedir. 

Kuran’da geçmeyen bu isimle ilgili Pars ismi caiz mi, sorusunun cevabı da araştırılır. Bu isim, caiz olmayan ve sakıncalı görülen isimler arasında yer almasa da bu ismin anlamı ve analizleri iyice incelenmeden çocuğa koyulmamalıdır. 

Sık rastlanmayan bir isim olsa da Türkiye içerisinde 720 kişinin Pars ismini kullandığı görülmektedir. Modern isimler arasında yer alan ve yakın tarihte kullanılmaya başlayan Pars isminin en sık kullanıldığı şehir ise İstanbul’dur. Tam 296 kişinin Pars ismiyle İstanbul içerisinde bulunduğu istatistiklerde görülmektedir. 

Pars ismi araştırılırken dikkat çeken bir diğer konu ise Pars isminin kişilik analizi olmaktadır. Bu isimdeki kişilerin oldukça çekici, alımlı tipler olduğu görülmektedir. Değişken fikirlere sahip olan bu kişilerin aynı zamanda sosyal, neşeli, sempatik, dışa dönük insanlar olduğu da tespit edilmiştir. 

Kişilik özelliklerinin yanı sıra Pars isminin fiziksel özellikleri de merak edilen bir konudur. Bu isme sahip kişilerde genellikle gür ve dalgalı saçlar, geniş ve açık bir yüz, dik bir duruş, büyük gözler ve eğri kaşlar olduğu görülmektedir. 

Bu ismin de tıpkı diğer isimler gibi hem olumlu hem olumsuz yönleri bulunduğu görülmektedir. Bu bağlamda Pars isminin olumsuz yanları arasında duygularını bastırma eğilimi, aşırı hassasiyet, yıkıcılık ve kuşkuculuk yer almaktadır. Bu olumsuz yönlerin yanı sıra kişilik özellikleri arasında olumlu yanlara da sıklıkla rastlanmaktadır. Pars isminin, genel itibariyle olumlu anlamları bulunmaktadır. 

Detaylı inceleme yapıldığında Pars isminin harf analizi de ismin etkilerini detaylıca inceleyebilmek için gereklidir. Bu isim içerisinde geçen P harfi kendinden emin olmayı, A harfi enerjikliği, R harfi tereddüdü, S harfi ise hayalperestliği yansıtmaktadır. Bu ismin harf analizi sonucunda, Pars isminin olumlu anlamlar taşıyan bir isim olduğu anlaşılmaktadır. 

pars-isminin-anlami-13084
Pars İsminin Anlamı

Astrolojiye merak duyan kişilerin Pars isminin numerolojisi hakkında da araştırma yaptığı görülmektedir. Bu isimdeki kişilerin isminde bulunan harflerin toplamı 64 yapmaktadır. Bu sayıyla ilgili astrolojik öngörülerde bulunması için uzman bir astrologdan yardım alınması gerekmektedir. Her sayının bir karşılığı olduğu için, bu ismin numerolojik çözümlemesini yapmak için bir uzmana ihtiyaç duyulmaktadır. 

Çocuğuna direkt olarak Pars ismini koymak istemeyen kişilerin Pars ismine benzer isimleri araştırdıkları görülmektedir. Sarp, Alparslan, Aybars, Aypars, İlbars, İlyas gibi isimler Pars ismiyle ses benzerlikleri bulunan alternatif isimlerdir. Aynı zamanda bu isimle benzerlik gösteren ve uyumlu olan Parla, Parıl, Parlar gibi kız isimlerine de rastlanmaktadır.

Pars isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yüce, yüksek
  • 2 – Pars (Panthera pardus), Leopar olarak da bilinir, kedigiller (Felidae) familyasından Panthera cinsinin 4 büyük kedi türünden biri.
  • 3 – Kedigillerden, genellikle Asya ve Afrika’nın sıcak bölgelerinde yaşayan, postu benekli, bazen de düz siyah, çevik, yırtıcı, etçil, memeli hayvan, leopar, panter, pelenk.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Pars ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Pars ismini kullanan 720 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Pars ismini kullanan 296 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Pars ismini kullanan 78 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Pars ismini kullanan 120 kişi bulunmaktadır.

Pars isminin Türkiye sıralaması

Pars en çok kullanılan 3267. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1583. isimdir.

Pars ismini kullananların sayısı, son bir yılda 123 kişi artmıştır.

Pars isminin Harf Analizi

Kişiye Pars ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Pars İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Pars ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Pars isminin anlamını gözden geçirin!

Pars İsminin Numerolojisi

Pars isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

P: yirmi
A: bir
R: yirmi bir
S: yirmi iki
TOPLAM: 64

Pars ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Pars Tuğlacı: Türk müzisyen ve besteci. Müzik kariyerinde birçok albüm ve şarkıya imza atmıştır.
  2. Pars Kılıç: Türk güreşçi. Grekoromen stil güreşte başarılar elde etmiş ve milli takımımızı temsil etmiştir.
  3. Pars Elmacı: Türk yüzücü. Milli yüzme takımında yer almış ve başarılı performanslar sergilemiştir.

Bu listede Pars ismini taşıyan bazı ünlü kişilere örnekler verilmiştir. Ancak, isim daha az yaygın olduğu için daha fazla ünlü Pars ismini taşıyan kişiye rastlamak mümkündür.

60839