Özveri İsminin Anlamı

Özveri İsminin Anlamı

Özveri İsminin Anlamı Ailenize yeni katılacak bir üye için isim arayışına girmiş olabilirsiniz. Çocuğunuzun cinsiyetini öğrenmeden önce kız ve erkek isimlerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca üniseks isimlerden de tercih edebilirsiniz. Bazen çocuğunuza çok sık kullanılan klasik isimleri vermek istemeyebilir ve daha az duyulmuş isimleri koymayı tercih edebilirsiniz. Türkiye genelinde en az kullanılan isimlerden bir tanesi Özveri ismidir. Bebeğinize koymak istediğiniz Özveri isminin anlamı nedir? Öğrenebilirsiniz.

Türkçe kökene sahip olan Özveri ismi hem erkek hem de kız çocuklarına verilebilen üniseks bir isimdir. Özveri, fedakarlık anlamına gelir. Bir başkasının menfaati için kendi isteklerinden vazgeçme manası taşırken aynı zamanda zengin sembollerle uyumlu sesler ile meydana gelen edebi anlatım manası taşımaktadır. Özveri ismi Türkiye’de sadece 10 kişiye verilmiştir. Bunlardan 3’ü İstanbul’da bulunurken, İzmir’de 2, Ankara’da ise 1 kişide bulunur. Ülkemizdeki isim sıralamasında 9926. İsim olarak kayıtlara geçmiştir. Üniseks sıralamasında 780. Sırada bulunur. Bebeklere verilen isim olarak ise istatistikler incelendiğinde son 1 yıl içerisinde hiçbir bebeğe konulmamıştır.

Bebeğinize isim verirken anlamı kadar kişilik analizini de merak ediyor olabilirsiniz. Özveri isminin kişilik analizi nedir diye incelediğimizde, bu kişilerin eğlenceli tipler olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda alımlı ve çekici kimselerdir. Herkesle dost olabilirler. Kalp kazanmada ustadırlar. İnsanlar ile her ne kadar samimi gözükseler de aslında aralarına mesafe koyarlar. Çok pratiktirler, iş hayatında ve ticari anlamda büyük işler başararak büyük kazançlar elde ederler. İşe ve başarıya aşırı düşkün oldukları için özel hayatlarını ihmal ederler. Özveri isimli kişiler partnerlerinin sakin olmalarını ve kendilerine huzur vermelerini isterler.

Bebeğinize vermek istediğiniz Özveri isminin olumlu ve olumsuz yönlerini de öğrenmek isteyebilirsiniz. Olumlu yönlerine göz attığımızda Özveri isimli kişilerin arkadaş canlısı olduklarını, yeni hedefler pesinde koştuklarını görmekteyiz. Ayrıca dışa dönük bir yapıya sahip oldukları için çekincesiz kimselerdir. Kendilerini geliştirmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi severler. Oldukça fazla heveslidirler. Sempatik ve iyimser yanlarının yanı sıra özgür bir karakter ile karşımıza çıkmaktadırlar. Sporcu yönleri çok fazla gelişmiştir.

Maceracıdırlar ve değişimi severler. Saf ve temiz kalplidirler. İnsanlarla çok çabuk kaynaşabilirler. Çevrelerinde sosyal ve sıcakkanlı kişiler olarak bilinirler. Aşırı bedelidirler ve etraflarındaki kişileri de neşelendirirler. Olumsuz yönleri değerlendirildiğinde ise çok kolay incinebilirler. Kuşkucu bir tavır sergilerler. Ayrıca hem çok duygusaldırlar hem de duygularını çok güzel bastırabilirler. Vazgeçmeyen bir karaktere sahiptirler ve bir olay karşısında diretirler.  

Özveri isminin fiziki özellikleri incelendiğinde, bu kişilerin enerjik ve dik bir duruşa ve sağlıklı bir görüntüye sahip oldukları görülmektedir. Saç yapıları dalgalı, kalın ve gürdür. Geniş yüz ve alınları bulunur. Gözleri yuvarlak ve büyüktür.  

İsim koyma konusunda birçoğunuzun tedirgin olduğu konu ise bebeğe verilecek isminin caiz olup olmadığıdır. Özveri ismi caiz isimler listesinde yer almaktadır.  

Bazı isimler birbirine çok benzemektedir. Özveri ismine benzeyen isimler ise şu şekildedir; Özver, Özveren, Özvermiş, Özverdi, Sanyeri, Peri, Gülperi, Nurperi, Gülferi, Mahperi, Hanperi, Süperi, Askeri, Köçeri, Güneri, Özperi, Özenli, Özgeci, Önemli, Öneri, Özsevi, Ömer Ali, Ömür Ali, Örfi.

ozveri-isminin-anlami-98077
Özveri İsminin Anlamı

Yeni aile üyenize vermek istediğiniz isim bir ünlünün ismi ya da soy ismi olabilir. Ünlü kişilerden Özveri soy isimli Ahmet Yaşar Özveri bulunmaktadır. Tiyatro oyuncusu olan ünlü sanatçımız, Hamlet, Ferhat ile Şirin, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Barış ve daha birçok tiyatro gösterisinde sahne almıştır. Ayrıca Türkmen Düğünü ve Ana Yüreği gibi filmlerde de oynamıştır. Bu sanatçımızın yanı sıra Özveri soy isimli gazeteci Dr. Murat Özveri de bulunmaktadır.

Özveri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir Amaç Ya Da Kişi İçin Kendi Yararlarından Vazgeçme, Fedakarlık. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Zengin Sembollerle Uyumlu Seslerle Ortaya Çıkan Edebi Anlatım Biçimi

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Özveri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Özveri ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Özveri ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Özveri ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Özveri ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Özveri isminin Türkiye sıralaması

Özveri en çok kullanılan 9926. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 780. isimdir.

Özveri ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Özveri isminin Harf Analizi

Kişiye Özveri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Özveri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Özveri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Özveri isminin anlamını gözden geçirin!

Özveri İsminin Numerolojisi

Özveri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ö: on dokuz
Z: yirmi dokuz
V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 114

75560