Nevale İsminin Anlamı

Nevale

Nevale İsminin Anlamı Bebek bekleyen anne ve baba adaylarının doğacak bebekleri için isim telaşına girdikleri bilinir. Son zamanlarda Nevale isminin anlamı nedir sorusu ise sıklıkla sorulur. Nevale; yiyecek, içecek ve azık anlamlarına gelir. Bu ismin günlük hayatta yaygın bir şekilde kullanıldığı söylenebilir.

Türk Dil Kurumu’na göre Nevale isminin anlamı, talih ve kısmet olarak bilinmektedir. Arapça kökenli olan bu isim okunurken ‘’A’’ harfi uzatılır. Bu ismin genellikle kız çocuklarına verildiği ancak günümüzde pek yaygın bir isim olmadığı bilinmektedir. Genellikle yiyecek ve içeceklerden bahsedilirken Nevale ismi kullanılır.

Yeni doğacak bebeklerine Kuran-ı Kerim’de geçen bir isim vermek isteyen anne ve baba adaylarının Nevale ismi Kuran’da geçiyor mu sorusunu yönelttikleri görülür. Nevale ismi Kuran-ı Kerim’in herhangi bir yerinde geçmez. Ancak bu isim uygunsuz ve kötü anlamlar çağrıştırmadığı için caiz isimler arasında yerini almıştır. Yani islam dinine göre bu ismin yeni doğan bebeklere verilmesinde herhangi bir problem yoktur.

Nevale isminin Türkiye’de yaygın olmadığından bahsetmiştik. 2022 verilerine göre Türkiye sınırları içerisinde yaşayan 22 kişinin Nevale ismine sahip olduğu bilinir. Bu kişilerden 6’sı İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ikamet etmektedir. Ayrıca bu ismin en popüler 8737. isim olduğu ve son yıllarda herhangi bir artış meydana gelmediği bilinenler arasındadır.

Anne ve baba adayları için isim analizleri çok önemlidir. Bu bağlamda Nevale isminin analizi yapılacak olursa bu isme sahip olan kişilerin hırslı, çekici, dikkatli, sadakatli, gizemli, hassas ve detaycı oldukları söylenebilir. Ancak bu kişilerin tartışmakta kaçmak, zevklere fazla düşkün olmak, sürekli tereddüt etmek ve kararsız kalmak gibi olumsuz yönleri de bulunur.

Nevale ismine sahip olan kişilerin fiziksel özelliklerine gelecek olursak bu kişilerin; uzun boy, belirgin yüz hattı, dalgalı saç, dik omuz yapısı, açık renkte göz ve kararlı ses tonu gibi özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu kişilerin güven verici bir ses tonuna sahip oldukları da bilinenler arasındadır.

Yeni doğacak bebek için isim belirlerken harf analizine göz atmak da çok önemlidir. Nevale isminin harf analizine bakacak olursak N harfinin sağduyuyu, E harfinin mücadeleciliği, V harfinin içe dönüklüğü, A harfinin atılganlığı, L harfinin ise sanatsal kişiliği çağrıştırdığı bilinir. Yani Nevale ismine sahip olan kişilerin sağduyulu, mücadeleci, içe dönük, atılgan ve sanatsal kişilikli oldukları söylenebilir.

Nevale ismini taşıyan kişiler genellikle neşeli ve pozitif insanlardır. Bu kişiler çevrelerine yaydıkları pozitif enerji ile arkadaşları tarafından sevilir ve sayılır. Ayrıca bu kişilerin çocuklara düşkün oldukları ve sıcak aile ortamını sevdikleri bilinir. Bu ismin rengi ise sarıdır.

Anne ve baba adayları bebeklerine isim verirken düşündükleri ismi taşıyan bir ünlünün olup olmadığını merak etmektedir. Türkiye’de yalnızca 22 kişinin Nevale ismini taşıdığını düşünürsek bu isme sahip olan bir ünlü bulmak kolay olmayacaktır. Bu nedenle Nevale ismine sahip ünlüler listesinde ne yazık ki bir örnek bulunmamaktadır. Ancak günümüzde pek çok alanda Nevale kelimesini duymanız mümkündür.

Pek çok aile internet ortamında Nevale ismine benzer isimler araştırması yapmaktadır. Kartal, Benal, Duysal, Battal, Zelal, Feryal ve Leyal isimlerinin Nevale ismi ile benzer oldukları söylenebilir. Ayrıca Nur, Gül ve Naz isimlerinin de Nevale ismi ile uyumlu olduğu bilinir.

nevale-isminin-anlami-88512
Nevale İsminin Anlamı

Sonuç olarak Nevale isminin talih, kısmet, yiyecek ve içecek anlamlarına geldiği, Kuran-ı Kerim’de geçtiği ve yaygın olmayan isimler kategorisinde yer aldığı söylenebilir. Sizler de bu ismin anlamına ve analizlerine göz atarak bebeğinize Nevale ismini vermeyi düşünebilirsiniz.

Nevale isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yiyecek, içecek şey, azık.
  • 2 – Talih, kısmet
  • 3 – İhsan, bağış

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: neva:le
Kuran ‘da geçmiyor.

Nevale ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nevale ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nevale ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nevale ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nevale ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Nevale isminin Türkiye sıralaması

Nevale en çok kullanılan 8738. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3623. isimdir.

Nevale isminin Harf Analizi

Kişiye Nevale ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Nevale İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nevale ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nevale isminin anlamını gözden geçirin!

Nevale İsminin Numerolojisi

Nevale isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
E: altı
TOPLAM: 72

23713